امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 17
۲۳:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124862
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۳۶
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، پس از افزایش حمایت کشورهای حامی گروه‌های مسلح تروریستی به ویژه گروه‌های مستقر در جنوب ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، پس از افزایش حمایت کشورهای حامی گروه‌های مسلح تروریستی به ویژه گروه‌های مستقر در جنوب سوریه، یگان‌های ارتش این کشور عملیاتی را در دو شهر «نوی» و «الشیخ مسکین» به اجرا گذاشتند که هدف از آن کاهش فشار گروه‌های مسلح بر جبهه‌های دیگر ریف درعا بود.
موقعیت استان درعا در سوریه

عملیات ارتش سوریه روز یکم سپتامبر آغاز شد و در همان روز اول عملیات این نیروها موفق شدند، خسارات سنگینی را وارد کنند، به گونه‌ای که بسیاری از گروه‌های مسلح این منطقه در صفحات اینترنتی خود از گروه‌های دیگر درخواست کمک و یاری کردند.
در عمل بسیاری از گروه‌های تروریستی مسلح مستقر در ریف غربی و جنوبی درعا مواضع و مقرهایشان را ترک کرده و به کمک گروه‌های تروریستی مستقر در شهر الشیخ مسکین شتافتند که در محاصره ارتش سوریه بودند.
تقسیمات اداری استان درعا

روزهای دوم و سوم سپتامبر جاری درگیری‌ها و نبردهای شدیدی میان یگان‌های ارتش سوریه با گروه‌های مسلح و عناصر تروریستی رخ داد، در حالی‌که این گروه‌ها اصلا انتظار نداشتند، نبرد الشیخ مسکین با توجه به تعداد عناصر مسلحی که برای مشارکت در نبردها فراخوانده شده بودند و 5 هزار تروریست از 82 گروه مسلح از ریف درعا را شامل می‌شد و تعداد اندک نیروهای ارتش سوریه که در خوش‌بینانه‌ترین وضعیت 400 نفر را در برمی‌گرفت، چندان به درازا بکشد.

پس از ناتوانی و عجز گروه‌های مسلح از محقق کردن هرگونه پیشروی، جبهه النصره اقدام به دو انفجار انتحاری در مانع نظامی «الدوار» کرد تا پس از آن درگیری‌های شدیدی میان عناصر این گروه با نیروهای ارتش سوریه رخ دهد که به اذعان گروه‌های تروریستی در صفحات اینترنتی خود بیش از 160 تروریست کشته شدند که در میان آنها 4 سرکرده گروه تروریستی «ارتش آزاد» و یک سرکرده جبهه النصره در جنوب سوریه نیز مشاهده می‌شدند.

 
موقعیت شهر نوی در استان درعا

به این ترتیب فشار از روی بسیاری از جبهه‌های ریف درعا برداشته شد و در عمل گروه‌های مسلح این منطقه وارد جنگ فرسایشی شدند. نبردها در این منطقه در این مدت ادامه داشت و نیروهای ارتش سوریه با نصب کمین‌های متعدد و مین‌گذاری و بمب‌گذاری در مناطق مختلف شهر الشیخ مسکین موفق شدند، ده‌ها نفر از آنها را به هلاکت رسانده و زخمی کنند.

اما این پایان تلاش‌های گروه‌های مسلح نبود، چرا که این گروه‌ها برای جبران شکست خود نبرد دیگری را از محور «تل الحمد» تدارک دیدند که پس از درگیری‌های شدید و سخت که 48 ساعت طول کشید،‌ آن را به تصرف درآوردند.

 
موقعیت شهر الشیخ مسکین در استان درعا

حمله گسترده‌ای که گروه‌های مسلح علیه منطقه تل الحمد و به تبع آن شهر «نوی» انجام دادند، موجب شد تا نیروهای ارتش سوریه برای جلوگیری از دادن تلفات بیشتر و قرار گرفتن در محاصره این گروه‌ها به دلیل اندک بودن تعداد این نیروها، از شهر «نوی» عقب نشینی کنند، چراکه به باور فرماندهان نظامی ارتش سوریه در این منطقه عقب نشینی امکان بازگشت به مواضع را آسان‌تر از محاصره و در تنگنا افتادن می‌کند.

اینگونه بود که شب گذشته شاهد عقب‌نشینی نیروهای ارتش سوریه در برخی محورهای جنوبی سوریه در استان درعا بودیم، اما بنابر تاکید یکی از فرماندهان نظامی ارتش سوریه در منطقه اوضاع آنگونه که رسانه‌های مغرض و صفحات اینترنتی وابسته به گروه‌های مسلح بیان می‌کنند، در نوی و الشیخ مسکین بحرانی نیست.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار