امروز : پنجشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 20
۱۸:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124864
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۳۶
تعداد بازدید: 13
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام احمد سالک نماینده مردم اصفهان و رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی صبح

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام احمد سالک نماینده مردم اصفهان و رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی صبح امروز با حضور در بیستمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات در یک نشست مشترک خبری که بین خبرگزاری‌های فارس و تسنیم برگزار شد، به سوالات خبرنگاران و نمایندگان رسانه‌های مختلف پاسخ داد.

سالک در این نشست خبری با اشاره به اسیدپاشی‌های اخیر در استان اصفهان، اظهارداشت: اسیدپاشی در کشورهای اروپایی بیشتر است اما در اصفهان تاکنون 4 مورد اسیدپاشی اتفاق افتاده که در یک بازه زمانی معین و در یک محدوده جغرافیایی مشخص روی داده است.

وی با بیان اینکه عامل اسیدپاشی‌ها یک نفر است، گفت: این فرد یا گرفتاری‌های روحی و روانی دارد یا مشکلات دیگری دارد، از اسیدپاشی‌ها در اصفهان جریان‌های بیگانه سواستفاده کرده و موج‌سواری کردند و چون این اسیدپاشی‌ها مصادف با بررسی طرح امر به معروف و نهی از منکر در مجلس بود، به این قانون حمله کردند.

وی افزود: در حالی که مجلس در طرح امر به معروف و نهی از منکر به دنبال قانونگذاری درباره اصل هشتم قانون اساسی بعد از گذشت 35 سال است، طرح امر به معروف و نهی از منکر دارای 24 ماده است که تاکنون 20 ماده آن در صحن پارلمان به تصویب رسیده است.

سالک با بیان اینکه اسیدپاشی‌ها در اصفهان سوژه‌ای برای گروه‌ها و جریان‌هایی شد که به طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر حمله کردند، دو مورد اسیدپاشی‌ها سطحی بوده و در واقع جوهر نمک روی صورت بانوان پاشیده شده و دو مورد نیز اسیدسولفوریک بوده است، هم‌اکنون دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی و نیز دستگاه قضایی در حال پیگیری موضوع اسیدپاشی‌ها است که امیدواریم هرچه سریع‌تر عامل اصلی اسیدپاشی‌ها بازداشت شود که البته عده‌آی تاکنون در این زمینه بازداشت شدند.

سالک با بیان اینکه تبلیغات زیادی توسط برخی رسانه‌ها درباره اسیدپاشی‌ها در اصفهان تاکنون انجام شده است، گفت: این مسئله را برخی رسانه‌ها و جریان‌ها به موضوع بررسی طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر انتصاب دادند، آنان اسیدپاشی‌‌ها را به نیروهای بسیجی و حزب‌اللهی مرتبط کردند در حالی که نیروهای بسیجی و حزب‌اللهی افراد عاقلی هستند و هیچ گاه دست به چنین جنایتی نخواهند زد، امیدواریم پس از تصویب طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر در مجلس، این طرح برای اجرا به دستگاه‌های ذیربط ابلاغ شود.

نماینده اصفهان در مجلس در بخش دیگری از این نشست خبری در پاسخ به سوالی درباره اکران فیلم «عصبانی نیستم»، توضیح داد یکی از وظایف مجلس نظارت بر عملکرد دستگاه‌های مختلف است، کارگروهی در کمیسیون فرهنگی با عنوان کارگروه رسانه فعالیت می‌کند، تعدادی از این فیلم‌ها که دارای مجوز بودند، به دلیل ماهیت فتنه، طی نامه‌ای به وزارت ارشاد اعلام شد که از اکران آرا جلوگیری شود، در جلسه‌ای که با حضور وزیر ارشاد و معاونت‌های ذیربط این وزارتخانه در کمیسیون فرهنگی برگزار شد، آنجا خطوط قرمز مجلس و کمیسیون فرهنگی را اعلام کردیم، آقایان هم رعایت کردند و فیلم «عصبانی نیستم» از اکران خارج شد.

سالک در پاسخ به سوالی دربار طرح استیضاح وزیر ارشاد نیز گفت: بحثی درباره استیضاح آقای جنتی در مجلس مطرح نیست.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در بخش پایانی سخنانش در پاسخ به سوالی درباره علت بررسی طرح امر به معروف و نهی از منکر در این برهه زمانی که برخی‌ها مانند شهید علی خلیلی در این راه به شهادت رسیدند، گفت: در طول 35 سال گذشته برای اجرایی شدن اصل 8 قانون اساسی که مربوط به امر به معروف و نهی از منکر بود، دستگاه‌های مختلف توپ را از بین یکدیگر رد و بدل می‌کردند. این اشکالی که شما مطرح کردید وارد است. کمیسیون فرهنگی مجلس در دوره نهم پارلمان اقدام به تصویب طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر کرد و در این طرح حمایت قاطعی از آمران به معروف و ناهیان از منکر شده است، ما از هر گونه سواستفاده در امر به معروف جلوگیری کردیم، تجسس را در این طرح ممنوع کردیم و تلاش کردیم توهین و جسارتی به افراد در راستای اجرای این قانون انجام نشود، ما موظفیم از ارزش‌های دینی و واجبات الهی حمایت کنیم.

سالک در پایان خطارنشان کرد: اجرای امر به معروف و نهی از منکر یک واجب الهی بوده که باید به آن عمل شود و هم‌اکنون نیز 35 سال از پیروزی انقلاب گذشته و تصویب قانونی در این زمینه به تاخیر افتاده است. ادعا نمی‌کنیم که این طرح قطعا هیچ ایرادی نخواهد داشت، اگر ضعفی داشته باشد آن را اصلاح می‌کنیم و افتخار می‌کنیم که طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر در مجلس نهم به تصویب رسیده است.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار