امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۶:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124903
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۰۹
تعداد بازدید: 64
‌به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت راه وشهرسازی، عباس آخوندی که امروز به مناسبت روز ...

‌به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت راه وشهرسازی، عباس آخوندی که امروز به مناسبت روز «‌دانش‌آموزان و ایمنی‌» در مدرسه شهید پندی منطقه 6 تهران سخن می‌گفت، بیان کرد:‌ در این مدرسه در بین دانش آموزان حضور پیدا کرده‌ام تا موضوع مهمی را درمیان بگذارم،‌ سؤال من از شما این است که وقتی از خیابان عبور می کنید و یا برای رفت و آمد از وسیله نقلیه استفاده و در جاده‌ها تردد می کنید چقدر احساس ایمن بودن دارید؟ و به چه میزان از این ایمنی مربوط به خود ما می‌شود؟

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: ما در دوره‌ای زندگی می کنیم که ماشین جزئی از زندگی ما شده است و باید با کمک همدیگر به امنیت بیشتر در زندگی بیندیشیم و اینکه چگونه از آن استفاده کنیم.

وی خطاب به دانش‌آموزان افزود: شما به زودی بزرگ می‌شوید و در جاده‌ها رانندگی خواهید کرد پس باید امروز یاد بگیرید. هم اکنون که در کنار پدر و مادر خود در وسیله نقلیه هستید باید حواستان به رانندگی آنها باشد و در مواقع لازم ایمنی در تردد را یادآوری کنید تا تمام مقررات را رعایت کنیم و یادگرفتن مقررات باید از دوره دانش‌آموزی صورت گیرد زیرا بعدا یادگیری سخت تر صورت می گیرد.

آخوندی بیان کرد: در کشور سالانه بین 18 تا 17 هزار نفر بر اثر سوانح رانندگی کشته می‌شوند و این خطری است که پیش روی همه ما قرار دارد، حال در یک دوره 15 ساله چه تعداد از خانواده‌ها در اثر سوانح رانندگی بی سرپرست شده‌اند؟ از هر 10 نفر که جانشان را در سوانح رانندگی از دست می دهند 7 نفر سواد زیر دیپلم دارند و اگر دانش‌آموزان خوب درس بخوانند در آینده شاهد کشور امن‌تری خواهیم بود.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به نام‌گذاری دهه ایمنی راه‌ها از 14 تا 25 آبان ماه، اظهارداشت: امسال اعلام کردیم سهم هر دستگاه و هر فرد در ایمنی جاده‌ اعم از شهروندان، سازندگان خودرو در حوزه خودروسازی، ماموران راهداری در نگهداری راه‌های کشور و پلیس در اعمال قانون، امداد و نجات و غیره چقدر است؟ هر کسی باید کار خودش را انجام دهد و اگر ماشین‌های ایمنی تولید شود، اعمال مقررات صورت گیرد و جاده‌های ایمن ساخته شود دست در دست هم می توانیم کشوری ایمن داشته باشیم.

وی با تشکر از وزارت آموزش و پرورش در توجه به مسأله ایمنی راه‌ها‌ اظهار امیدواری کرد ‌هر سال شاهد به صدا در آمدن زنگ ایمنی در مدارس سراسر کشور باشیم‌.

وی یادآور شد: به شرطی می توانیم کشوری ایمن داشته باشیم که دانش آموزان یاد بگیرند در زمان رانندگی با رعایت قوانین و مقررات، مواظب جان و مال مردم باشند.

آخوندی با اشاره به برگزاری مسابقه با موضوع ایمنی راه‌ها با شرکت دانش‌آموزان سراسر کشور اعلام کرد: در مسابقه‌ای که جزئیات آن به مدارس اعلام می‌شود از دانش آموزان درخواست می‌کنیم راهکارهای ارتقای ایمنی را در قالب قصه، داستان، عکس، پیشنهاد و دیگر موارد که موجب تغییر در رفتار خانواده‌ها می‌شود ارائه کنند.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها