امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۰:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124997
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 192
علی شاهرخی رئیس دبیرخانه تشکیل مجلس جوانان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در خصوص تشکیل مجلس جوانان اظهار داشت: مجالس ...

علی شاهرخی رئیس دبیرخانه تشکیل مجلس جوانان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در خصوص تشکیل مجلس جوانان اظهار داشت: مجالس جوانان از حدود 60 سال پیشی در دنیا شکل گرفته است و امروز 80 کشور دنیا دارای مجلس جوانان هستند.

وی ادامه داد: این مجالس دارای کارکردهای مختلفی هستند و بعد از 60 سال در بعضی از کشورها شاهد هستیم مجالس جوانان آنها در حوزه جوانان قانون‌گذاری می‌کند و هدف تشکیل مجلس جوانان در ایران جنبه مشورتی و سیاست‌گذاری است.

شاهرخی افزود: دغدغه‌هایی که ما را به سمت تشکیل این مجلس کشاند این بود که با 35 سال گذر از انقلاب اسلامی و با سابقه فرهنگی هنوز دارای دغدغه‌های فرهنگی هستیم و مقام معظم رهبری نیز دارای این دغدغه‌هاست و امسال را به 2 دلیل اهمیت فرهنگ و عدم برطرف شدن دغدغه‌های فرهنگی، سال فرهنگ نامیدند.

رئیس دبیرخانه تشکیل مجلس جوانان یادآور شد: در حوزه جوانان نیازمند نهاد دربرگیرنده سیاست‌گذار در حوزه جوانان هستیم که این نهاد دربرگیرنده سیاست‌گذاری جامع انجام دهد تا از موازی‌کاری در این خصوص پرهیز شود.

وی اضافه کرد: دومین دغدغه ما این است که ما مجامع جوانان آسیا و کشورهای اسلامی و مجلس جوانان جهان را داریم اما ایران به دلیل عدم تشکیل چنین مجلسی، در این نهادها حضور ندارد در حالی که رئیس مجلس جوانان کشورهای اسلامی از بحرین است، ایران حتی در این مجلس عضویت هم ندارد.

شاهرخی تصریح کرد: نیروسازی و تربیت نیروهای آینده به صورت سیستماتیک و مدون توجه نشده است یعنی تفکر ناب شهید بهشتی در ابتدای انقلاب اسلامی مغفول مانده است.

رئیس دبیرخانه تشکیل مجلس جوانان گفت: با همکاری معاونت ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان و با حمایت‌های جدی دکتر گلزاری معاون امور جوانان و محمدی مدیرکل طرح‌های ملی این وزارتخانه، کارهای لازم را ساماندهی کردیم.

وی خاطر نشان کرد: تلاش می‌کنیم مجلس جوانان مجلسی دکوری و فانتزی نباشد و نظرات جوانان در آن لحاظ شود و می‌خواهیم جوانان نیز با وزارت ورزش و جوانان تماس بگیرند و اعلام کنند قصد همکاری و بیان نظرات با مجلس جوانان را دارند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها