امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۱۲:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124908
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۰۹
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی دبیر کل جبهه پایداری در نشست خبری مشترک فارس و تسنیم که ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی دبیر کل جبهه پایداری در نشست خبری مشترک فارس و تسنیم که عصر امروز دوشنبه در غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; مطرح شد درباره برنامه جبهه پایداری برای همگرایی اصولگرایان به خبرنگار فارس گفت: ما افتخار می‌کنیم که اصولگرا باشیم و جلسات و نشست‌های فراوانی داشته و داریم و امیدوار هستیم که نتیجه خوبی نیز ایجاد شود.

آقاتهرانی درباره برخی ادعاها مبنی بر وحدت شکنی جبهه پایداری ادامه داد: ما به اصول و قواعد پایبند هستیم ولی برخی می‌خواهند بگویند ما نمی‌توانیم با هم باشیم تا خودشان با هم باشند لذا امیدواریم اصولگرایان متوجه این قضیه باشند تا دیگران آنها را مدیریت نکنند.

دبیر کل جبهه پایداری در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم مبنی بر نظر کمیسیون ماده 10 برای تغییر اسم این تشکل تصریح کرد: کمیسیون جواب داد و پذیرفت و ما هم مشکلی نداریم و می‌خواهیم طبق ضوابط عمل کنیم.

وی گفت: درخواست ما عنوان «جبهه پایداری انقلاب اسلامی» است که امیدواریم جواب مثبت بدهند و اگر هم نشد فکر دیگری بکنیم.

آقاتهرانی درباره نامه جامعه روحانیت مبارز تصریح کرد: یک نکته مهم در اصولگرایی توجه به مقام ولایت فقیه است که اگر ولایتمداری اعمال شود به یک وحدت رویه می‌رسیم و در کلیات پیش می‌رویم.

دبیر کل جبهه پایداری در خصوص تحرکات سیاسی احمدی‌نژاد و حمایت جبهه پایداری از وی گفت: اگر افراد در ولایتمداری بایستند ما با آنها همکاری می‌کنیم اما کسانی که در این زمینه سوء‌تفاهم ایجاد کرده‌اند باید پاسخگو باشند تا ببینیم نظر جدیدشان چیست.

وی درباره نظر کمیسیون فرهنگی در خصوص اقدامات وزارت ارشاد نیز اظهار داشت: وقتی که آقای جنتی وزارت ارشاد را پذیرفت به کمیسیون فرهنگی آمد و ما صحبت کردیم و گفتیم که اگر مطالبات رهبری را پاسخگو باشیم ما مشکلی در مجلس نداریم و کمیسیون فرهنگی نیز حمایت می‌کند.

آقاتهرانی در ادامه این نشست خبری درباره پرونده اسید‌پاشی متذکر شد: این موضوع جریان نیست بلکه اشتباهی است که رخ داده و خیلی‌ها سعی کردند که این را به طرح امر به معروف و نهی از منکر مجلس منتسب کنند در حالی که طرح امر به معروف برای قانونمند کردن این قضیه است.

دبیر کل جبهه پایداری با اشاره به فضاسازی سایت‌ها و رسانه‌های مجازی درباره این اسید‌پاشی گفت: مردم و جوانان باید از دولت مطالبه کنند تا فضای ملی مجازی راه‌اندازی شود و به این ترتیب ما بازی را در دست بگیریم.

وی در خصوص معرفی وزیر علوم خاطر نشان کرد: وزیر علوم پیشنهادی باید کارآمد باشد و از افرادی نباشد که با اصل نظام مشکل دارد اما در حالی که افراد بسیار قوی در دانشگاه‌ها حضور دارند اما نمی‌دانیم چرا آنها معرفی نمی‌شوند.

آقاتهرانی در ادامه با بیان اینکه هر کس که رانت‌خوار و ویژه‌خواری کند باید پاسخگو باشد و این دست مجلس نیست افزود: مجلس نهایتا می‌تواند تحقیق و تفحص را در پیش بگیرد اما قوه قضاییه باید در این زمینه پیگیری کند.

نماینده مردم تهران در مجلس درباره جزئیات مذاکرات خاطر نشان کرد: ما به عنوان نمایندگان مجلس اطلاع دقیقی از کار آقایان نداریم و حتی آقای ظریف گفت اگر استیضاح هم شوم این جزئیات را نمی‌گویم.

وی ادامه داد: بنابراین مسئولیت این مذاکرات با دولت است و ما هم امیدواریم در مذاکرات پیروز شویم و تحریم‌ها حل شود اما مجلس در این زمینه پاسخگو نیست و این مذاکرات برای نمایندگان در حالت ابهام قرار دارد هر چند که لاریجانی گفته من جزئیات مذاکرات را می‌دانم.

آقاتهرانی یادآور شد: اگر قرار باشد چیزی بین ایران و  1+5 نوشته شود باید با تأیید مجلس باشد و ما به آقای عراقچی گفته‌ایم که این روند قانع‌کننده نیست.

دبیر کل جبهه پایداری در ادامه گره زدن تحریم‌ها به رفع مشکلات اقتصادی را یکی از مشکلات اصلی عنوان کرد و افزود: برخی می‌گویند هر چه به سرمان آمده است تحریم‌ها است در حالی که رهبر انقلاب و دلسوزان تأکید دارند که ملت ایران ایستاده است بنابراین آبی از غربی‌ها و آمریکا برای ما گرم نمی‌شود.

وی در ادامه درباره نشست سه‌جانبه آیات موحدی، مصباح و یزدی اظهار داشت: اگر بزرگترها کنار یکدیگر جمع شوند بسیار مبارک است و این نشست حلقه وصل همه اصولگرایان است و ما نظرات مقام ولایت فقیه را با این بزرگان هماهنگ می‌کنیم.

آقاتهرانی درباره ریاست آیت‌الله هاشمی شاهرودی برای مجلس خبرگان رهبری نیز گفت: ما علم غیب نداریم و امیدواریم گزینه مناسب در این زمینه به ریاست خبرگان انتخاب شود.

دبیر کل جبهه پایداری در پایان درباره برخی نظرات مبنی بر مذاکره امام حسین (ع) در کربلا با یزدیان تصریح کرد: اگر عوام این حرف را می‌زدند ما ناراحت نمی‌شدیم اما آقای روحانی که آخوند است و این حرف را گفته جای تعجب دارد و باید در این زمینه بیشتر توضیح دهد چرا که امام حسین (ع) در مقابل نکبت‌های کربلا ایستادگی کردند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار