امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۰:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124861
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۳۶
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جعفر سطوتی مدیرکل ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در نشست خبری با ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جعفر سطوتی مدیرکل ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در نشست خبری با خبرنگاران که در غرفه پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، اظهار داشت: مخاطب ماده 41 قانون برنامه پنجم توسعه در واقع وزارت ورزش و جوانان نیست و همه دستگاه‌های اجرایی مرتبط هستند.

وی ادامه داد: فقط دستگاه‌هایی که با جوانان مرتبط هستند مخاطب این ماده قانونی بوده و باید بیایند در چارچوب وظایف سازمانی اهتمام به 3 موضوع داشته باشند.

سطوتی افزود: بند الف این ماده مربوط به ساماندهی امور جوانان در ذیل بودجه دستگاهی آنها است؛ این بند«الف» از دستگاه‌ها خواسته است یک برنامه دیگری به اسم ساماندهی امور جوانان در ذیل ردیف دستگاه‌ها اضافه کنیم که تعداد محدودی از دستگاه‌ها انجام دادند و ما پیگیری می‌کنیم تا دستگاه‌های دیگر نیز انجام دهند.

مدیرکل ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان یادآور شد: مثلا سازمان مدیریت برنامه‌ریزی در قسمت بودجه چه اشکالی وجود داشته که عملیاتی نشده است و این مشکل را شناسایی کنیم تا عملیاتی شود و در بند «ب» ماده 41 نیز مربوط به شاخص‌های ساماندهی امور جوانان است؛ ما در گذشته یک برنامه ملی بسیار مهم به اسم «ساماندهی امور جوانان» داشتیم که در اسفند ماه سال 83 تصویب شده بود و ذیل آن 13 اقدام اساسی تعریف شده و باید اجرا می‌شد.

وی اضافه کرد: این موضوع‌های ساماندهی امور جوانان یکی از شاخص‌هایی بود و اینکه ما از کجا بفهمیم که دولت در اجرای این برنامه موفق بوده است که پاسخ به این سؤال نیازمند آن است تا برنامه‌ریزان و مجریان شاخص‌هایی داشته باشند و از این طریق روند پیشرفت برنامه‌ها را بسنجند و شاخص‌ها کمک می‌کند که میزان پیشرفت بررسی شده است؛ این شاخص‌ها در اسفند ماه سال 91 به تصویب رسیده بود و در حال حاضر در شرایطی هستیم که جلساتی با دستگاه‌ها می‌گذاریم تا دستگاه‌ها در حیطه وظایف خود به ما گزارش دهند.

سطوتی با اشاره به بند «ج» ماده 41 افزود: بند «ج» این ماده تحت عنوان لایحه ساماندهی تکالیف دستگاه‌های اجرایی با هدف شفاف‌سازی و بازنگری است که حاصل تجارب چند ساله گذشته ما در حوزه جوانان بوده است و به نتیجه رسیدیم که دستگاه‌ها می‌گویند این حوزه به ما ربطی ندارد یا با وظایف ما همخوانی ندارد و تجربه کردیم در بعضی موارد نیز موازی‌کاری صورت می‌گیرد.

مدیرکل ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان خاطر نشان کرد: این لایحه قرار است تکالیف هر دستگاه را در حوزه جوانان مشخص و شفاف کند و در حوزه جوانان یک تکلیف مشخص برای دستگاه ببینیم تا آن دستگاه اثربخشی داشته باشد و دیگر دستگاه‌ها ورود پیدا نکرده و اتلاف منابع نشود.

سطوتی در خصوص عملکرد حوزه‌ها و دستگاه‌ها در این خصوص گفت: معتقدیم گذشتگان مقداری تأخیر کرده‌اند و اخیرا کمیته ملی ماده 41 را تشکیل دادیم که 26 دستگاه عضو این کمیته هستند و در دو هفته پیش نیز جلسه داشتیم و نمایندگان این دستگاه‌ها نظرات خود را داده‌اند.

مدیرکل ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان یادآور شد: در 17 حوزه جوانان شاخص‌ها را تدوین کرده‌ایم و تقسیم‌ کار ملی در این خصوص انجام می‌شود و این کار با محوریت وزارت ورزش و جوانان است و هنوز در مرحله دریافت اطلاعات و نهایی کردن شاخص‌ها هستیم.

وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود سی و هفتمین جلسه شورای عالی جوانان و دومین جلسه شورای عالی جوانان در دولت یازدهم ماه آینده برگزار می‌شود و زمان برگزاری این شورا توسط رئیس‌جمهور و یا معاون اول رئیس‌جمهور اعلام می‌شود و دبیرخانه شورای عالی جوانان دستور جلسه بعد را آماده کرده است.

سطوتی یادآور شد: خوشبین هستیم تا پایان سال لایحه ساماندهی تکالیف دستگاه‌ها در حوزه جوانان به تصویب هیأت وزیران برسد و پس از آن به مجلس ارائه شود.

مدیرکل ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه طرح تشکیل مجلس ملی جوانان آماده شده است، گفت: این طرح باید در ستاد ساماندهی امور جوانان به تصویب برسد و پس از آن در دستور کار شورای عالی جوانان قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه اعضای کمیته تخصصی برای تنظیم کار شورای عالی جوانان، نمایندگان دستگاه شورای عالی جوانان هستند، افزود: سند توسعه ملی فرابخشی امور جوانان در سال 83 تصویب شده بود و اسم دیگر آن برنامه ساماندهی امور جوانان است که در ذیل آن 13 برنامه اساسی تعریف شده بود اما پس از گذشت 10 سال و تغییرات بسیار در جامعه و جوانان به نظر می‌رسد نیاز به بازنگری دارد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها