امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۵:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124821
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
حمید گروگان، نویسنده در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره نگارش تفسیر قرآن کریم، بیان داشت: به تازگی نگارش ...

حمید گروگان، نویسنده در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره نگارش تفسیر قرآن کریم، بیان داشت: به تازگی نگارش کتاب «شرح و توضیح جزء 30 قرآن کریم» را برای گروه سنی نوجوان و جوان به اتمام رسیده است.

وی با بیان اینکه تاکنون برای چاپ و انتشار این کتاب با ناشری صحبت نکرده‌ام، ادامه داد: تفسیرهایی که از قرآن کریم در حال حاضر در بازار نشر موجود است، عمدتاٌ برای گروه سنی بزرگسالان، کارشناسان و محققان است، به گونه‌ای که کتاب تفسیر قرآن برای مخاطبان نوجوان و جوان بسیار اندک است.

گروگان افزود: اکثر نوجوانان و جوانان با درک و فهم تفاسیر قرآن کریم، مشکل دارند به همین منظور در حد و فهم نیاز نوجوانان، تفسیری از جزء 30 قرآن کریم به عنوان شرح و توضیح آماده کردم آن هم با توجه به منابع معتبری نظیر «تفسیر المیزان»، «تفسیر مجمع‌البیان» و «تفسیر نمونه».

نویسنده کتاب «تشنه لبان» گفت: در کتاب «شرح و توضیح جزء 30 قرآن کریم»، به صورت مختصر و مفید به طوری که جوابگوی نیاز اولیه نوجوانان برای فهم قرآن باشد و به نوعی کارگشا بوده و مفهوم اصلی این آیات شریف را بفهمند، آماده کرده‌ام،‌همچنین در پایان هر سوره به واژگان اصلی سوره نیز اشاره شده است.

به گفته وی، کتاب «شرح و توضیح جزء 30 قرآن کریم» با بیش از 350 صفحه در آینده نزدیک منتشر و روانه بازار نشر می‌شود.

بر اساس این گزارش، حمید گروگان متولد 1330 در تهران و بازنشسته کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که به تازگی از وی کتابی با عنوان «یاد یار و دیار» از سوی دفتر نشر فرهنگ اسلامی منتشر و روانه بازار نشر شده است.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها