امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۶:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124882
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۳۰
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم رونمایی از ارج‌نامه آیت‌الله تسخیری با حضور وی، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم رونمایی از ارج‌نامه آیت‌الله تسخیری با حضور وی، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ابوذر ابراهیمی ترکمان رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، محمد نهاوندیان رئیس دفتر ریاست‌جمهوری و حسام‌الدین آشنا مشاور فرهنگی رئیس‌جمهور صبح امروز (19 آبان) در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد.

در این مراسم آیت‌الله محمدعلی تسخیری مشاور رهبر انقلاب در امور جهان اسلام با اشاره به فعالیت‌های خود دوران پس از انقلاب اسلامی ایران گفت: ما تصور می‌کردیم که حرکت‌های اسلامی عراق علیه صدام فعالیت مهمی است ولی زمانی که انقلاب ایران رخ داد، فهمیدیم ما به جای یک فانوس به یک آفتاب درخشنده رسیده‌ایم، زمینه‌های عظیمی برای ما ایجاد شد و تصور می‌کنم که غیر از الطاف خداوند چیزی نبود که بتواند زمینه را برای انقلاب فراهم کند.

وی که نخستین رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی است، در ادامه افزود: یک روزی از فعالیت‌های خودم در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی خرسند شده بودم که خدمتی به انقلاب کرده‌ام، شب در خواب برادر شهیدم را دیدم که بنده و خانواده‌ام را در خیابان رها کرد، بدون هیچ چیزی، زمانی که بیدار شدم متوجه شدم چه پیامی دراین خواب نهفته و من خیال باطل داشتم که برخود مباهات شدم و این کار من نبود بلکه خون شهدا بود.

آیت‌الله تسخیری با تأکید بر اینکه در یک دوره آن اندازه به لحاظ مالی در شرایط سخت بودیم که حتی پول نداشتیم برای علاقه‌مندانمان کتاب ارسال کنیم، ‌توضیح داد: یادم می‌آید دفتر مجله‌مان در قم آقایی آمدند و دو هزار تومن دادند تا برای علاقه‌مندان کتاب ارسال کنیم.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های ما در دوران بعد از انقلاب با پیش از آن قابل قیاس نیست، توضیح داد: به الطاف الهی بنده 30 سال است که نماینده کل حوزه‌های شیعه شدم و درباره فقه و اصول در حوزه‌ها تلاش کردم. تعداد اجلاس‌های بین‌المللی که بنده به عنوان نماینده جمهوری اسلامی در آن شرکت کردم از 850 اجلاس گذشته است.

تسخیری در پایان یادآور شد: امیدوارم دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی بتواند از این ارتباطات ما استفاده کرده و به بهترین نحو فعالیت کند.
انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها