امروز : سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 28
۲۱:۵۳
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124919
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۰۹
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، چهارمین و آخرین دور رایزنی‌های سه جانبه محمدجواد ظریف، جان کری و کاترین اشتون ...

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، چهارمین و آخرین دور رایزنی‌های سه جانبه محمدجواد ظریف، جان کری و کاترین اشتون وزرای خارجه ایران، آمریکا و هماهنگ کننده گروه 1+5 در مسقط پایان یافت و در حال حاضر ظریف و اشتون در حال رایزنی دوجانبه هستند.

ظریف، کری و اشتون از روز گذشته در دو نوبت صبح و عصر در حدود 6 ساعت در خصوص حل اختلافات موجود بر سر راه‌حل جامع هسته‌ای به گفت‌وگو نشستند که معاونانشان نیز در نشست عصر حضور داشتند. البته یوسف بن علوی وزیر خارجه عمان نیز در ابتدای نشست صبح حضور یافت.

کارشناسان دو طرف نیز روز گذشته به مدت 2 ساعت در این زمینه گفت‌وگو کردند.

وزرای خارجه ایران، آمریکا و هماهنگ کننده گروه 1+5 امروز نیز در نوبت صبح سه ساعت به گفت‌وگو پرداختند و گفت‌وگوهای عصر نیز در حدود سه ساعت به طول انجامید.

قرار است نهمین دور مذاکرات جامع هسته‌ای به ریاست ظریف و اشتون و با حضور هیأت‌های ایران و شش کشور (آمریکا، فرانسه، روسیه، چین، آلمان و انگلستان) در مسقط پایتخت عمان برگزار شود.

میزان و ظرفیت غنی سازی و تحریم‌ها از جمله مهمترین موارد اختلافی است.

ایران و شش کشور در تیرماه سال جاری مذاکرات جامع هسته‌ای را برای چهار ماه دیگر تمدید کردند و سوم آذر ماه پایان این ضرب الاجل چهار ماهه است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار