امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۹:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124994
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار تقی مهری رئیس پلیس پیشگیری نیروی  انتظامی از غرفه

به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار تقی مهری رئیس پلیس پیشگیری نیروی  انتظامی از غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیستمین نمایشگاه مطبوعات،‌ خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی بازدید کرد.

رئیس پلیس پیشگیری نیروی انتظامی در این بازدید در پاسخ به پرسش فارس در مورد نظارت بر تحت نظرگاه‌ها اظهار داشت:‌یکی از طرح‌ های مهم در دو سال گذشته طرح مکنا بوده است.

وی گفت: یک بخش از این طرح رعایت حقوق شهروندی افرادی است که به عنوان متهم یا مظنون در ایستگاه‌های بازرسی و ... دستگیر می‌شوند.

سردار مهری تصریح کرد: تحت‌نظرگاه‌ها مثل بازداشتگاه یا زندان نیست که مدت طولانی در آن زندانی حضور داشته باشد چرا که متهم به اندازه 24 ساعت بیشتر یا کمتر بر اساس دستور قضایی در آن حضور دارد و در واقع از نظر زیست محیطی، گرمایش و سرمایش باید حقوق شهروندی آن رعایت شود.

رئیس پلیس پیشگیری نیروی انتظامی ادامه داد: حتی این موارد از نظر تغذیه‌ای نیز باید لحاظ شود چرا که هیچ فرقی بین فردی که در تحت‌نظرگاه‌ها است با مأمور کلانتری از نظر تغذیه نباید باشد.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: کلانتری‌ها موظفند هر غذایی را که رئیس کلانتری یا مأموران آن مصرف می‌کنند در اختیار مظنون تحت‌نظرگاه قرار دهند.

وی در مورد همکاری با قوه قضائیه در انتقال متهم اظهار داشت: سامانه ثبت رخدادهای انتظامی به صورت هوشمند ایجاد شده تا بتواند به صورت آنلاین بین مرکزیت پلیس و نهادهای دیگر پلیس ارتباط برقرار کند.

رئیس پلیس پیشگیری نیروی انتظامی تصریح کرد: از سال گذشته نیز بین نیروی انتظامی و قوه قضائیه برنامه‌ای طراحی شد که ارسال پرونده به صورت الکترونیکی به مراجع قضایی صورت بگیرد که خوشبختانه به نتایج خوبی رسیده‌ایم و امیدواریم بتوانیم سامانه ثبت رخدادهای انتظامی را به صورت فراگیر در تمام کشور داشته باشیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها