امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۸:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124945
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۱۵
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ؛ بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت ظهر امروز میزبان همایش «منطق عاشورایی» پیرامون بررسی قیام

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ؛ بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت ظهر امروز میزبان همایش «منطق عاشورایی» پیرامون بررسی قیام عاشورا و بُعد استکبارستیزی باحضور شخصیت‌های سیاسی و فرهنگی بود.

* اگر اسلام از در دانشگاه وارد زندگی مردم نشود از هیچ راه دیگری وارد نخواهد شد

آیت‌الله حائری شیرازی نخستین سخنران این همایش بود که با اشاره به لزوم زمان‌شناسی در دوره‌های مختلف گفت: کسی که زمان‌شناس باشد مغلوب شبهه‌ها نمی‌شود و می‌تواند از شبهه‌ها جان سالم به در ببرد.

وی اظهار داشت: شیاطین در دوره‌های مختلف کار خود را پیش می‌برند اما برای دوره‌های زمانی شیوه‌های متفاوتی را انتخاب می‌کنند.

نماینده مردم شیراز در مجلس خبرگان رهبری با شیوه نظامی چنگیزخان مغول در حمله به کشورها و استعمار آنها گفت: بشر پس از مدتی از مرحله نوع رفتار چنگیزخان در حمله نظامی صرف عبور کرد زیرا دید که پس از مدتی همان مردمی که مغلوب شده بودند فرهنگ سلطه‌گران غالب را در خود استحاله کردند و مغول‌ها مروج اسلام شدند.

آیت‌الله حائری شیرازی با اشاره به تاریخ معاصر و دوره انقلاب اقتصادی در اروپا اظهار داشت: در این عصر بشر تجارب قبلی خود را روی هم گذاشت و فهمید که جنگ و خونریزی عوارض بعدی دارد و گاهی این عوارض ضررش بیشتر از سود آن خواهد بود.

وی ادامه داد: بنابراین در دوره ذکر شده از راه قراردادهای اقتصادی با کشورها وارد عمل شدند و شما می‌بینید زمانی که انگلستان در هندوستان مستقر شد هندوها لشگر انگلستان شدند.

وی اضافه کرد: سال‌ها از این نوع رفتار گذشت و کشورهای استکباری احساس کردند قراردادهای تجاری نیز دارای عواقب است و کسی مانند گاندی پیدا می‌شود و به هندوها روش مبارزه را می‌آموزد.

آیت‌الله حائری شیرازی با اشاره به شرایط کنونی جهان اظهار داشت: ما در عصری متولد شدیم که روش قدرت‌های استکباری از جریانات نظامی صرف چنگیزخانی و تجاری انگلیس وارد جریان جدیدی به نام استعمار فرهنگی شده است.

وی با تاکید براینکه ما با علوم تجربی مشکلی نداریم تصریح کرد: در عصر ما قدرت‌های استکباری از راه علم به معنای علوم انسانی برای براندازی انقلاب و اسلام وارد شده‌اند.

وی ادامه داد: اگر اسلام را از در دانشگاه وارد زندگی مردم نکنیم از هیچ در دیگری نمی‌توان آن را به زندگی مردم وارد کرد.

وی اظهار داشت: اگر اسلام از مخزن دانشگاه وارد زندگی مردم شد در همه عالم وارد می‌شود و اگر کفر نیز از همین راه وارد شود می‌تواند در زندگی مردم نفوذ کند.

وی با بیان اینکه کسی با علوم انسانی دشمن نیست اظهار داشت: این تنبلی ما بوده است که از قوانین اسلام مدل و متد لازم را برای اقتصاد، مدیریت و مسائل اجتماعی استخراج نکردیم؛ امام وقتی شعار نه شرقی و نه غربی را سر داد منظورش این بود که باید مدل خود را ارائه دهیم.

آیت‌الله حائری شیرازی در بخش دیگری از اظهارات خود با تاکید براینکه باید شناخت را از انسان آغاز کنیم تصریح کرد: همان آزادی‌خواهان میان‌راهی بودند که بدون شناخت انسان به دنبال عدالت رفتند و برای کشتن شیخ فضل‌الله پیش‌قدم شدند چون زمانی که هنوز انسان تعریف نشده بود آزادی را برای خود تعریف کردند؛ آنهایی که برای عدالت رفتند و کمونیست شدند عدالت میان‌راهی را دنبال می‌کردند.

*فرهنگ عاشورایی در قالب گفتمان مقاومت در حال گسترش است/ تحریف سیره ائمه یک گاف لفظی نیست 

رضا سراج کارشناس مسائل استراتژیک به عنوان دومین سخنران این همایش گفت: عامل انقلاب اسلامی فرهنگ عاشورایی بوده است که با گذر زمان ثابت شد که عامل بقا و گسترش انقلاب اسلامی تمسک، پیگیری و پیاده‌سازی فرهنگ عاشورایی بوده است.

وی افزود: ما از فرهنگ عاشورا سلطه‌ناپذیری، ظلم‌ستیزی، عدالت‌خواهی، امر به معروف و نهی از منکر و کمک به مستضعفین ررا یاد گرفتیم.

رئیس اسبق سازمان بسیج دانشجویی در ادامه تصریح کرد: در کنار سیل عظیم دشمنی‌ها علیه انقلاب اسلامی از جمله جنگ‌های نامنظم و تجزیه‌طلب، کودتا، جنگ 8 ساله تحمیلی و ..  انقلاب ما توانست مانند شجره طیبه ایستادگی کرده و رشد کند. ما با فرهنگ عاشورایی توانستیم در مقابل تهاجمات مختلف مقاومت کنیم.

سراج با اشاره به گسترش فرهنگ عاشورایی در جهان گفت: موفقیت دیگر انقلاب اسلامی این است که فرهنگ عاشورایی را در چارچوب مقاومت به فراتر از مرزهای خود منتقل کرده است. به صورتی که امروز ما فرهنگ مقاومت را از سواحل دریای مدیترانه تا سواحل دریای سرخ مشاهده می‌کنیم.

وی تاکید کرد: این در حالی است که دشمنان ما تلاش می‌کنند جلوی گسترش فرهنگ و جغرافیای مقاومت را با ایجاد فتنه‌های مذهبی بگیرند که طراحی این مهار در اتاق فکر صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها شکل می‌گیرد و اجرای آن به دست بعضی کشورهای منطقه سپرده شده است.

رئیس اسبق سازمان بسیج دانشجویی با اشاره به اقدامات دشمن در داخل کشور گفت: دشمن در حوزه داخلی ما تلاش می‌کند تا ما را از استراتژی ملی‌مان منحرف کند و تسری گفتمان برآمده از این استراتژی ملی را کاهش دهد و گفتمان بدلی و انحرافی را در برابر آن به وجود آورد تا زمینه مهار داخلی انقلاب صورت گیرد.

این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: مهار منطقه‌ای و داخلی انقلاب اسلامی تؤامان با هم در حال پیگیری است، استراتژی ملی ما که از سوی مقام معظم رهبری اعلام شده است، پیشرفت درون‌زاست اما ما مشاهده می‌کنیم در مقابل ان استراتژی دیگری را به عنوان استراتژی جایگزین با نام «توسعه تعامل‌گرا» اعلام می‌کنند.

سراج افزود:‌ما می‌دانیم که استراتژی‌های ملی گفتمان‌ساز می‌شود و ما باید استراتژی پیشرفت درون‌زا را با هویت دینی و انقلابی‌مان به گفتمان ملی تبدیل کنیم.

این کارشناس مسائل استراتژیک در ادامه خاطرنشان کرد: دشمنان استراتژی ملی غلطی را جا می‌اندازند و ذیل آن گفتمان انحرافی تولید می‌کنند تا به وسیله آن به گفتمان اصلی تاخت و تاز کنند و ناکارآمدی استراتژی و گفتمان اصلی را القاء کنند.

وی در ادامه گفت:دشمن برای مهار انقلاب اسلامی تحریم‌های شدیدی علیه ایران تحمیل می‌کند تا نگرش مردم ایران را تغییر دهد تا شرایط برای جابجایی قدرت فراهم شود. در این شرایط بازیگران جدید قدرت با ریل‌گذاری‌هایی که دشمن برایشان انجام می‌دهد در راستای اهداف دشمن که همان مهار داخلی انقلاب اسلامی است، حرکت می‌کنند.

وی با بیان اینکه باید مقابل این جریان خزنده هوشیار بود، گفت: تحریف سیره ائمه یک گاف لفظی نیست بلکه قطعه‌ای حساب شده از یک پازل کلی است. در همین راستا تحریف اندیشه‌های امام، توهین به مقدسات و ورود به عرصه‌های هنر و فرهنگ برای تهاجم به بنیادهای فرهنگ عاشورایی در حال برنامه‌ریزی است و نقطه کانونی مهار نیز فرهنگ برآمده از عاشوراست و ما هر زمان نسبت به اقدامات آنان حساس شده‌ایم کار را متوقف کرده یا عقب نشینی کرده‌اند.

سراج تصریح کرد: در همین راستا در چند روز اخیر شاهد بودیم که پدیده اجتماعی اسیدپاشی را به مسئله فرهنگی و سیاسی تبدیل کردند.این در حالی است که در انگلیس سالانه شاهد وقوع بیش از هزار مورد اسیدپاشی هستیم اما رسانه‌ها به آن توجه نمی‌کنند.

رئیس اسبق سازمان بسیج دانشجویی در پایان گفت: آنان با پدیده اجتماعی اسیدپاشی به امر معروف و نهی از منکر و به نیروهای ارزشی تاختند. این همان برنامه‌ای است که برای تغییر نگرش جامعه در دستور کار است.

*دست دادن با جان‌کری دون شأن است/ قیام حسینی با تحلیل‌های مزخرف به لجن کشیده نمی‌شود 

سعید قاسمی به عنوان سومین سخنران این همایش ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای این دانشگاه و نیز سردار جاویدنشان احمد متوسلیان به شکل‌گیری پارادوکس شفاف پس از روی کار آمدن سیستم جدید اشاره کرد و گفت: تکلیف ما را مشخص کنید که بالاخره مذاکره کنیم یا نه.

وی افزود: آقای «خاطره»! امام(ره) در گوش شما گفته بود که این مسیر را تا کی باید ادامه داد و البته به شما گفته بود، چون ما در 22 جلد صحیفه هر چه گشتیم نیافتیم، لذا خاطرات شبانه و روزانه شما مورد قبول نیست.

قاسمی شفافیت قیام حسینی را اظهر من الشمس خواند و با تأکید بر اینکه این شفافیت به قدری است که با آشغال‌خوری‌ها و تحلیل‌های مزخرف به لجن کشیده نمی‌شود، گفت: حقیقت قیام حسینی سالهاست که آویزه گوش ما شده است و نمی‌توانند ما را با آنگونه تحلیل‌ها فریب دهند، هر چند شاید بتوانند فرزندانمان را بفریبند، البته او هم پس از 8 ماه می‌فهمد که موضوع فتنه، انتخابات نبوده بلکه اصل ولایت فقیه بوده است.

وی با طرح این سؤال که آیا هدف امام حسین(ع) از نهضت عاشورا مذاکره بوده است، اظهار داشت: در طول سالیان سال روی منبرها حرف دیگری می‌زدید؛ محمد حنفیه برادر امام حسین(ع) نیز همین سخنان امروز شما را به ایشان گفت که کله‌شق‌بازی درنیاور، اما امام حسین(ع) پاسخ داد یا جایی را پیدا می‌کنم که زیر قیمومیت کدخدای بزرگ نباشد و یا کشته می‌شوم،

این فرمانده دوران دفاع مقدس با اشاره به اینکه اگر امام حسن(ع) و امام سجاد(ع) نیز در موقعیت امام حسین(ع) قرار می‌گرفتند همان کار سیدالشهدا(ع) را انجام می‌دادند، گفت: جواب این حرف که پس از امام حسین(ع)، ائمه عقلانی‌تر عمل کرده‌اند قبلاً بارها داده شده است، اما کسی که بخواهد خود را به خواب بزند یا خزعبلاتی را مانند دو دهه اخیر به دانشگاه انتقال دهد، نمی‌توان از خواب بیدارش کرد.

وی با ابراز خوشحالی از اینکه بعضی که مردم تصور می‌کنند در مسیر ولایت هستند، افاضات می‌کنند، گفت: اگر من بخواهم راجع به این اشخاص ابتدائاً صحبت کنم همه می‌گویند این بافته‌های انتخاباتی است، اما شما که مبنای فکریتان را بیرون می‌ریزید فرزند من هم می‌فهمد که شما از اساس با ریشه نهضت فکری امام حسین(ع) بحران فکری و تضاد و عناد دارید و من پیش از این باید 100 ساعت برای شناساندن شما صحبت می‌کردم، اما اکنون خوشحالم که بگویم شما با تفکر امام راحل زاویه اساسی دارید.

قاسمی با نشان دادن تصویر صفحه اول یکی از روزنامه‌های کشور که در آن وزرای خارجه ایران و آمریکا بر سر میز مذاکره با یکدیگر دست داده بودند، تصریح کرد: این لکه ننگی برای نظام جمهوری اسلامی و خلاف مشی صریح امام راحل است و رهبر حی و آزاده کنونی نیز در بیش از هزاران بیت برای شما سرود که این کار را نکنید زیرا من خوشبین نیستم.

وی با اشاره به نامگذاری بازی برد ـ برد برای مذاکرات گفت: شهدای انقلاب و جنگ در طول این 35 سال که فقط از همین دانشگاه علم و صنعت 17 هزار شهید رفته‌اند، بازی بود؟ آن هم از نوع برد ـ برد؟

این پیشکسوت عرصه دفاع مقدس این قصه را خلاف شأن رهبر انقلاب و دست دادن وزیر خارجه ایران با جان‌کری را دون شأن ملت انقلابی خواند و با یادآوری ماجرای امان نامه آوردن شمر برای حضرت اباالفضل‌العباس(ع) خطاب به مذاکره‌کنندگان خاطرنشان کرد: چه دادید و چه گرفتید، آیا اصلاً امان‌نامه دادند؟

وی از بی‌خبری نمایندگان مجلس نسبت به محتوای مذاکرات و توافقات سخن گفت و افزود: به دروغ می‌گویند ما با نمایندگان مجلس هماهنگ هستیم؛ ما گفتیم نگرانیم، گفتند به جهنم؛ آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است، دوستان بروند جهنم با دشمنان مدارا؟

قاسمی با یادآوری شکست رزمندگان در عملیات والفجر مقدماتی به واسطه یک نفوذی، خطاب به مذاکره‌کنندگان هسته‌ای گفت: چگونه از کارشناسان کثیف و جاسوس آژانس ضمانت گرفتید؟

وی ادامه داد: دیروز فدراسیون بین‌المللی والیبال اعلام کرد تا تکلیف حضور دختران را در استادیوم معلوم نکنید با شما همکاری نمی‌کنیم؛ دشمن همه چیز را می‌خواهد، چقدر باید بدهیم؟

این فرمانده دفاع مقدس با استناد به سخنان برخی ائمه جمعه کشور که اتمام حجت را انگیزه حضور ایران پای مذاکرات عنوان کرده‌اند، گفت: اگر به خاطر خبط اصولگرایان و حزب‌الله نبود، مرده‌ها زنده نمی‌شدند؛ اگر احمدی‌نژاد با دشمن دست داد، با او چه می کردند؟

وی سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه دنیا و جبهه مقاومت به ایران نگاه می‌کند تصریح کرد: راه موفقیت ما از دست دادن با وندی‌شرمن نمی‌گذرد، این ره به ترکستان است.

قاسمی با اشاره به اینکه کشور ترکیه هم مسجد دارد و هم فاحشه‌خانه، اظهار داشت: آیا آمال شما ترکیه و مالزی است؛ ترکیه‌ای که 20 سال است به اتحادیه اروپا می‌گوید ما همه پارامترهای شما را برای عضویت لحاظ کرده‌ایم اما هر سال اروپایی‌ها به او می‌گویند باز هم چند خمش و کرنش دیگر لازم است، چرا که دشمن همه چیز را می‌خواهد.

وی با طرح این سؤال که آیا از 1+5 در قبال نرمش‌ها تضمین گرفتید که داعش از داخل و خارج به ما حمله نکند، گفت: فتنه 78 و 88 هم که کار مریخی‌ها بود و تخم‌شان را ملخ خورد.

این فعال عرصه جنگ نرم ادامه داد: جاسوس‌های آژانس اعلام می‌کنند که هر نیروگاهی را خواستیم بازدید کنیم باید دو ساعت بعد به روی ما باز شود، آنها می‌گویند پیراهنت را دربیاور و تکان بده. اسامی احمدی روشن‌هایمان را هم که دادیم.

*دست دادن کری با ظریف نقطه ضعف آمریکا است/ کاش آمریکا را تهدید به عدم فروش نفت می‌کردیم

محمد‌حسن قدیری ابیانه کارشناس مسائل سیاسی به عنوان چهارمین و آخرین سخنران این همایش نیز گفت: آنچه که در شعب ابی‌طالب، صلح حدیبیه و عاشورا رخ داد ادای تکلیف بود ما نیز باید به تکلیف‌مان عمل کنیم و باید این تکلیف را از رهبری بخواهیم.

وی افزود: زمانی دشمن از ما راضی خواهد شد که ما بپذیریم برده آن باشیم و ما حتی اگر دست از دین‌مان نیز بکشیم دشمن از ما راضی نخواهد شد.

این کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: عده‌ای می‌گویند اگر با آمریکا رابطه داشته باشیم مشکلات ما حل خواهد شد اما اسناد لانه جاسوسی خلاف این را ثابت می‌کند. الان هم اگر آمریکا در ایران سفارت بزند علیه جمهوری اسلامی و مردم ما اقدام خواهند کرد.

قدیری ابیانیه با بیان اینکه دو عامل فتنه و کم کاری باعث شد دشمن به ما طمع کند گفت: چه کنیم با این دولت که فتنه‌گران را می‌شناسد اما می‌خواهد آنها را در راس وزارت علوم بگذارد. آقای رئیس‌جمهور شما که دبیر شورای عالی امنیت بوده‌اید چه شده است که فتنه‌گران را می‌خواهید به حساس‌ترین دستگاه‌ها بگذارید؟

قدیری ابیانه در سخنان خود در همایش منطق عاشورایی با بیان اینکه چه شد که نرمش قهرمانانه اتفاق افتاد، گفت: تبلیغات انتخاباتی باعث شد که نرمش قهرمانانه صورت بگیرد. ما شاهد بودیم که این بار هم در انتخابات حسن روحانی دبیر شورای عالی امنیت ملی، ولایتی مشاور عالی مقام معظم رهبری و محسن رضایی از فرماندهان جنگ صحبت از مذاکره می‌کردند. این باعث شد اقشار بیشتری دچار تردید شوند به همین خاطر نرمش قهرمانانه ضرورت پیدا کرد.

وی تصریح کرد: آمریکایی‌ها می‌گویند از زمانی که سفارت این کشور در ایران بسته شده است، اطلاعات کافی از کشور ما ندارند به همین خاطر است که اقدامات آنان موفقیت‌آمیز نیست.

این کارشناس مسائل سیاسی گفت: اگر اختلافی بین جمهوری‌خواه‌ها و دموکرات‌ها مشاهده می‌کنیم، در روش ضربه زدن به کشور و ملت ایران است.

سفیر اسبق ایران در مکزیک ادامه داد: مقام معظم رهبری راه مذاکره را باز کردند تا ساده‌لوحانی که فکر می‌کردند رابطه با آمریکا مشکلات را حل می‌کند متوجه شوند که اینگونه نیست و خصومت آمریکا با ایران ریشه‌ای است.

وی با بیان اینکه آمریکا دیگر کدخدا نیست، گفت: البته اگر هم کدخدا بود ما تسلیم آن نمی‌شدیم، اما دیگر دوره‌ای نیست که آمریکا هرچه اراده کند دنیا بپذیرد. ظریف و روحانی باید لحن محترمانه‌شان را در مذاکرات حفظ کنند تا آخرین فرد ساده‌لوح نیز از خواب بیدار شود.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه دست دادن جان کری به ظریف برای مذاکره نقطه ضعفی برای آمریکا است، گفت: البته ما انتظار داشتیم نیاز نمی‌شد کار به اینجا برسد و ما می‌توانستیم از ظریف بخواهیم که به طرف بگوید اگر تصمیم خواسته‌های ما نشوید ما دیگر نفت را به شما نمی‌فروختیم.

قدیری ابیانه با بیان اینکه دو عامل فتنه 88 و کم‌کاری مردم ما باعث شده است دشمن به ما طمع کند، گفت: اگر اقتصاد متکی به کار نباشد، نمی‌تواند دوام بیاورد. اگر سال 89 که مقام معظم رهبری شعار کار مضاعف و همت مضاعف را در آن سال گذاشتند تلاشمان نیز بیشتر می‌شد، دشمن امیدی به تحریم‌ها پیدا نمی‌کرد.

این کارشناس مسائل سیاسی در پایان خاطرنشان کرد: ما می‌توانیم مقابل تمامی توطئه‌های دشمن بایستیم اما باید در این راه اتحاد خود را حفظ و پایبند به ولایت باشیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها