امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۵:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12492
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۰
تعداد بازدید: 97
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، مرتضی طلایی نامزد چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تهران در نشست خبری که امروز در خبرگزاری پیروان موعود به نقل ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، مرتضی طلایی نامزد چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تهران در نشست خبری که امروز در خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با حضور جمعی از اهالی رسانه‌ها برگزار شد درباره برنامه‌های خود در شورای آینده اظهارداشت:برگزاری انتخابات باشکوه و درعین حال در فضای اخلاق ‌مدارانه ارزشی و به دور از حاشیه‌سازی‌های زائدی که در فضای سیاسی کشور رخ می‌دهد، ضرورت دارد.

وی ادامه داد: همزمانی انتخابات شورای شهر و ریاست جمهوری اگر چه ممکن است اشکالاتی بر آن وارد شده باشد ولی از منظر دیگر می‌تواند فرصت خوبی برای یک تعامل دوسویه دولت و شورای شهرها باشد.

طلایی افزود: شورای اسلامی شهر درصورتی که همسو و هم‌جهت با دولت باشد، فرصت خدمت پیدا می‌کند و فاصله‌های بین شوراها و دولت از بین می‌رود و در ارائه خدمت مشکل ایجاد نمی‌شود.

این نامزد چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران افزود: امروز جایگاه شوراها در حوزه سیاسی کشور جای خود را باز کرده است و می‌توانیم ادعا کنیم که برگزاری انتخابات شوراها به عنوان حکم برنامه‌ریزی دینی و تحقق مشارکت مردم در اداره کشور است.

دبیر کل جمعیت پیشرفت و عدالت ایران اسلامی درباره عملکرد شورای سوم اظهارداشت: شورای سوم، یک کارنامه شفاف و قابل اتکاء دارد و امروز وقتی به شهر نگاه می‌کنیم، پیشرفت و حرکت رو به جلو مشهود است.
 


 

طلایی خاطرنشان کرد: تمرکز به کار و فعالیت و پرهیز از سیاسی‌کاری شورای سوم ازجمله ویژگی‌های این شورا محسوب می‌شد.

وی تأکید کرد: مردم می‌توانند باور کنند که اگر مدیران بخواهند می‌توانند با کنار گذاشتن اختلاف‌نظرها، کارهای بزرگی را انجام دهند.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: از دستاوردهای این دوره شورا جدای پیشرفت‌های فیزیکی و کالبدی، شهرداری از یک سازمان خدماتی و امدادی به یک نهاد اجتماعی تبدیل شده است؛ دوران مدیریت‌های گذشته پس از انقلاب و در سه دوره گذشته دولت‌ها به دلیل برنامه نداشتن موفق نبوده‌اند.

وی افزود: ما در حال حاضر نیاز به یک دولت اجتماعی داریم که برای وارد کردن مردم در اداره جامعه برنامه داشته باشد و از شعار به عمل تبدیل شود.

طلایی خاطرنشان کرد: دولت 70 میلیونی زمانی محقق می‌شود که برنامه‌ای برای مداخله مردم در اداره جامعه داشته باشیم و پیامد این نیز جلب اعتماد و مشارکت مردم در پی دارد.
 دبیر کل جمعیت پیشرفت و عدالت ایران اسلامی در ادامه نشست خبری خود با اشاره به تشکیل جمعیت پیشرفت و عدالت ایران اسلامی اظهار داشت: ما براساس فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر دهه چهارم، دهه پیشرفت اقدام به تشکیل این جمعیت کرده‌ایم.

وی تصریح کرد: نگاه ما بر این است که باید وظایف خود را برای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری به صورت مستمر و هدفمند انجام دهیم و این در حالی است که در انتخابات شورای چهارم نیز برخی از افراد با عنوان ائتلاف پیشرفت و عدالت ایران اسلامی پا بر عرصه انتخابات شوراها گذاشته‌اند.

طلایی بیان داشت: یکی از خاصیت‌ها و ویژگی‌های ائتلاف پیشرفت و عدالت ایران اسلامی این است که نگاه فراجناحی به افراد براساس نیاز شهری و تخصص‌ها و سوابق کاری انتخاب شده است.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: در تعیین افراد برای قرار گرفتن در ائتلاف پیشرفت و عدالت ایران اسلامی آیتم‌هایی از جمله دین‌مداری، ولایت‌مداری، توجه به جوان‌گرایی، توجه به حوزه بانوان و همچنین توجه به اقشار مختلف در دستور کار بوده است.

وی گفت: در لیست نهایی ائتلاف پیشرفت و عدالت ایران اسلامی افرادی حضور دارند که این افراد نمایندگانی از جامعه اصناف هستند و در واقع سعی شده است از تمامی آحاد شهروندان نماینده‌ای در لیست ائتلاف پیشرفت و عدالت ایران اسلامی حضور داشته باشند.

طلایی با اشاره به اینکه، اصحاب رسانه با کل مردم در ارتباط هستند اظهار امیدواری کرد که در شورای چهارم نمایندگانی نیز از اهالی رسانه در شورای شهر به عنوان عضو حضور داشته باشند.

دبیر کل ائتلاف پیشرفت و عدالت ایران اسلامی در خصوص تعیین شهردار در شورای چهارم ادامه داد: ما به طور مشخص شهرداری را مدنظر نداریم اما مطالعاتی پیرامون افراد صورت گرفته است.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا در لیست مهدی چمران از معاونین شهردار تهران کمتر استفاده شده است و در لیست شما از این افراد بسیار دیده می‌شود، گفت: به هر حال این نگاه جمعی است و این در حالی است که بنده با آقای چمران نیز اختلاف‌نظری نداریم ولی به هر حال تعیین افراد در هر لیست براساس یک سازوکار انجام می‌گیرد.

طلایی ادامه داد: امیدواریم با برگزاری یک انتخابات پرشور در روز 24 خرداد شاهد انتخاب 31 نفر عضو شورای فعال در شورای چهارم باشیم.
 


 

دبیر کل جمعیت ائتلاف پیشرفت و عدالت ایران اسلامی در پاسخ به این پرسش که هزینه‌های این ائتلاف چه مقدار شده است و از کجا تأمین خواهد شد گفت: هنوز برآورد هزینه‌ای برای کارهای تبلیغاتی انجام نشده است و این در حالی است که با صحبت‌هایی که با افراد در لیست شده است هر کدام قرار است سهم خود را در خصوص تبلیغات پرداخت کنند و این در حالی است که ما تازه تبلیغات محیطی خود را آغاز کرده‌ایم.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به این پرسش که برخی اعتقاد دارند که شما در شورای سوم به عنوان شورای شهرداری بوده‌اید نه شورای شهر گفت: این موضوع را به هیچ عنوان قبول ندارم و البته اگر کسی با شهردار هم همسو باشد مشکلی نیست.

طلایی ادامه داد: عملکرد من در کمیسیون فرهنگی در این چند ساله کاملاً مشخص و معین است و این در حالی است که کمیسیون فرهنگی از جمله کمیسیون‌هایی است که جلسات آن به طور منظم و مرتب در طول شورای سوم انجام شده است.

وی تأکید کرد: در مدت حضورم در کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران طرح‌ها و لوایح خوبی تهیه و تصویب شده است و این در حالی است که اگر در شهر تهران شاهد اقدامات خوب فرهنگی هستیم از عملکرد کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران است.

دبیر کل جمعیت ائتلاف پیشرفت و عدالت ایران اسلامی در ادامه به برگزاری اجلاس کمیسیون‌های فرهنگی کلان‌شهرها اشاره کرد و گفت: یکی از اقدامات قابل توجه کمیسیون فرهنگی برگزاری این اجلاس بوده است به طوری که میانگین هر 45 روز این کمیسیون تشکیل شده است و طرح‌های خوبی نیز تدوین شده است.

طلایی درباره عملکرد کمسیون فرهنگی و اجتماعی شورای سوم شهر تهران اظهارداشت: ما را محکوم می‌کنند که با شهرداری تعامل داریم ولی این موضوع حسن شوراست و با تعامل با شهرداری توانستیم باغ‌موزه قصر، باغ‌موزه کتاب تهران، سرای قرآن و دیگر پروژه‌های فرهنگی و اجتماعی را در سطح شهر اجرا کنیم.

وی درباره پیوست اجتماعی در شهر اظهارداشت: پیوست اجتماعی صد در صد در شهر ایجاد نشده است و مردم از کارهایی که شهرداری انجام داده اطلاعی ندارند.

طلایی خاطرنشان کرد: مفهوم پیوست اجتماعی، درگیر کردن مردم در کارهائیست در سطح شهر انجام می‌شود.

عضو سومین دوره شورای اسلامی شهر تهران، افزود: پیوست اجتماعی تنها عذرخواهی برای احداث یک پروژه و نصب تایمر برای اتمام پروژه‌ها نیست؛ پیوست اجتماعی چرخه درگیر کردن ذهن مردم با اجرای یک برنامه‌ است. پیوست اجتماعی دارد چرا که 7 هزار خانه در این مسیر تملک شده است و این اقدام به از بین بردن بافت‌های فرسوده شهری نیز کمک کرده است.

دبیر کل جمعیت پیشرفت و عدالت ایران اسلامی درباره هزینه‌های فاقد سند در شهرداری تهران اظهارداشت: تمامی هزینه‌هایی که در شهرداری تهران در سال گذشته صورت گرفته است، سند دارد و شورای شهر برای این هزینه‌ها سند صادر کرده است.

طلایی به دوره احمدی‌نژاد در شهرداری تهران اشاره کرد و گفت: در دوره شهرداری آقای احمدی‌نژاد با توجه به اینکه در سال 84 بعنوان رئیس جمهور کشور معرفی شد، دیگر مجالی برای اینکه برای هزینه‌ها در شورای شهر سندی گرفته شود نداشته‌اند و بعضی‌ها این هزینه‌های فاقد سند را بعنوان جنجال سیاسی مطرح کردند.

به گفته طلایی، اصلاً هزینه‌ای بدون سند در شهرداری انجام نمی‌شود.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا در دور بعد با شهرداری تعامل می‌کند، گفت: ما حتماً در دور بعد با شهرداری تعامل خواهیم کرد و درصورتی که بازهم نماینده مردم تهران در شورای شهر باشم مجادله‌ای بین بنده و شهردار آینده نخواهید دید.

طلایی با تاکید بر اینکه اعتقاد بنده این است که شورا از شهرداری جدا نیست، گفت: شورایی موفق است که صد در صد در تعامل باشد. شورایی که در مجادله و کشمش باشد از مسیر خدمت خارج می‌شود.

دبیر کل جمعیت پیشرفت و عدالت ایران اسلامی با تاکید بر اینکه عملکرد شورای سوم را مثبت می‌دانم گفت: نمره بنده به شورای سوم شهر تهران از 20 ، 15 است.

نامزد چهارمین دوره شورای اسلامی شهرتهران افزود: اساسی‌ترین کار شورا انتخاب درست شهردار، تعامل و همکاری بین شورا و شهرداری است.

طلایی خاطرنشان کرد: شورای سوم از لحاظ رفتار سیاسی موفق بوده و نمره بسیار عالی ای را کسب کرده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها