امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۲:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12505
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۰
تعداد بازدید: 79
عبدالکریم هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، در مورد ایرادات شورای نگهبان بر لایحه بودجه سال 1392 اظهار داشت: ایراداتی که ...

عبدالکریم هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، در مورد ایرادات شورای نگهبان بر لایحه بودجه سال 1392 اظهار داشت: ایراداتی که شورای نگهبان از لایحه گرفته است هم شکلی و هم محتوایی بوده است.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از 19 بند ایرادی در جلسه صبح امروز 11 ایراد بررسی و مابقی ایرادات به جلسه عصر موکول شد.

وی افزود: یکی از اشکالاتی که مورد بررسی قرار گرفت میزان درآمد وزارت نفت از فروش گاز بود که باید سقف قیمت برای ما از سوی وزارت نفت تعیین و به کمیسیون اعلام شود.

هاشمی در مورد ایراد دیگر بودجه 92 گفت: در خصوص بیمه کارگران ساختمانی در لایحه، تعداد کارگران مشخص نشده بود که با اصلاح انجام شده در جلسه امروز 800 هزار کارگر ساختمانی که 600 هزار نفر از آنها از قبل بیمه بودند و 200 هزار کارگر جدید تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند و محل تأمین هزینه آ‌ن هم از سهم درآمد دولت و همچنین سازمان دهیاری‌ها و شهرداری‌های کشور خواهد بود.

این نماینده مجلس با اشاره به بررسی موضوع پروانه معادن با حضور وزیر صنعت در جلسه امروز ادامه داد:  اختلاف‌ نظرهایی در این زمینه پیش آمد، وزیر صنعت هم توضیحاتی ارائه کرد و تصمیم گیری در این باره در جلسه عصر انجام می‌شود.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: در لایحه بودجه 92 بر اساس نظر مجلس مقرر شده بود که شورای پول و اعتبار متولی تعیین نرخ ارز باشد که با توجه به ایراد شورای نگهبان قرار شد بانک مرکزی همانند سابق تعیین نرخ و سیاست‌های ارزی را بر عهده داشته باشد.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها