امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۲۳:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124931
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۱۵
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آیت‌الله حائری شیرازی در همایش منطق عاشورایی که ظهر امروز در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد ...

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آیت‌الله حائری شیرازی در همایش منطق عاشورایی که ظهر امروز در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد با اشاره به لزوم زمان‌شناسی در دوره‌های مختلف گفت: کسی که زمان‌شناس باشد مغلوب شبهه‌ها نمی‌شود و می‌تواند از شبهه‌ها جان سالم به در ببرد.

وی اظهار داشت: شیاطین در دوره‌های مختلف کار خود را پیش می‌برند اما برای دوره‌های زمانی شیوه‌های متفاوتی را انتخاب می‌کنند.

نماینده مردم شیراز در مجلس خبرگان رهبری با شیوه نظامی چنگیزخان مغول در حمله به کشورها و استعمار آنها گفت: بشر پس از مدتی از مرحله نوع رفتار چنگیزخان در حمله نظامی صرف عبور کرد زیرا دید که پس از مدتی همان مردمی که مغلوب شده بودند فرهنگ سلطه‌گران غالب را در خود استحاله کردند و مغول‌ها مروج اسلام شدند.

آیت‌الله حائری شیرازی با اشاره به تاریخ معاصر و دوره انقلاب اقتصادی در اروپا اظهار داشت: در این عصر بشر تجارب قبلی خود را روی هم گذاشت و فهمید که جنگ و خونریزی عوارض بعدی دارد و گاهی این عوارض ضررش بیشتر از سود آن خواهد بود.

وی ادامه داد: بنابراین در دوره ذکر شده از راه قراردادهای اقتصادی با کشورها وارد عمل شدند و شما می‌بینید زمانی که انگلستان در هندوستان مستقر شد هندوها لشگر انگلستان شدند.

وی اضافه کرد: سال‌ها از این نوع رفتار گذشت و کشورهای استکباری احساس کردند قراردادهای تجاری نیز دارای عواقب است و کسی مانند گاندی پیدا می‌شود و به هندوها روش مبارزه را می‌آموزد.

آیت‌الله حائری شیرازی با اشاره به شرایط کنونی جهان اظهار داشت: ما در عصری متولد شدیم که روش قدرت‌های استکباری از جریانات نظامی صرف چنگیزخانی و تجاری انگلیس وارد جریان جدیدی به نام استعمار فرهنگی شده است.

وی با تاکید براینکه ما با علوم تجربی مشکلی نداریم تصریح کرد: در عصر ما قدرت‌های استکباری از راه علم به معنای علوم انسانی برای براندازی انقلاب و اسلام وارد شده‌اند.

وی ادامه داد: اگر اسلام را از در دانشگاه وارد زندگی مردم نکنیم از هیچ در دیگری نمی‌توان آن را به زندگی مردم وارد کرد.

وی اظهار داشت: اگر اسلام از مخزن دانشگاه وارد زندگی مردم شد در همه عالم وارد می‌شود و اگر کفر نیز از همین راه وارد شود می‌تواند در زندگی مردم نفوذ کند.

وی با بیان اینکه کسی با علوم انسانی دشمن نیست اظهار داشت: این تنبلی ما بوده است که از قوانین اسلام مدل و متد لازم را برای اقتصاد، مدیریت و مسائل اجتماعی استخراج نکردیم؛ امام وقتی شعار نه شرقی و نه غربی را سر داد منظورش این بود که باید مدل خود را ارائه دهیم.

آیت‌الله حائری شیرازی در بخش دیگری از اظهارات خود با تاکید براینکه باید شناخت را از انسان آغاز کنیم تصریح کرد: همان آزادی‌خواهان میان‌راهی بودند که بدون شناخت انسان به دنبال عدالت رفتند و برای کشتن شیخ فضل‌الله پیش‌قدم شدند چون زمانی که هنوز انسان تعریف نشده بود آزادی را برای خود تعریف کردند؛ آنهایی که برای عدالت رفتند و کمونیست شدند عدالت میان‌راهی را دنبال می‌کردند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها