امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۱:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124823
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۴۴
تعداد بازدید: 33
علیرضا زارع شهرآبادی دبیر تشکیلات جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; اظهار ...

علیرضا زارع شهرآبادی دبیر تشکیلات جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; اظهار داشت: یکی استراتژیست‌ترین وزارتخانه‌های دولت، وزارت علوم است که می‌تواند هم در جهت ایجاد قدرت قدم بردارد هم در جهت عکس آن.

وی افزود: این وزارتخانه وظیفه دارد در راستای ایجاد محیط علمی و پژوهشی، افزایش امکانات محیط‌های علمی، عدم سیاسی بازی و عدم افراطی‌گری  در محیط آکادمیک دانشگاه، ارتقای روحیه علمی دانشجویان، تولید علم، ایجاد ارتباط صنعت و دانشگاه و  نظام‌مند کردن پایان‌نامه کارشناسی و تحصیلات عالیه در راستای نیازها و مشکلات اصلی و بنیادین کشور قدم بردارد.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: ما قشر نخبه دانشگاهی خواستار آن هستیم دولت هرچه سریع‌تر وزیر پیشنهادی خود را برای گرفتن رای اعتماد به مجلس معرفی کند. همچنین از دولت می‌خواهیم صداقت خود را در این موضوع به دانشگاهیان نشان دهد که وزیر پیشنهادی دولت از ویژگی‌های شخصیتی از جمله اینکه ولایت‌مدار نه فقط در حرف بلکه در عمل، متدین، متعهد، انقلابی، متخصص و قانون گرا باشد.

شهرآبادی با بیان اینکه فتنه 88 از خطوط قرمز این نظام و انقلاب و دانشجویان است، گفت: مبادا فرد پیشنهادی دولت از فعالان و حامیان فتنه باشد، دولت باید در عمل ولایت مداری خود را به جامعه دانشگاهی اثبات کند و طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب که در همین جلسات هیأت دولت فرمودند «مسئله فتنه و فتنه گر از خطوط قرمز ما است».

وی افزود: اگر عده‌ای بخواهند در دانشگاه‌ها تعهد را فدای تخصص کند باید بداند قشر نخبگانی ساکت نخواهد نشست و این خلاف آن آرامشی است که این دولت وعده‌اش را به ملت و دانشگاهیان داده است.

دبیر تشکیلات جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد با اشاره به مذاکرات هسته‌ای کشورمان گفت: دانشجویان از مطالبات خود در باب هسته‌ای غفلت نخواهند کرد، لذا در همین راستا از تیم مذاکره کننده هسته‌ای خواستار حفظ عزت و اقتدار در برابر دشمنان وحشی هستیم.

این فعال دانشجویی در پایان افزود: تیم مذاکره کننده هسته‌ای باید در نظر داشته باشد نیاز واقعی کشور در موضوع هسته‌ای 190 هزار سو است و توافقی خوب است و باید صورت گیرد که به دنبال آن تمام تحریم‌ها که علیه ملت و کشور ایران هستند، لغو شوند و کشور هم با کمال عزت و اقتدار و استقلال خودش به نیاز واقعی اش دست پیدا کند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها