امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۳:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124965
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار قضایی فارس، حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای در ادامه نشست خبری امروز خود با اشاره به اقدامات انجام شده برای جلوگیری از حوادثی نظیر اسیدپاشی ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای در ادامه نشست خبری امروز خود با اشاره به اقدامات انجام شده برای جلوگیری از حوادثی نظیر اسیدپاشی گفت: ما تمام تلاشمان را کرده‌ایم و باز هم تلاش می‌کنیم که چنین مسائلی تکرار نشود.

وی افزود: ما از سیستم اطلاعاتی و انتظامی خواسته‌ایم که مراقبتهای لازم را داشته باشند و از رسانه‌ها هم می‌خواهیم تا با اطلاع رسانی درست و به موقع آگاهی بخشی کنند.

اژه‌ای تصریح کرد: در خصوص مسائل حقوقی و قضایی مجازات‌ها طوری خواهد بود که سخت‌تر و بازدارنده‌تر باشد البته ما در جرم اسیدپاشی قانون داریم اما برای گذشته است و به نظر می‌رسد با توجه به اینکه اسیدپاشی یک جرم خشن است که آثار بدی را برای فرد قربانی به همراه دارد باید در این قانون تجدید نظر شود که این موضوع در دستور کار ما قرار دارد.

معاون اول قوه قضاییه در خصوص جلسه وزیر ارشاد با رئیس دستگاه قضا پیرامون اعمال مجازات جایگزین زندان برای روزنامه نگاران گفت: یک فرد به عنوان روزنامه نگار تحت تعقیب قرار نمی‌گیرد، ممکن است مرتکب جرمی شود که ربطی به کار یا حرفه‌اش نداشته باشد و گاهی هم جرم مرتکب شده مربوط به حرفه‌اش است. در هر صورت ما قانون خاصی برای این قضیه نداریم.

اژه‌ای خاطرنشان کرد: کار رسانه یک کار سخت است و با توجه به همین سختی کار قضات ملاحظه خواهند داشت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها