امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۰:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124834
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۴۴
تعداد بازدید: 96
«صلاح الزواوی» سفیر فلسطین در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پاسخ به سوالی در خصوص جنایات صهیونیست‌ها در

«صلاح الزواوی» سفیر فلسطین در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پاسخ به سوالی در خصوص جنایات صهیونیست‌ها در مسجدالاقصی و عدم عکس‌العمل مناسب کشورهای اسلامی گفت: تهاجمات صهیونیست‌ها علیه مسجدالاقصی از اهداف اصلی صهیونیسم بین‌الملل است که آنها به دنبال نابودی مسجدالاقصی و ساختن مجسمه جعلی سلیمان نبی در آنجا هستند.

وی افزود: همه دنیا ایستادگی و مقاومت فلسطینیان در برابر جنایات صهیونیست‌ها در حمله وحشیانه به مسجدالاقصی را مشاهده کرد، که البته این امر با کمک و یاری خداوند روی داد و امیدواریم با صبر و استقامت و ایستادگی و مقاومت، مسجدالاقصی و کل فلسطین به زودی آزاد و به آغوش جهان اسلام بازگردد.

سفیر فلسطین در تهران تصریح کرد: انتظار از کشورهای اسلامی در برابر حمله وحشیانه صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی این بود که با تظاهرات گسترده مردمی و محکومیت اقدام صهیونیست‌ها در هتک حرمت به این مسجد و حرم شریف موضع‌گیری مناسبی را از خود بروز دهند تا در مرحله بعدی نیز مقدمات تشکیل ارتش میلیونی برای نابودی صهیونیست‌ها فراهم شود.

وی تاکید کرد: مسئله شرعی و موکد کشورهای اسلامی و آزادگان دنیا در حال حاضر ایستادگی در کنار ملت فلسطین و آرمان و سرزمین آن است.

الزواوی با انتقاد از عدم عکس‌العمل مناسب کشورهای اسلامی در خصوص جنایات صهیونیست‌ها در مسجدالاقصی و هتک حرمت حرم شریف آن گفت: موضع‌گیری کشورهای اسلامی با حادثه بزرگ حمله وحشیانه صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی به هیچ وجه متناسب نبوده است.

سفیر فلسطین افزود: صهیونیست‌ها تلاش می‌کنند تا با برنامه‌های مختلف، کشورهای اسلامی را آزمایش کنند تا از نوع موضع‌ گیری‌های آنها بهره‌برداری مناسب خود را انجام دهند. لذا  کشورهای اسلامی باید در برابر توطئه‌های صهیونیسم بین‌الملل هوشیار باشند.

وی با بیان اینکه مطمئن است که کشورهای اسلامی برای دفاع از مسجدالاقصی ایستاده هستند، تصریح کرد: جهان اسلام نباید فراموش کند که مسجدالاقصی و حرم شریف آن محل معراج پیامبر و عیسی مسیح و مکان شهادت بیش از 4 نفر از اصحاب پیامبر از جمله پدربزرگ رسول گرامی اسلام بوده است.

الزواوی در پایان با تاکید بر اینکه ایستادگی مردم غزه مورد توجه کشورهای دنیا و درس بزرگی برای آزادگان دنیا است، اظهار داشت: مردم فلسطین به خوبی نشان دادند که نباید در برابر حق سکوت کرد و باید برای به دست آوردن آن مبارزه کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار