امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۳:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124873
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۳۶
تعداد بازدید: 16
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، منابع آگاه عربی گزارش دادند که مقامات کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس برای انتقال نشست بعدی ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، منابع آگاه عربی گزارش دادند که مقامات کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس برای انتقال نشست بعدی شورای همکاری خلیج فارس از دوحه به عربستان و یا کویت رایزنی می‌کنند.

روزنامه عربستانی «الحیاة»، گزارش داد که این اقدام در پی بی نتیجه بودن تلاش‌های شیخ صباح الاحمد الصباح امیر کویت برای رفع اختلافات قطر با امارات، بحرین و عربستان صورت می‌گیرد.

امیر قطر هفته گذشته به چند کشور عربی حاشیه خلیج فارس سفر کرده بود تا اختلاف نظرهای موجود میان این کشورها را برطرف کند که بر اساس گزارش الحیات دوحه پیشنهاد دلگرم کننده‌ای به امیرکویت نداده است.

شورای همکاری کشورهای خلیج فارس که با نام کوتاه (GCC) هم خوانده می‌شود، بلوک تجاری‌ای شامل کشورهای پیرامون خلیج فارس و کشورهای عرب منطقه است که با هدف همکاری تجاری و اجتماعی مشترک تشکیل شد.

 این شورا در 25 ماه می 1981 میلادی و با هدف مقابله با آنچه این کشورها آن را «خطر انقلاب اسلامی» می‌نامیدند، تشکیل شد. از جمله اهداف کشورهای عضو، رسیدن به واحد پولی مشترک تا سال 2010 بود که راه به جایی نبرده است.

در زمان حاضر عربستان، بحرین، امارات عربی متحده، قطر، عمان و کویت عضو این سازمان هستند که به نظر می‌رسد با ادامه اختلافات کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و احتمال لغو عضویت قطر زمینه برای از هم پاشیده شدن این شورا نیز فراهم شود.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها