امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۲۱:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125038
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، راجر کوهن روزنامه نگار سرشناس آمریکایی در تحلیلی در روزنامه نیویورک تایمز آمریکا با ...

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، راجر کوهن روزنامه نگار سرشناس آمریکایی در تحلیلی در روزنامه نیویورک تایمز آمریکا با اشاره به اینکه توافق هسته‌ای میان تهران و واشنگتن به سود هر دو کشور و جهان است، تاکید کرد که در این میان یک برنده دیگر هم وجود دارد و آن اوکراین است.
کوهن با بیان اینکه نمی‌توان ادعا کرد که معامله‌ای مستقیمی بر سر ایران و اوکراین روی می‌دهد، نوشت: اما این را می‌گویم که ولادیمیر پوتین امیدوار است که از نقاط ضعف آمریکا و برهه زمانی کنونی به نفع خود بهره ببرد.
وی با اشاره به اینکه آمریکا برای مهار کردن روسیه نیاز به حل مشکلات با ایران در زمینه هسته‌ای و سپس امادگی برای مواجه شدن با روسیه دارد می‌نویسد: بالاگرفتن اقدامات روسیه در اوکراین و همزمان آمادگی این کشور برای ایفای نقش در مذاکرات با ایران بخشی از راهبرد روسیه در برابر ایالات متحده است.
نویسنده این مطلب با اشاره به نگرانی فزاینده غرب از اقدامات مسکو تصریح می‌کند که نگرانی و دلشوره نمی تواند چکش پوتین بر اوکراین را متوقف کند و اوکراین همچنان از آمریکا درخواست کمک تسلیحاتی می‌خواهد.
تحلیل‌گر نیویورک تایمز با اشاره به اینکه پس از فروپاشی دیوار برلین این یکی از دشوار ترین بحران‌های بین المللی است تاکید می‌کند که اگر اوکراین از دست برود دیگر اعتبار آمریکا در میان متحدانش در حوزه بالتیک و شرق اروپا قابل پذیرش نیست.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها