امروز : پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 17
۲۱:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124791
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری شعر و ادب عربی، کتابفروشی «شکسپیر و کمپانی» در پاریس به 40 نفر اجازه داده که به شرط ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری شعر و ادب عربی، کتابفروشی «شکسپیر و کمپانی» در پاریس به 40 نفر اجازه داده که به شرط خواندن کتاب شب را در این کتابفروشی به سر ببرند.

شرط این کتابفروشی این است که هر شب یک کتاب بخوانند و خلاصه‌ای از آن را در پایان روز به کتابفروشی تحویل دهند و به این گونه این کتابفروشی شاهد خانواده‌ای است که در راهروهای آن می‌گردند و شب را آنجا می‌خوابند.

کتابفروشی «شکسپیر و کمپانی» یکی از مهمترین کتاب‌های جهان است که گفته شده شهرت خود را به خاطر صدور نخستین چاپ از حماسه اودیسه کسب کرده است.

منابع تاریخی افتتاح این کتابفروشی را سال 1919 می‌دانند و عنوان می‌کنند که شعبه دوم این کتاب‌فروشی در سال 1951 توسط جرج ویتمان که در سال 2011 درگذشت تاسیس شده است.

ویتمان 13 تخت را برای بازدیدکنندگان در نظر گرفت و گفته شده از هنگام تاسیس این کتاب‌فروشی تاکنون بیش از 40 میلیون نفر بیش از یک شب را در آن گذرانده‌اند.

بنابر این گزارش، پس از مرگ ویتمان دخترش سیلویا این کتاب‌فروشی را اداره می‌کند؛ در این کتاب‌فروشی علاوه بر فروش کتاب و خواندن کتاب فعالیت‌های متنوع فرهنگی از جمله شب شعر و نشست‌های فرهنگی با حضور نویسندگان برگزار می‌شود به گونه‌ای که این کتاب‌فروشی به ملجاء ادیبان و مقصد گردشگران و لوکیشنی برای ساخت فیلم‌های سینمایی تبدیل شده است.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار