امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۰۷:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125042
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «فیلیپ گوردون» هماهنگ‌کننده امور خاورمیانه شورای امنیت ملی کاخ سفید روز دوشنبه گفت ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «فیلیپ گوردون» هماهنگ‌کننده امور خاورمیانه شورای امنیت ملی کاخ سفید روز دوشنبه گفت واشنگتن دوست داشت که ایران هیچ غنی‌سازی‌ای نداشته باشد، اما پافشاری بر این موضع می‌توانست به شکست مذاکرات منجر شود.

آقای گوردون در این رابطه گفت: «دوست داشتیم که ایران هیچ سانتریفیوژ یا ظرفیت غنی‌سازی‌ای نداشته باشد، اما این می‌توانست به شکست مذاکرات منجر شده و باعث شود تا ایران به سمت بمب اتم حرکت کند.»

وی تصریح کرد در صورتی که «ما در دیگر موضوعات قانع شویم»، آمریکا می‌تواند غنی‌سازی محدود در ایران «متصور شویم. اگر نوع و تعداد سانتریفیوژها تضمین کند که زمان زیادی (یک سال) تا رسیدن به بمب فاصله است، آن وقت این برای ما اعتماد ساز خواهد بود.»

این عضو ارشد دولت آمریکا همچنین در رابطه با احتمال تصویب تحریم‌های یکجانبه علیه ایران، گفت این اقدامات می‌تواند به شکست مذاکرات و همچنین از بین رفتن اجماع جهانی علیه ایران منجر شود.

ایران و گروه 1+5 در حالی از امروز دور تازه مذاکرات هسته‌ای را آغاز می‌کنند که طرفین برای رسیدن به توافق هسته‌ای تنها تا سوم آذر زمان دارند.

انتهای پیام/ق

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها