امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۳:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125017
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شورای وزیران لبنان قرار بود موضوع هدیه نظامی ایران به ارتش را روز پنج‌شنبه هفته جاری در ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شورای وزیران لبنان قرار بود موضوع هدیه نظامی ایران به ارتش را روز پنج‌شنبه هفته جاری در نشستی بررسی و درباره آن تصمیم‌گیری کند اما بحث و بررسی این موضوع بنا به گفته وزیر دفاع لبنان به هفته آینده موکول شد.

«سمیر مقبل» وزیر دفاع لبنان دوشنبه شب در نطقی تلویزیونی اعلام کرد که بحث و بررسی درباره هبه تسلیحاتی ایرانی به لبنان به هفته آینده موکول شد.

وی درباره علت تعویق بررسی موضوع این هبه ایرانی گفت: طی هفته جاری پرونده‌ها و مسایل زیادی وجود دارد که شورای وزیران باید آن را مورد بررسی قرار دهند.

به گزارش النشره، سمیر مقبل گفت: در صورت موافقت دولت لبنان با هدیه ایران به ارتش لبنانی، این موضوع با شورای امنیت مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

وزیر دفاع لبنان با اشاره به اینکه اگر یک وزیر لبنانی نیز با آن مخالفت کند، بررسی این موضوع متوقف می شود، گفت: به نظر نمی‌رسد تصمیمی مثبتی از سوی دولت در این باره گرفته شود.

وی ضمن تاکید بر نیاز ارتش لبنان به هبه ایران گفت: امکان دارد برخی وزرا با این هدیه ایرانی مخالفت کنند.

  سمیر مقبل در سفر اخیر خود به ایران با هیئتی از کارشناسان نظامی دیدار و در جریان جزئیات هدیه نظامی به ارتش لبنان قرار گرفت. وی همچنین در سفر به تهران با مقام‌های نظامی ایران درباره این هدیه نظامی گفت‌وگو کرد.

«علی شمخانی» دبیر شورای عالی امنیت ملی در سفر اخیر خود به لبنان موضوع هدیه نظامی را مطرح کرد و گفت که ایران حاضر است این هدیه را بدون پیش‌شرط و به صورت فوری به لبنان تحویل دهد تا ارتش این کشور بتواند در برابر تروریست‌ها از خود و لبنان دفاع کنند.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها