امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۰:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124801
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کتاب «30 سال جمهوری اسلامی» به قلم جمعی از نویسندگان از سوی سازمان انتشارات ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کتاب «30 سال جمهوری اسلامی» به قلم جمعی از نویسندگان از سوی سازمان انتشارات روزنامه جمهوری اسلامی منتشر و در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها با ارائه بیش از 30 درصد تخفیف به علاقه‌مندان، ارائه شده است.

از بخش‌های این کتاب می‌توان به «شکست شیطان در طبس»، «8 سال دفاع مقدس، برگ زرین افتخار در تاریخ انقلاب»، «آیات شیطانی؛ توطئه‌ای که با حکم تاریخی امام ناکام ماند»، «رحلت امام خمینی و برگزیده شدن حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به رهبری انقلاب و نظام اسلامی»، «انرژی هسته‌ای_ ثمره 30 سال تحقیقات و تلاش»، «فروپاشی امپراتوری اتحاد جماهیر شوروی»، «جنگ غزه، نقطه عطفی در مبارزات ملت فلسطین» و «تأمین نیازهای اولیه جامعه، اولویت اصلی نظام اسلامی»، اشاره کرد.
 
 
در بخشی از کتاب «30 سال جمهوری اسلامی» درباره «آغاز تنش‌ها با ایران»، آمده است: بعد از کناره‌گیری مشکوک احمدحسن البکر رئیس جمهور وقت عراق در 25 تیرماه 1358 و حضور رسمی صدام در رأس قدرت اقدامات رژیم عراق علیه انقلاب اسلامی ابعاد وسیع‌تری به خود گرفت. این رژیم اقدام به اخراج گسترده مردمی کرد که زمانی اجدادشان ایرانی بوده‌اند و در عین حال فشار به حوزه علمیه نجف اشرف را افزایش داد.

علمای بزرگ طرفدار انقلاب اسلامی را زندانی و به شهادت رساند که برجسته‌ترین آنها آیت‌الله سیدمحمدباقر صدر و خواهر دانشمند ایشان بود که در 19 فروردین ماه 1359 آنها را در زندان بغداد به فجیع‌ترین وضع از پای درآورد و حوزه علمیه هزار ساله نجف اشرف را به تعطیلی کشاند.

بعد از اینکه همه این اقدامات، صدام را به اهداف خود نرساند او با تمام توان نظامی خود جنگ همه جانبه خود را علیه جمهوری اسلامی ایران آغاز کرد. او با برآوردی که از توان نظامی ایران داشت، احساس می‌کرد که خیلی زود به اهداف خود می‌رسد.

طه یاسین رمضان معاون نخست وزیر عراق طی مصاحبه‌ای با روزنامه الثوره در 21/8/1359 اعلام کرد «این جنگ به خاطر عهدنامه 1975 و یا چند کیلومتر خاک و یا نصف شط العرب نیست، بلکه این جنگ به خاطر سرنگونی رژیم جمهوری اسلامی است.»
 
 
همچنین صدام در 31 تیر ماه 1359 در مصاحبه با رسانه‌های خبری اعلام می‌کند «اکنون، نیروی نظامی کافی برای باز پس گرفتن سه جزیره عربی اشغال شده توسط ایران (تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسی) را فراهم کرده‌ایم.»

صدام به بهانه اختلافات مرزی با ایران قرارداد الجزایر را پاره و به ایران لشکرکشی کرد که با حمایت آمریکا و کشورهای غربی به قصد سرنگونی انقلاب نوپای اسلامی ایران صورت گرفت.
 
 
* «خطر نفوذ اشخاص منحرف»

در بخشی از این کتاب درباره «خطر نفوذ اشخاص منحرف»، می‌خوانیم: الان می‌بینیم در سرتاسر کشور یک مسائل انحرافی هست و این مسائل انحرافی نمی‌شود از آن اشخاصی که خودشان مستقیم‌اند، باشد. معلوم می‌شود که یک اشخاصی منحرف در اینها وارد شدند؛ مثلاً در کمیته‌ها، در دادگاه‌ها و در بسیج، در همه جا، در رادیو و تلویزیون، در مطبوعات، در بین اینها الان بسیار اشخاص سالم هستند. اما چون ممکن است گاهی ساده فکری بکنند، و یک کسی که درست نمی‌شناسند، سوابقش را درست اطلاع ندارند، به همان طوری که خودش را ظاهرسازی می‌کند گول بخورند و وارد بکنند، یا در دادگاه وارد بکنند، یا در کمیته‌ها وارد بکنند. و یک وقت توجه بکنید که دارد منحرف می‌کند آن خطی را که خود ملت داشته است که وحدت در آن بوده است و اسلام هم بوده_ این دو انگیزه در رأس همه امور بود_ یک وقت می‌بینید که مطبوعات یک راهی می‌رود که طرف چپ دارد می‌رود، یا یک راهی طرف راست دارد می‌رود، از راه مستقیمی که ملت دنبالش هستند_ که آن راه اسلام است_ منحرف می‌شوند.
 
 
این از مهمات (وظایف) کسانی است که می‌خواهند یک خدمتی بکنند، و مجله‌ای بیرون بدهند، یا روزنامه‌ای بنویسند. اول مسئله این است که افراد را انتخاب بکنند. افرادند که می‌توانند اگر یک اشخاص منحرف باشند، بدون اینکه شما توجه توجه داشته باشید، یک وقت توجه کنید که انحراف پیدا شد و اشخاص‌اند که می‌توانند که انسان را یا به دامن آمریکا بکشند یا به دامن شوروی.
 
 
بر اساس این گزارش، کتاب «30 سال جمهوری اسلامی» به کوشش جمعی از نویسندگان نظیر «سیدحسین حسینی»، «سیدرضا باقی»، «احمد ساجدی»، «رضا فتح‌آبادی»، «محمود فرسعادت»، «مهدی وطن‌خواه» و «علی معصومی (وزوایی)» با قیمت 22000 هزار تومان منتشر شده است که علاقه‌مندان برای تهیه آن می‌توانند به غرفه سازمان انتشارات روزنامه جمهوری اسلامی در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها حضور پیدا کرده و با برخورداری بیش از 30 درصد تخفیف، این کتاب را خریداری کنند.

گفتنی است، بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها از 17 لغایت 23 آبان سال جاری در شبستان مصلی امام خمینی (ره) در حال برگزاری است.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها