امروز : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 26
۱۳:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125050
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم رونمایی از ارج‌نامه آیت‌الله محمدعلی تسخیری با حضور وی، علی جنتی وزیر فرهنگ ...

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم رونمایی از ارج‌نامه آیت‌الله محمدعلی تسخیری با حضور وی، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ابوذر ابراهیمی ترکمان رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، محمد نهاوندیان رئیس دفتر ریاست‌جمهوری و حسام‌الدین آشنا مشاور فرهنگی رئیس‌جمهور صبح امروز (دوشنبه 19 آبان) در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد.

 ابراهیمی‌ترکمان در این مراسم عنوان کرد: یک زمانی یکی از دوستان مرحوم شهیدی به ایشان می‌گفت که آقا ما از شما سوءاستفاده می‌کنیم، هر جا که می‌رویم نام شما را می‌بریم و کارمان راه می‌افتد. اینجا بنده نیز باید بگویم که هر جا نام آیت‌الله تسخیری را می‌بردم، مفتاح در بسته بود، ما رایزنان نیز در خارج از کشور از نام آیت‌الله تسخیری سوءاستفاده می‌کردیم.

وی با اشاره به اینکه آیت‌الله تسخیری مصداق شعر صائب است و واقعاً رگ و ریشه ایشان پر از عشق به اهل بیت (ع)، فقه اسلامی و علوم دینی و عرفان است، گفت: خود ایشان یک وقت نقل می‌کردند که در دوره‌ای محضر شهید صدر شاگردی می‌کردند و تأثیر ایشان را بر خودشان حس کردند. شهید صدر نیز واقعاً انسان برجسته‌ای بود.

ابراهیمی‌ترکمان با تأکید بر اینکه آیت‌الله تسخیری از شخصیت‌های زلال و ناب اسلام با اندیشه تقریبی ولی در اوج تقریب محبت اهل بیت (ع) در ایشان موج می‌زد، افزود: بنده شاهد هستم که ایشان حتی یک بار هم بدون مطالعه بر کنفرانس یا برنامه‌ای حاضر نشد تقید ایشان به زمان با وجود اینکه مشکل حرکتی هم پیدا کردند، بیش از دیگران است.

وی در ادامه افزود: بنده مشاهده نکردم که ایشان شخصیتی را در جهان جدی نگیرد، خارجی‌هایی که ایشان را می‌شناسند همیشه از اینکه از سوی ایشان جدی گرفته می‌شوند، خرسند هستند.

*بازچاپ مجموعه آثار آیت‌الله تسخیری در سه رنگ

همچنین در این مراسم محمود واعظی رایزن سابق ایران در قطر و مشاور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت: زیباترین تعبیر درباره آیت‌الله تسخیری این است که بگوییم عطر وجودی ایشان آنچنان خوشبوست که هر فردی دوست دارد، شخصیتشان را بازخوانی کند. هرچه از انقلاب اسلامی بیشتر می‌گذرد حس ما نسبت به شخصیت‌های اینگونه که با اخلاص، معرفت و سعه صدر هستند، بیشتر می‌شود.

وی در ادامه افزود: از دو سال پیش نهادها تصمیم گرفتند که برای ایشان ارج نامه‌ای برگزار کنند، اولین همایش نکوداشت نیز چندی پیش برگزار شد که همه اعتراف کردند سطح مشارکت در آن به قدری زیاد بود که ایشان را در زمان مراسم خسته کرده بود!

مشاور عالی رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با بیان اینکه مجموعه گفتارها و مطالب ایشان را سازمان فرهنگ در 5 جلد آماده نشر کرده که سه مجلد آن برای رونمایی آمده شد، افزود: علاوه بر این مجموعه کتاب‌های حضرت آیت‌الله در طول عمرشان در سه قسم توسط سازمان فرهنگ بازچاپ شده است؛ نخست آثار تألیف خودشان که به رنگ آبی منتشر شده، دوم آثاری که با اشراف ایشان منتشر شده و به رنگ نارنجی است و سوم آثار ترجمه ایشان به رنگ سبز است.

واعظی با توضیح درباره برخی از هفتاد مجلد کتاب‌های آیت‌الله تسخیری، dvdها و ebookهای ایشان، گفت: 3 مجلدی که امروز رونمایی شد شامل «اندیشه‌نامه» حاصل تلاش 29 نویسنده و گردآوری سید عبدالمجید میردامادی، «راهنامه و مرامنامه» گردآوری عباس آریازند و «درخشش اندیشه و جوشش آگاهی» که معرفی مجموعه آثار ایشان است.
انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها