امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۷:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12488
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۰
تعداد بازدید: 101
عباس قبادی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سوال که خبرگزاری رویترز خبری مبنی بر خرید 600 ...

عباس قبادی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سوال که خبرگزاری رویترز خبری مبنی بر خرید 600 هزار تن گندم از منطقه دریای بالتیک و آلمان توسط ایران درج کرده است، اظهارداشت: خبر خرید گندم از این منطقه درست است اما ما چگونگی و دلیل خرید را اعلام نمی‌کنیم.

وی افزود: ما به دنبال آن هستیم تا ذخایر استراتژیکمان را در سطح بالایی حفظ کنیم و طبیعتاً در این راستا خریدهایی انجام می‌دهیم.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران درواکنش به این سوال که برنامه شما و همچنین پیش‌بینی‌تان برای خرید تضمینی گندم در سال جاری چقدر است، گفت: تمام تلاشمان را می‌کنیم تا حداکثر میزان خرید تضمینی گندم را در داخل کشور داشته باشیم.

معاون وزیر صنعت گفت: تاکنون یک میلیون و 400 هزار تن گندم خریداری شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذتشه رشد 18 درصدی داشته است.

وی افزود: شایعاتی که در خصوص تأمین آرد مطرح است را به شدت تکذیب می‌کنم چرا که شرایط موجودی گندم آرد کشور عادی است و تنها به دلیل اختلاف قیمتی که وجود دارد، تقاضا روند فزونی دارد.

وی درخصوص تغییر قیمت گندم،آرد و نان گفت: این مسائل مربوط به سیاستهای دولت است و ما هیچ برنامه‌ای برای تغییر قیمت گندم، آرد و نان نداریم.

به گزارش فارس، رویترز  روز گذشته طی گزارشی نوشت، با وجود تحریم‌ها و مشکلات پرداخت پول برای محصولات وارداتی ایران، از آنجایی که پیش بینی‌ها از میزان محصول برداشتی گندم ایران کاهش یافته است، این کشور با خرید بیش از نیم میلیون تن گندم برای پر کردن سیلوهای خود، دوباره به بازارهای بین‌المللی غلات بازگشته است.

به گفته تاجران غلات، ایران در 2 هفته گذشته، حدود 600 هزار تن گندم از منطقه دریای بالتیک و آلمان خریداری کرده که حدود 200 هزار تن آن در روز دوشنبه خریداری شده است.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها