امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۶:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124947
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۱۵
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مهدی بلوکات دبیر اسبق اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در دومین همایش «زنده

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مهدی بلوکات دبیر اسبق اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در دومین همایش «زنده باد مرگ بر آمریکا» که در دانشگاه تهران به همت این اتحادیه برگزار شد در مناظره‌ای که در آن مهرداد بذرپاش، مصطفی کواکبیان و علی شکوری‌راد حضور داشتند ضمن درود به شهدای پاک انقلاب اسلامی و تسخیر لانه جاسوسی و روح پاک امام راحل گفت: مناظره محل شفاف‌ شدن دیدگاه‌ها است و موضوع این مناظره هم به سخنان روحانی در زنجان برمی‌گردد و همچنین قرینه شدن محرم و عاشورای حسینی با 13 آبان.

وی افزود: مشکلی که ما در 16 الی 17 سال اخیر داشته‌ایم این بوده است که پست ریاست جمهوری محلی برای حل و فصل منازعات سیاسی شده است و پررنگ‌ترین شروع را خاتمی در دولت اصلاحات با مطرح کردن مسائلی مانند جامعه مدنی کرد، البته احمدی‌نژاد هم مستثنی نبود و روحانی هم حداقل در این یک مورد با آنها توافق‌نظر دارد.

بلوکات افزود: وقتی به 13 آبان و اتفاقات آن زمان برمی‌گردیم می‌بینیم که حرف‌ها و مبانی نظری که از سوی دانشجویان پیرو خط امام مطرح می‌شد با برخی از رویکردهایی که الان وجود دارد متفاوت بوده است.

وی ادامه داد: بسیاری از کسانی که در 13 آبان 58 حضور داشتند به خاطر اینکه پشتیبانی رسانه‌ای قوی نداشتند از آنها نامی برده نمی‌شود ولی برخی‌ها به خاطر داشتن این پشتیبان قوی مطرح‌تر شده‌اند.

عضو اسبق اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل خطاب به شکوری‌راد گفت: شما در این مناظره مسائلی را مطرح کردید که به دور از واقعیت است، سال گذشته در 16 آذر در دانشگاه تهران تنها صحبت کردید و هرچه خواستید، گفتید دانشجویان هم حضور داشتند خدا را شکر سعه صدر دوستان ما بسیار بالا است.

وی خاطرنشان کرد: جریان اصلاح‌طلب می‌گوید یا دیگران با ما هستند یا اینکه جریان مخالفند. کسانی هستند که ممکن است نه اصلاح‌طلب باشند نه اصولگرا.

بلوکات ادامه داد: برخی‌ها چون شجاعت در کارشان ندارند فکر نمی‌کنند که وقتی حرفی می‌زنند ممکن است کسانی باشند که واقعیت را بدانند و صحبت‌های قبلی آنها را هم شنیده باشند.

وی اظهار داشت:‌ اصلاح‌طلبان در همین دانشگاه تهران زمانی که آقای شکوری‌راد عضو انجمن اسلامی بودند بدترین حرف‌ها را به آقای هاشمی زدند و بعداً هم پشیمان زدند.

بلوکات تصریح کرد: من تعجب می‌کنم چرا هیچ‌وقت از فتنه 88 پشیمان نشدند و بنای پشیمان شدن هم ندارند. چرا وقتی می‌خواهند وزیری را به مجلس بفرستند می‌گویند که با فتنه 88 نبوده یا دخالتی در آن نداشته‌ است و در مکان‌های دیگر طور دیگری برخورد می‌کنند.

عضو اسبق اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل افزود: برخی‌ها منطق‌شان طوری است که مشکل بر سر مذاکره کردن یا نکردن نیست دعوای‌شان سر این است که چه کسی مذاکره کند. اگر امروز در بحث مذاکرات اصولگرایان کارها را انجام می‌دادند آیا اوضاع همین‌گونه بود؟ مسلماً خیلی از حرف‌ها و تهمت‌ها زده می‌شد و آنها را به خیانت متهم می‌کردند زیرا دعوای‌شان بر سر این است که چه کسی مذاکره کند.

وی با بیان اینکه نگاه و موضع ما راجع‌به احمدی‌نژاد و مشایی مشخص است، گفت: من فکر می‌کنم موضوع دعوا موضوع فراتر از یک مذاکره است موضوع حل شدن در فرهنگ و تمدن غرب، موضوع وابستگی یا استقلال است که باید برخی از دیدگاه‌ها را خواند تا متوجه شد.

بلوکات ادامه داد: ما باید ببینیم که آیا نگاه این است که از موضع منافع ملی مذاکره کنیم یا آیا طرف مقابل در مذاکره هدفش حل شدن مذاکرات است.

وی گفت: آمریکایی‌ها و غربی‌ها نشان دادند برای مذاکره، مذاکره نمی‌‌کنند آنها بر سر دعوای استقلال و وابستگی مذاکره می‌کنند و تجربه این موضوع وجود دارد. چند دفعه قرارداد الجزایر نقض شده و آیا آمریکا به این قرارداد پایبند بوده است که حالا به توافق‌نامه دیگری پایبند باشد.

بلوکات افزود:‌ شکوری‌راد می‌گوید مردم در سال 92 تکلیف کسانی را که بحث فتنه را مطرح می‌کنند مشخص کردند که باید به وی بگویم روحانی کاندیدای شما نبود در اردیبهشت 92 در دانشگاه گیلان گفتید که روحانی کاندیدای اصلاح‌طلبان نیست.

وی افزود: آیا رأی مردم به روحانی رأی به اصلاح‌طلبان و فتنه‌گران است که آقای شکوری‌راد چنین چیزی را مطرح می‌کنند. البته منطق به دست آوردن، کسب قدرت و حفظ قدرت است که چنین شرایطی را ایجاد می‌کند و اگر به جای اصلاح‌طلبی دوستان نامش را قدرت‌طلبی بگذارند بهتر است.

بلوکات گفت: آن چیزی که فتنه‌گران می‌خواستند همان چیزی بود که در بیانیه جبهه مشارکت وجود داشت که از شبکه بی‌بی‌سی پخش شد.

وی افزود: کلمه فتنه را برای بار اول مقام معظم رهبری به کار برد و می‌دانند فتنه در برابر کسی بود و چه کسی بیش از همه در مقابل فتنه ایستاد.

عضو اسبق اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل تصریح کرد: از افتخارات ما است که رئیس جمهور ما در چارچوب نظام حرکت می‌کند و پز اپوزسیون را نمی‌دهد برخی در دوره‌های قبل خودشان در قدرت بودند و شعار خروج از حاکمیت را می‌دادند و برخی با این شعار کاندیدای مجلس شدند.

وی اظهار داشت: در مجلس ششم بدترین حرف‌ها را دوستان شکوری‌راد به مردم گفتند. نظر مردم در رابطه با فتنه اصل حضور در انتخابات و راهپیمایی 9 دی است نه رأی به روحانی.

بلوکات خطاب به شکوری‌راد گفت: شما علی‌رغم شعارهایی که می‌دهید پشیزی برای مخالفان خود قائل نیستید شما حتی یک بار هم مخالفین و منتقدان خود را به رسمیت نشناختید و با مخالفین با ادبیاتی مانند خودسرها و خشونت‌طلب‌ها برخورد می‌کنید ولی دم از تحمل مخالف می‌زنید.

عضو اسبق اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل گفت: ما باید آنچه را که هستیم به مردم نشان بدهیم نه اینکه خودمان را در هاله‌ای از چیزهایی که برای مردم ارزش دارد بپیچیم.

وی افزود: برخی‌ها می‌گویند که چرا تا زمانی که رهبری هست شما در رابطه با مذاکرات حرف می‌زنید. نظر رهبری همین بوده که ما در رابطه با مباحث اینچنینی بحث کنیم.

بلوکات ادامه داد: نمی‌توانیم بگویم خط امامی هستیم ولی الگوی ما در جنبش دانشجویی مهندس بازرگان است نظر امام (ره) در رابطه با بازرگان مشخص است نمی‌توان خط امامی بود و از فتنه هم حمایت کرد. عیبی ندارد که از فتنه حمایت می‌کنید ولی نسبت خود را با امام مشخص کنید.

وی اظهار داشت: فساد 3 هزار میلیاردی دل همه ما را به درد آورد و ما موضع خود را با حرف‌ها و بیانیه‌هایی که دادیم اعلام کردیم شما چرا در رابطه با ماجرای کرسنت سکوت می‌کنید؟

عضو اسبق اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در خاتمه با اشاره به نامه‌ای که به رهبری نوشته شد و شکوری‌راد یکی از امضاکنندگان آن بود، گفت: نامه‌ای که شما به رهبری نوشتید مورد استقبال دشمنان قرار گرفت ولی باز هم توقعاتی دارید که قابل توجه است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار