امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۹:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124980
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای در اداهم نشست خبری خود در خصوص آخرین وضعیت پرونده وکیل 32 ...

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای در اداهم نشست خبری خود در خصوص آخرین وضعیت پرونده وکیل 32 میلیاردی گفت: پرونده به قوت در حال رسیدگی است. چند نفر بازداشت شدند و برخی هم با قرار وثیقه آزاد هستند.

وی افزود: در حال حاضر پرونده در مرحله دادسراست و تحقیقات مقدماتی ادامه دارد و هنوز منجر به کیفرخواست نشده است.

سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به اینکه این وکیل 32 میلیاردی مربوط به استان تهران نبوده گفت:‌ وکیل دادگستری به این معنا نیست که عضو دادگستری باشد در هر صورت اگر عضو کانون وکلا بوده باشد یا خیر من اطلاعی ندارم.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا قوه قضائیه برنامه‌ای برای ایجاد دادسراها و یا دادگاه‌های خصوصی دارد گفت:‌ ما دادگاه تخصصی داریم و فعلاً‌ برنامه‌ای برای ایجاد دادگاه‌های خصوصی نداریم.

خبرنگاری گفت که یکی از بدهکاران بزرگ بانکی که در اصفهان زندانی است پرونده‌اش به تهران ارجاع شده آیا قوه قضائیه در بحث بدهکاران بانکی ورود پیدا کرده است یا خیر که اژه‌ای در پاسخ گفت: قوه قضائیه از مدت‌ها پیش ورود پیدا کرد و ورودی مؤثر و بازدارنده داشت.

وی ادامه داد: معتقدیم اگر بانک مرکزی،‌وزارت اقتصاد و دولت به طور جدی با این موضوع برخورد کند این اتفاق کمتر تکرار خواهد شد. البته به ما قول همکاری داده‌اند.

معاون اول قوه قضائیه با تأکید بر اینکه بدهکاران بانکی شامل سه دسته می‌شوند،‌ گفت: دسته اول افرادی هستند که طبق قانون تسهیلات دریافت کرده‌اند اما به دلیل بروز مشکلات اقتصادی در پرداخت آنها تأخیر داشته‌اند که این افراد به هیچ وجه مجرم نیستند و تحت تعقیب قضایی قرار نمی‌گیرند.

وی ادامه داد: دسته دوم افرادی هستند که به صورت غیرقانونی تسهیلاتی را دریافت کرده‌اند و آن را پس نمی‌دهند و دسته سوم هم افرادی هستند که تسهیلات را غیرقانونی گرفته‌اند و تلاشی برای بازگرداندن آن ندارند که این دو دسته قطعاً مجرم هستند و تحت تعقیب قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: من نمی‌دانم این فرد بزرگترین بدهکار بانکی است یا خیر اما یکی از افرادی است که بدهی سنگینی دارد،‌ این فرد یک پرونده در تهران و یک پرونده در اصفهان داشته و الآن اطلاع ندارم پرونده اصفهان وی به تهران منتقل شده است یا خیر.

یکی از خبرنگاران گفت:‌ چرا رسیدگی به برخی از پرونده‌ها طولانی و رسیدگی به برخی دیگر خیلی سریع انجام می‌شود که وی گفت: برخی پرونده‌ها مثل پرونده خرده‌فروشان مواد مخدر طی یک هفته و حتی کمتر رسیدگی می‌شود،‌ مثلاً‌ از یک فرد 5 گرم مخدر از نوع تریاک می‌گیرند و خود او هم قبول دارد که مواد برای اوست،‌ چرا باید معطل کنیم اما البته ممکن است متهم به رأی اعتراض کند که قاضی 20 روز باید برای صدور رأی نهایی منتظر بماند اما برخی دیگر از پرونده‌ها نیاز به کار کارشناسی دارد،‌ مثلاً‌ پرونده نفتی 8 تا 9 ماه طول کشیده و ممکن است زمان بیشتری هم کار کارشناسی آن طول بکشد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها