امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۱۱:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124952
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پایگاه اینترنتی خبرگزاری «رویترز» در تاریخ 19 سپتامبر (28 شهریور) گزارشی اختصاصی از برگزاری یک نظرسنجی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پایگاه اینترنتی خبرگزاری «رویترز» در تاریخ 19 سپتامبر (28 شهریور) گزارشی اختصاصی از برگزاری یک نظرسنجی در آمریکا و موافقت حدود یک چهارم مردم این کشور با تجزیه ایالت ها و جدایی از دولت فدرال منتشر کرد که در اینجا به عنوان بخشی از پرونده جدید «جنبش‌های جدایی طلب در آمریکا» به بازخوانی آن می‌پردازیم.
بنا بر گزارش رویترز، همه پرسی ناکام استقلال اسکاتلند، اینجا در داخل آمریکا برای برخی امیدهایی را به ارمغان آورد که شاید بتوانند ایالتشان را از دولت فدرال جدا کنند به گونه ای که نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می دهد حدود یک چهارم از مردم آمریکا مایلند تا ایالتشان اتحادیه فدرال را ترک کند و به صورت یک ایالت مستقل بدون وابستگی به دولت فدرال به فعالیت خود ادامه دهد.
بر اساس نتایج این نظرسنجی که به صورت مشترک توسط خبرگزاری رویترز و شرکت تحقیقاتی «IPSOS» انجام شده است، 23.9 درصد از آمریکایی‌هایی که در تاریخ 23 آگوست تا 16 سپتامبر (اول تا 25 شهریورماه) مورد پرسش قرار گرفته بودند، از ایده تجزیه ایالات متحده حمایت کردند.
این در شرایطی است که تنها 53.3 درصد از پرسش شوندگان با این ایده مخالفت کرده و 8.9 درصد دیگر نیز به شدت با اصل طرح این موضوع مخالف بوده‌اند.
نتایج این نظرسنجی نشان می دهد که جمهوریخواهان و شهروندان شهرنشین ایالت‌های غربی آمریکا بیش از دموکرات‌ها و دیگر شهروندان آمریکایی در خصوص طرح تجزیه ایالت‌های آمریکا ابراز تمایل کرده‌اند.
از جمله دلایل مطرح شده توسط موافقان ایده تجزیه آمریکا، ناکامی دولت «باراک اوباما» در مدیریت مسائل گوناگون از اصلاحات نظام خدمات درمانی در این کشور گرفته تا مقابله با گروه تروریستی داعش در خاورمیانه بوده است.
البته در کنار این افراد، گروهی نیز اعلام کرده اند که ناکامی های طولانی مدت دولت‌های آمریکا، چه دولت های جمهوریخواه و چه دولت های دموکرات، باعث شده تا آنها به ایده تجزیه و جدایی ایالتشان از دولت فدرال به عنوان یک راهکار موثر بیندیشند.
بنا به تحلیل برخی کارشناسان مسائل سیاسی، کاهش اقبال عمومی دولت اوباما، برگزار همه پرسی استقلال اسکاتلند از انگلیس که البته ناکام ماند و نیز موفقیت فعالانی که دولت آمریکا را به فرارفتن از اختیاراتش متهم کرده اند، تمایل به تجزیه ایالت های آمریکا را در میان مردم این کشور بیش از پیش کرده است.
این نظرسنجی در تاریخ 23 آگوست تا 16 سپتامبر (اول تا 25 شهریورماه) در سراسر آمریکا برگزار شده است.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها