امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۰۷:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124885
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۳۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، سیدحسن هاشمی در حاشیه افتتاح کلینیک‌های تخصصی و فوق‌تخصصی چشم در بیمارستان طرفه گفت: برای افرادی که دچار مرگ ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، سیدحسن هاشمی در حاشیه افتتاح کلینیک‌های تخصصی و فوق‌تخصصی چشم در بیمارستان طرفه گفت: برای افرادی که دچار مرگ مغزی شدند و اعضای خود را اهدا می‌کنند بیمارستان مبدا که آنها را نگهداری می‌کنند نباید بابت نگهداری آنها هزینه‌ای دریافت کنند. بنابراین اگر موردی اطلاع داده شود، حتماً با آن برخورد خواهد شد.

وی ادامه داد:‌ البته ممکن است هزینه‌ای را بابت اهدای عضو در افراد مرگ مغزی شده در بیمارستان‌های خصوصی بگیرند. مثلاً برای ۳ ماه بستری 600 میلیون تومان پول دریافت کنند که در این مورد دولت نمی‌تواند ورود کرده و هزینه آن را بپردازد.

هاشمی گفت: اما در بیمارستان‌های دولتی اگر برای اهدای اعضای مرگ مغزی یا نگهداشتن افراد فوت شده هزینه‌ای را دریافت کنند حق ندارند و اگر وجهی را درخواست کنند مجرم خواهند بود.

وزیر بهداشت گفت:‌این مورد به صورت بخشنامه از سوی معاونت درمان به همه دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ابلاغ شده است و اگر موردی از تخلف رخ داد، مردم می‌توانند به سامانه 1590 که مربوط به شکایات در طرح تحول سلامت بوده تماس بگیرند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها