امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۰۱:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124852
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۳۶
تعداد بازدید: 15
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اراک، سورنا ستاری دقایقی پیش در جریان بازدید از پارک علم و فناوری استان مرکزی از ثبت 900 شرکت دانش ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اراک، سورنا ستاری دقایقی پیش در جریان بازدید از پارک علم و فناوری استان مرکزی از ثبت 900 شرکت دانش بنیان در کشور خبر داد و اظهار داشت: یک اتفاق جدی در سال گذشته رخ داد و آن اجرایی کردن قانون حمایت از شرکت‌های دانش بنیاد بود که ما تلاش کردیم روند اجرایی این قانون را تسهیل کنیم.

وی تصریح کرد: وجود 18 شرکت دانش‌بنیان ثبت شده در استان مرکزی نشانه ضعف است و تا زمانی که شرکت‌های دانش بنیان به ثبت نرسند، ما نمی‌توانیم از آنها حمایت کنیم.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار داشت: امروزه حجم تقاضای برخورداری از تسهیلات توسط شرکت‌های دانش‌بنیان رو به افزایش است و خوشبختانه ما با عملکردی مثبت به فعالیت خود ادامه می‌دهیم.

ستاری ادامه داد: شرکت‌های دانش‌بنیان باید مشکلات خود را به ما منتقل کنند، همچنین برای برخورداری از تسهیلات نیز حساب‌های مالیاتی خود را شفاف ارائه دهند.

وی گفت: در حال حاضر در حوزه ارائه تسهیلات هیچگونه مشکلی وجود ندارد و در صندوق پژوهش و فناوری تا سقف 300 میلیون تومان تسهیلات به شرکت‌های کوچک و تا سقف 10 میلیارد تومان به صنایع بزرگ تسهیلات اعطا می‌شود، همچنین 4.5 درصد به شرکت‌های دانش بنیان تخفیف داده می‌شود.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه صندوق نوآوری موظف است اقتصاد کشور را به سوی دانش بنیان سوق دهد، بیان داشت: بانک‌ها نیز باید دانش را بفهمند و با دوری از منابع محور بودن و فیزیکی فکر کردن به اعطای تسهیلات به شرکت‌های دانش ‌بنیان بپردازند.

ستاری اظهار کرد: ما نیز از تمامی دستگاه‌های اجرایی که شرکت‌های دانش‌بنیان را تشویق می‌کنند، حمایت می‌کنیم.

وی گفت: اگر استان صندوق پژوهش و فناوری داشته باشد، می‌تواند به شرکت‌های دانش‌ بنیان وام اعطا کند که این مهم را نیز با جدیت تمام در مجلس شورای اسلامی دنبال می‌کنیم.

معاون رئیس جمهور تاکید کرد: اگر طرحی با ایده بزرگ باشد صندوق سرمایه‌گذاری و پژوهش و فناوری به عنوان سرمایه‌گذار خطرپذیر از آن حمایت خواهد کرد.

ستاری ادامه داد: در حال حاضر محصولات دانش ‌بنیان با لیزینگ 12 درصد از طریق فن‌بازارها به متقاضیان ارائه می‌شود.

وی تاکید کرد: متاسفانه این طرح در استان مرکزی اجرا نشده و ما با جدیت این مهم را دنبال می‌کنیم، ما می‌خواهیم ارتباط ساختاری مناسب میان دستگاه‌های اجرایی و پارک علم و فناوری به وجود آید و در این راستا امکانات لازم را تامین خواهیم کرد.

معاون رئیس جمهور ادامه داد: آماده هستیم یک خط اعتباری خاص را برای استان مرکزی به ویژه برای شرکت‌های نوپا در نظر بگیریم، باید به جوانان تحصیل کرده استان بها داده و با استفاده از امکانات کشور از آنان حمایت کنیم.

ستاری افزود: در حوزه صادرات محصولات دانش‌بنیان اتفاقات خوبی رخ داده که می‌توان به صادرات 300 میلیون دلاری دارو به کشور روسیه اشاره کرد.

وی بیان داشت: حجم این میزان صادرات بیش از 70 کیلوگرم می‌باشد که اگر می‌خواستیم محصول دیگری را به این قیمت صادر کنیم، باید حجم بیشتری را در نظر می‌گرفتیم که این از ویژگی‌های خاص محصولات دانش بنیان است.

معاون رئیس جمهور تاکید کرد: امیدوارم در سفر بعدی خود به استان در سال آینده شاهد رفع مشکلات در حوزه شرکت‌های دانش ‌بنیان به ویژه در زمینه ارائه تسهیلات ساختاری باشیم.

انتهای پیام/87001/و40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها