امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۵:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125004
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ امروز در نشست خبری با موضوع «آشنایی کلی با رسانه‌های کلمبیا و روزنامه ایل تیمپو» ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ امروز در نشست خبری با موضوع «آشنایی کلی با رسانه‌های کلمبیا و روزنامه ایل تیمپو» نماینده این رسانه در معرفی وضعیت کشور خود اظهار داشت: 60 سال است جنگ در کلمبیا با گروهک‌های داخلی موسوم به فارک وجود دارد و به همین دلیل لزوم انتشار اخبار در رسانه‌ها در این کشور بیشتر شده است.

خانم «کاتالینا گومز» نماینده روزنامه «ایل تیمپو کلمبیا» با بیان اینکه کلمبیا مساحت یک میلیون 141 هزار 748 کیلومتر مربع یعنی یک سوم مساحت ایران را داراست، گفت: 93.6 درصد کشور باسواد و در گروه سنی 15 سال به بالا هستند.

به گفته نماینده رسانه ایل‌تیمپو کلمبیا سی و پنجمین اقتصاد جهان را در آمارهای جهانی داراست.

وی گفت: بیشتر شهرهای کلمبیا در ارتفاعات قرار گرفته است و در کنار آن جاده‌های این کشور وضعیت مناسبی ندارند و به همین دلیل توزیع روزنامه‌ها در این کشور به سختی انجام می‌شود.

وی تعداد خوانندگان این روزنامه را یک میلیون و 483 هزار نفر اعلام کرد که در برخی روزها به 1.9 میلیون نفر هم می‌رسد و 800 هزار نفر هم اشتراک سالانه دارند.

به گفته نماینده رسانه کلمبیایی روزنامه ایل‌تیمپو برای 28 درصد مردم به عنوان مرجع اطلاعاتی محسوب می‌شود. هر 10 سال یکبار هم ظاهر روزنامه به دلیل جذب خوانندگان تغییر می‌یابد.

در جدیدترین تغییر متن روزنامه‌ها سه بخش شده است و بخش‌های آنها شامل «چیزهایی است که شما باید بدانید»، «چه کار باید انجام دهید» «چه چیزهایی باید بخواهید.»

وی گفت:‌ روزنامه ایل‌تیمپو با ضمیمه منتشر می‌شود و این ضمیمه‌ها به صورت محلی و اطلاعات متناسب با آن محل را منتشر می‌کند.

به گفته وی در این روزنامه آرشیو مربوط به 50 سال گذشته موجود است و در سایت اینترنتی آن لینک‌های مربوط به تلویزیون و ماهواره، نشریات،‌مجلات هم وجود دارد.

این نماینده خارجی گفت:‌ دو تا نشریه معتبر در این کشور وجود دارد که یکی از آنها دو سال پیش بسته شد و یکی از آنها دارای تحلیل‌های بسیار متناسبی و هم‌سطح با روزنامه ایل‌تیمپو است.

وی گفت: یکی از چالش‌های بزرگ روزنامه‌ها در این کشور دسترسی مردم به اینترنت است که ترجیح می‌دهند به جای پرداختن یک دلار به روزنامه مطالب آن را رایگان در اینترنت مطالعه کنند.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها