امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۶:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124868
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۳۶
تعداد بازدید: 31
عبدالناصر همتی در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به حجم بالای منابع بانک ملی، اظهارداشت: برای بهبود و اصلاح

عبدالناصر همتی در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به حجم بالای منابع بانک ملی، اظهارداشت: برای بهبود و اصلاح شاخص‌های بانک ملی نیاز به سرمایه نقدی 10 هزار میلیارد تومانی هستیم.

مدیرعامل بانک ملی با بیان اینکه سرمایه فعلی کافی نیست،‌ افزود: افزایش سرمایه بانک در چند سال اخیر از ناحیه تجدید ارزیابی دارایی‌ها بوده است.

همتی با بیان اینکه سرمایه نقدی بانک ملی در دو حالت قابل تامین است، گفت: بخشی از سرمایه نقدی مورد نیاز با فروش دارایی‌‌ها مانند املاک و سهام زیرمجموعه بانک تامین خواهد شد و در همین راستا 3000 میلیارد تومان از املاک مازاد را به مزایده گذاشته‌ایم و بخش دیگر با کمک دولت قابل تامین است.

به گزارش فارس، در مرداد ماه سال گذشته با تجدید ارزیابی دارایی‌ سرمایه بانک ملی از 2 هزار 240 میلیارد تومان به حدود 10 هزار میلیارد تومان رسید.

در همین زمینه براساس آخرین آمارها نرخ کفایت سرمایه بانک ملی حدود 5 درصد است و با استاندارد 8 درصدی تعیین شده، فاصله دارد.
انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها