امروز : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 21
۱۳:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124803
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، منصوره عزالدین به همراه آخرین رمانش با عنوان «کوه زمرد» جایزه بهترین رمان عربی نمایشگاه بین‌المللی کتاب

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، منصوره عزالدین به همراه آخرین رمانش با عنوان «کوه زمرد» جایزه بهترین رمان عربی نمایشگاه بین‌المللی کتاب شارجه را دریافت کرد.

بنابر این گزارش، این رمان از فضای داستان اساطیری و مشهور هزار و یک شب الهام گرفته و خواننده شبی را در میان این هزار و یک‌شب می‌گذراند.

به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، منصوره عزالدین اما فضای اسطوره‌ای رمان خود را با امروز کشور مصر تلفیق کرده و زمان رمان خود را بین گذشته و حال در رفت و آمد قرار داده است به گونه‌ای که انقلاب 25 ژانویه مصر را زمینه‌ای برای حوادث رمان قرار داده است.

این رمان از منظر انقلاب مصر حوادث خود را از نظر مکانی نیز بین کوه‌های دیلمان در قلعه الموت در ایران و قاهره در رفت و آمد قرار داده است.

وی که در رمان خود به معماری قاهره نیز پرداخته در «کوه زمرد»، حکایت غریبی از مردم «کوه قاف» و آوارگی آنها و بازگشت مشروط‌شان به سرزمین‌شان می‌گوید.

بنابر این گزارش، منصوره عزالدین متولد 1976 است که روزنامه‌نگاری را در دانشکده رسانه دانشگاه قاهره خواند و از سن 20 سالگی آثار کوتاه خود را در روزنامه‌ها و مجلات مصری و عربی منتشر کرد تا نهایتا در سال 2001 مجموعه داستانی «نور لرزان» را در قاهره منتشر کرد که به زبان‌های انگلیسی، ایتالیایی، فرانسوی و اسلوونیایی ترجمه شده است.

وی نخستین رمان خود را در سال 2004 با نام «پیچ و خم زندگی مریم» منتشر کرد و در سال 2007 رمان دوم خود را با نام «ماورای فردوس» منتشر کرد.

به گزارش فارس، در طول تاریخ روابط ایران و مصر دوره رابطه جریان حسن صباح و قلعه الموت و فاطمیون مصر از دوره‌های بحث‌برانگیزی بوده است که متوجه بسیاری از نویسندگان قرار گرفته است.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار