امروز : یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 24
۰۷:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124884
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۳۰
تعداد بازدید: 19
ابراهیم کارخانه‌ای نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیته هسته‌‌ای خانه ملت با حضور در غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در ...

ابراهیم کارخانه‌ای نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیته هسته‌‌ای خانه ملت با حضور در غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها طی گفت‌وگویی با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گفت:‌مذاکرات هسته‌ای به نقاط حساس و تصمیم‌ساز خود نزدیک شده است.

وی اضافه کرد:‌ با توجه به مقاومت قدرتمندانه جمهوری اسلامی ایران برابر ابرقدرت‌‌ها به نظر می‌رسد 1+5 می‌بایست تصمیم عاقلانه‌ای را در به رسمیت شناختن حق مسلم هسته‌‌ای ایران اتخاذ کنند.

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از حق قانونی خود در دستیابی به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای بهره می‌برد و بر این اساس مقابل ابرقدرت‌ها کوتاه نخواهد آمد، تصریح کرد: ما امروز این حق را داریم که نیازمندی‌های صلح‌آمیز خود را در کشور تأمین کنیم؛ بخشی از بحث امروز ما با غربی‌ها بر سر همین موضوع است و آنها حاضر نیستند حقوق مسلم ما را به رسمیت بشناسند.

کارخانه‌ای با تأکید بر اینکه آمریکا باید حق مسلم ایران در استفاده صلح‌آمیز هسته‌ای از انرژی هسته‌ای را به رسمیت بشناسد خاطرنشان کرد: در جایی که اوباما توافق خوب را توافقنامه‌ای می‌داند که در آن منافع آمریکا به طور کامل دیده شده باید مذاکره‌کنندگان ما نسبت به آمریکایی‌ها بدبین باشند زیرا آنها به دنبال نتیجه برد - برد نیستند.

وی از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان خواست قدرتمندانه از منافع و حقوق ملت ایران دفاع کند و در همین زمینه تصریح‌کرد: تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای خط قرمزهای پنج‌گانه که در بیانیه وکلای ملت به صراحت آمده بود را مورد توجه قرار دهد تا در نهایت شاهد استیفای حقوق ملت ایران باشیم.

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه لغو کامل تحریم‌ها باید از جمله مواردی باشد که از سوی طرف غربی مدنظر قرار گیرد،‌ خاطرنشان کرد: در صورت عدم تحقق منافع ملی طرح قانونی در رابطه با استیفای کامل حقوق ملت ایران را به امضای نمایندگان رسانده و به هیأت رئیسه مجلس تحویل خواهیم داد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها