امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۱:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125032
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، عملیات ارتش سوریه در شهر و استان ادلب، واقع در جنوب غربی سوریه درحالی ادامه دارد که گروه

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، عملیات ارتش سوریه در شهر و استان ادلب، واقع در جنوب غربی سوریه درحالی ادامه دارد که گروه تروریستی تکفیری «جبهه النصره» نیز با وجود حملات گسترده نیروی هوایی ارتش سوریه، تلاش می‌کند، مواضع خود در این استان را تحکیم بخشیده و سیطره خود بر ریف این استان را تحمیل کند.

در این راستا گزارش شده است که ارتش سوریه امروز دوشنبه مواضع النصره در شهر «سرمین» و شهرک‌های «جبالا» و «قمیناس» در غرب شهر «سراقب» را هدف قرار داده و منهدم کرد.

نیروی هوایی ارتش سوریه نیز به موازات حملات توپخانه ارتش این کشور، مواضع و مقرهای دیگر جبهه النصره را در شهر «معر دبسه» در ریف ادلب و در نزدیکی بزرگراه بین المللی دمشق – حلب و شهرک «الکستن» در ریف جسر الشغور را هدف گرفته و منهدم کرد.

گروه تروریستی تکفیری جبهه النصره تلاش دارد، با در دست گرفتن کنترل ریف ادلب و به ویژه ریف شمالی آن همچون گروه تکفیری «داعش»، «امارتی اسلامی» را در این منطقه تشکیل دهد.

برخی از ناظران بر این باورند، اختلافات داعش – النصره صوری بوده و النصره تلاش دارد، با در دست گرفتن کنترل مناطق ریف شمالی ادلب راهی به دریا باز کرده و سپس با ائتلاف با داعش و الحاق مناطق تحت تصرف این دو گروه تکفیری منفذی به دریا برای فروش نفت قاچاق شده از سوریه و عراق و صدور با بازارهای ترکیه، خطرات ناشی از انتقال زمینی آن را از بین ببرد.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها