امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۰:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125029
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد،جنبش شیعی اهل الحق یکی از تشکل‌های مهم ائتلاف همپیمانی ملی عراق در خصوص استقبال دولت ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد،جنبش شیعی اهل الحق یکی از تشکل‌های مهم ائتلاف همپیمانی ملی عراق در خصوص استقبال دولت بغداد از حضور مستشاران بیگانه در این کشور تاکید کرد: دولت بغداد برای پذیرش اعزام مستشاران نظامی آمریکایی به عراق تحت فشارهای بین المللی است و ائتلاف بین المللی چتری است که آمریکا برای بازگشت به عراق و منطقه باز کرده است.

«نعیم العبودی»، سخنگوی رسمی جنبش اهل الحق در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; تاکید کرد:اهل الحق بارها و بارها هشدار داده که ائتلاف بین المللی بهانه ای بود که آمریکا برای بازگشتش به منطقه تشکیل داد، در حالی که نیروهای زمینی بیگانه خط قرمز هستند.

وی با تاکید بر اینکه هیچ عراقی غیرتمندی اجازه نمی‌دهد نیروهای خارجی وارد عراق شوند گفت : ما نزدیک به یک میلیون نیروی داوطلب و بیش از 2 میلیون نیروی ذخیره داریم که دولت عراق هنوز آنها را جذب نکرده است و این یعنی ما نیروی زمینی مازاد داریم.

العبودی تصریح کرد: گروه‌های مقاومت برای کمک به ارتش عراق بسیج شده‌اند و هرگز جایگزین نهادهای دولتی نیستند اما دولت باید دستاوردهای ملت عراق و گروه‌های مقاومت را ملاحظه و حفظ کرده و پاسدار خون جوانانمان باشد که برای دفاع از خاک کشورشان علیه تروریست‌ها قیام کردند.

وی تاکید کرد: ما اجازه نمی‌دهیم آمریکا و ائتلاف بین المللی این پیروزی را از چنگ ملت عراق به زور درآورند این پیروزی برای همه فرزندان ملت عراق است و امروز اهل تسنن و شیعیان دوشادوش یکدیگر در مناطق غرب عراق علیه تروریست‌های داعش متحد هستند و این شکست ادعاها درباره فرقه‌گرایی و جنگ طائفه‌ای در عراق است.

العبودی ضمن درخواست از دولت عراق برای تجدید نظر در تصمیم خود مبنی بر دعوت از مستشاران نظامی آمریکا گفت:این گونه تصمیم‌ها در این سطح واقعا جای تاسف است و دبیرخانه جنبش اهل الحق هم با صدور بیانیه‌ای از دولت عراق خواسته است موضع رسمی خود را بیان کند اگر واقعا دولت عراق از حضور بیگانگان استقبال کرده است که به صراحت باید گفت متاسفیم زیرا ما خون‌های زیادی داده‌ایم، نباید در قبال شهدایی که تقدیم دفاع از میهنمان کرده‌ایم مستشار بیگانه مطالبه کنیم و در هر حال ما از استقبال دولت عراق مبنی بر اعزام یک هزار و پانصد سرباز آمریکایی به خاک کشورمان ابراز تاسف می‌کنیم.

وی افزود:اهل الحق دلایل دولت برای استقبال از نظامیان بیگانه را نمی‌داند اما می‌داند که ائتلاف بین المللی و منافع برخی کشورها در پس این قضیه وجود دارد و ما از دولت عراق می‌خواهیم که تکیه گاهش ائتلاف بین المللی نباشد بلکه به اراده ملت عراق و گروه‌های مقاومت و ارتش این کشور تکیه کند زیرا این ها برگ برنده هستند و کسانی که به ائتلاف بین المللی امید بسته‌اند باید گفت ائتلاف، برگ بازنده است زیرا ملت عراق که غنی از منابع انسانی و مالی است اجازه نمی‌دهد که ما به کمک ائتلاف‌های بین المللی تکیه کنیم در حالی که این جامعه جهانی است که به عراق نیاز دارد.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها