امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۶:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124894
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۳۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدرضا باهنر دبیرکل جبهه پیروان با حضور در غرفه

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدرضا باهنر دبیرکل جبهه پیروان با حضور در غرفه < strong>پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیستمین نمایشگاه مطبوعات درباره تلاش اصولگرایان برای ایجاد همگرایی و تشریح آخرین وضعیت جبهه اصولگرایی اظهار داشت: در هر صورت مسئله وحدت یک ترجیع‌بندی است که همه جریانات علاقمندند از آن برخوردار باشند و ما هم علاقمندیم که خودمان و دیگران به وحدت برسند.

باهنر ادامه داد: این مسئله یک هدف‌گذاری دارد و اینکه چه مقدار می‌توانیم به این هدف دست یابیم لذا تلاش‌مان این است که به یک وحدت کامل برسیم.

دبیرکل جبهه پیروان تصریح کرد: به گفته مرحوم آیت‌الله مهدوی‌کنی این وحدت، وحدت فلسفی نیست چرا که بالاخره اختلاف نظر وجود دارد و غلظت در مواضع از سوی طیف‌های مختلف متفاوت است اما زمینه کلی وحدت اصولگرایان در این دوره بیشتر است.

وی در خصوص برنامه جبهه پیروان برای تحقق همگرایی اصولگرایان خاطرنشان کرد: ما سابقه تاریخی و سیاست راهبردی‌مان هماهنگی ذیل نظر جامعتین است.

باهنر افزود: تلاش می‌کنیم که بقیه گروه‌‌ها را حول جامعتین مجتمع کنیم تا به وحدت برسیم.

دبیرکل جبهه پیروان در خصوص دیدار تشکل متبوعش با جامعه مدرسین گفت: این دیدارهای ما دوره‌ای است و در تلاش هستیم که خودمان به هماهنگی بیشتری برسیم تا اگر با جامعه مدرسین دیدار می‌کنیم چیزی برای عرضه داشته باشیم و این پیشنهاد را اکثریت اصولگرایان بپذیرند.

وی با بیان اینکه ما در این مسیر کار می‌کنیم تأکید کرد: ارتباط و تعامل ما با علما و روحانیون برقرار است.

باهنر با اشاره به رحلت آیت‌الله مهدوی‌کنی و عسکراولادی در جریان اصولگرایی ادامه داد:‌ رحلت این بزرگوران ثلمه سنگینی به جریان اصولگرایی بود اما در طول تاریخ انقلاب همیشه ریزش و رویش داشته‌ایم از این رو باید این سنت الهی را بپذیریم اما مهم این است که یک ایده و یک سازمان حفظ شده و به نسل‌های آینده منتقل شود.

دبیرکل جبهه پیروان درباره ادعای برخی اصلاح‌طلبان مبنی بر ائتلاف با اصولگرایان اظهار داشت: آنها تلاش می‌کنند اما اصالتا ما چنین ائتلافی را قبول نداریم.

وی با بیان اینکه ائتلاف اصولگرایان و اصلاح‌طلبان حول محور آقای ناطق نظر آنهاست گفت: آقای ناطق متأسفانه در حال حاضر فعال نیستند اما هر زمانی که ایشان بیایند ما استقبال می‌کنیم و ایشان را سرمایه اصولگرایی می‌دانیم و هیچکس نمی‌تواند این شخصیت را مصادره کند.

باهنر تأکیدکرد: اینکه اصولگرایان با اصلاح‌طلبان با هم به یک ائتلاف برسند را قبول نداریم اما می‌توانند در یک رقابت سالم و اخلاقی تعامل داشته باشند.

دبیرکل جبهه پیروان درباره دیدار با ناطق نوری و دعوت از وی برای حضور در انتخابات نیز، گفت: ما ایشان را در جلسات مختلف از جمله مجمع تشخیص می‌بینیم و به ایشان برای حضور اصرار می‌کنیم اما آقای ناطق هنوز این نکته را قبول نکرده است.
باهنر در ادامه گفت‌وگوی خود با خبرنگاران سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با بیان اینکه مذاکرات عمان همچنان پشت درهای بسته در حال انجام است، گفت:‌ قرار (مذاکره‌کنندگان) نیز بر همین بوده است؛ اصل موضوع یعنی توافق را مفید می‌دانیم به شرط آنکه تکلیف تمامی تحریم‌ها مشخص شود.
وی اضافه کرد: اگر قرار باشد چیزی فقط تعلیق شود و یا اینکه تاریخ روشنی برای لغو آنها مشخص نشود، این موضوع خط قرمز ما محسوب می‌شود؛ ما لغو همه تحریم‌ها را می‌خواهیم.
نایب‌رئیس دوم مجلس شورای اسلامی در همین زمینه تصریح کرد: تحریم‌ها یک کار ضدبشری بود که آنها (طرف غربی) انجام دادند، باید جبران کنند اما در کل می‌توانم بگویم که برای توافق با 1+5 امیدوارم که موفق شویم.
باهنر در پاسخ به این سوال که آیا توافق نهایی نیاز به مصوبه مجلس دارد، اظهارداشت: اگر بحث پیوستن به یک پروتکل باشد نیاز به مصوبه مجلس دارد اما اگر در چارچوب مصوبات مجلس توافقاتی انجام شود در این صورت دیگر نیازی به مصوبه مجلس ندارد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ادامه این گفت‌وگو پیرامون زمان معرفی وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری اظهارداشت: زمان معرفی اواخر آبان ماه است؛ اواخر آبان آخرین زمان دولت برای اداره وزارت علوم توسط سرپرست است. باید ترتیبات به صورتی اتخاذ شود که قبل از پایان آذر وزیر جدید رأی اعتماد را از مجلس گرفته باشد.
باهنر با بیان اینکه (دولت) باید با مجلس تعامل کند، تصریح کرد: آنها باید فضای مجلس را درک کنند و در نهایت گزینه‌ای را معرفی کنند که فضای مجلس با آن گزینه نرم باشد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها