امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۰:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124987
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
فرحناز رافع، رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس با اشاره به اجرای طرح داوطلبان عاشورایی در دهه اول ماه ...

فرحناز رافع، رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس با اشاره به اجرای طرح داوطلبان عاشورایی در دهه اول ماه محرم توسط جمعیت هلال احمر تصریح کرد: بر اساس آمار به دست آمده از 25 استان، در دهه اول محرم 2141 سفره به همت داوطلبان جمعیت گسترده شد و 543 هزار نفر از این سفره‌ها بهره بردند.

وی با اشاره به برگزاری چادرهای سلامت در قالب طرح داوطلبان عاشورایی نیز گفت: 166 چادر سلامت در روزهای تاسوعا و عاشورا توسط جمعیت هلال احمر برپا شد که کار اهدای خون، کنترل فاکتورهای خونی مانند چربی و فشار خون و همچنین روش‌های تغذیه سالم را انجام ‌دادند که به 103 هزار نفر خدمت رسانی کردند. این آمار نشان دهنده اعتماد بالای مردم به جمعیت هلال احمر و چادرهای سلامت این جمعیت است.

رافع شمار پزشکان و پیراپزشکان حاضر در چادرهای سلامت را 798 نفر و سایر داوطلبان آموزش دیده حاضر در این چادرها برای خدمت رسانی به مردم را 3004 نفر عنوان کرد که پزشک یا پیراپزشک نبودند ولی با توجه به آموزش‌ها توانایی اقداماتی نظیر حمایت روانی، کنترل فشار و قند خون را داشتند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها