امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۰:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124961
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سومین روز از بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها امروز گرم‌تر از دیروز اما ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سومین روز از بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها امروز گرم‌تر از دیروز اما سردتر از سال‌های گذشته در حال برگزاری است.

از لحظه‌ای که وارد محوطه مصلی بزرگ امام خمینی (ره) می‌‌شویم حجم وسیعی از بنرهای تبلیغاتی دو روزنامه خاص که با بودجه‌های عمومی اداره می‌شوند فضای بصری نمایشگاه را به تسخیر خود درآورده‌اند.

جمعی از دانش‌آموزان دبیرستانی دختر مدرسه نیایش منطقه 4 گروهی هستند که در قالب اردویی یک روزه جهت بازدید از نمایشگاه به مصل آمده‌اند.

زهرا دژدار یکی از دانش‌آموزان اظهار داشت:‌ هدفم از آمدن به نمایشگاه آشنایی با ابزار اطلاع‌رسانی است.

وی ادامه داد: روزانه یک ساعت مطالعه نشریات اجتماعی دارم اما نسبت به سایت‌های خبری شناختی ندارم.

ساینا صفی‌پور نیز گفت: بنده هم نشریات هنر و سینمایی را مطالعه می‌کنم اما به دلیل نداشتن رایانه دسترسی به اخبار سایت‌های خبری را ندارم.

زهره پیغمبرزاده فوق لیسانس جغرافیا و معاون مدرسه خاطرنشان کرد: بنده در زمان تدریس هر روز از دانش‌آموزان می‌خواستم خبر تهیه کنند و خبر قسمتی از نمره دانش‌آموزان بود و به آنها یاد داده بودم اخبار علمی تهیه کنند.

وی افزود: اگر با دانش آموزان این طور برخورد شود باعث تغییر نگرش در آنها می‌شود اما امروز این طور نیست و خوشبینانه می‌گویم 5 درصد دانش آموزان بنده اخبار گوش می‌دهند و با این کار و آوردن آنها به نمایشگاه می‌خواهم رفتار اجتماعی و برخورد با یکدیگر را به آنها یاد دهم.

محمد پیرزاده بازنشسته گفت: بنده هر سال سعی می‌کنم در نمایشگاه مطبوعات حضور پیدا کنم و به جهت وجود همه نشریات و ماهنامه‌ها مکان خوبی است.

وی اضافه کرد: روزانه یک تا سه ساعت روزنامه و نشریات مطالعه می‌کنم اما به دلیل دسترسی نداشتن به اینترنت و پیچیده بودن فضا و خط مشی رسانه‌های مجازی از آنها استفاده نمی‌کنم و معتقدم نظارت و کنترل بر سایت‌های خبری ضعیف است.

پیرزاده افزود: باید رسانه‌های داخلی واقعیات و حقایق را در معرض عموم قرار دهند و مسائل اجتماعی و فرهنگی بیان شود اما در خصوص مسائل فرهنگی مثل رسانه‌ها خوب کار نشده است در صورتی که ما دارای فرهنگ بسیار غنی هستیم.

سعید آقایی کارمند اعتقاد دارد هر چه به دوره‌های قبل‌تر می‌رویم کیفیت نسبت به دوره‌های جدید نمایشگاه بهتر است و مدیریت بهتر اعمال شده است.

محسن فدایی تکنسین آزمایشگاه افزود: ضعف بزرگ نمایشگاه اطلاع‌رسانی ناکافی است به طوری که من از کنار بزرگراه مطلع شدم و دیگر اینکه نشریات تخصصی بسیاری نیز در این جا وجود ندارند.

وی اضافه کرد: بنده به دلیل گران بودن و عدم دسترسی نشریات کاغذی کمتر مطالعه می‌کنم و اخبار را از طریق اینترنت و نرم‌افزار گوشی همراه دنبال می‌کنم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها