امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۹:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124899
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۳۰
تعداد بازدید: 101
به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سومین نشست سه جانبه محمدجواد ظریف، جان کری و کاترین اشتون وزرای خارجه ایران و ...

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سومین نشست سه جانبه محمدجواد ظریف، جان کری و کاترین اشتون وزرای خارجه ایران و آمریکا و هماهنگ کننده 1+5 در مسقط بعد از گذشت سه ساعت لحظاتی پیش پایان یافت.

این رایزنی‌ها ساعت 11:20 صبح امروز به وقت محلی در هتل البستان عمان آغاز شد.

قرار است دور بعدی رایزنی‌ها ساعت 17:30 به وقت محلی (17 به وقت تهران) دوباره از سر گرفته شود.

ظریف، کری و اشتون نیز دیروز (یکشنبه) طی دو نوبت صبح و عصر حدود 6 ساعت به گفت‌وگو درباره راه‌حل جامع هسته‌ای پرداختند که در اوایل نشست صبح یوسف بن علوی وزیر خارجه عمان نیز حضور داشت.

میزان و ظرفیت غنی سازی و تحریم‌ها در حال حاضر از مهمترین موارد اختلافی بین ایران و 1+5 است.

قرار است نهمین دور مذاکرات جامع هسته‌ای فردا (سه‌شنبه) 20 آبان ماه در مسقط پایتخت عمان برگزار شود.

ظریف یکشنبه شب در بدو ورود به مسقط در جمع خبرنگاران رسیدن به راه‌حل در پرونده هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران را امکانپذیر دانست و گفت: چنانچه طرف‌های غربی بتوانند اطمینان حاصل کنند که هدف ما صلح آمیز است و اغراض سیاسی نداشته باشند، اکنون زمان خوبی است تا چارچوب توافق مشخص شود.

وی همچنین در دیدار با یوسف بن علوی همتای عمانی خود عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران با حسن نیت مذاکرات را شروع کرده و در این روند با جدیت کامل عمل کرده است و مصمم به یافتن راه حل مبتنی بر حقوق کامل هسته ای کشورمان هستیم.

انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها