امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۵:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125051
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 42
محمدرضا سعیدی مدیر مجموعه باغ موزه قصر در بازدید از غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  در نمایشگاه مطبوعات در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات ...

محمدرضا سعیدی مدیر مجموعه باغ موزه قصر در بازدید از غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  در نمایشگاه مطبوعات در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات این خبرگزاری به برنامه‌های این مجموعه اشاره کرد و گفت: برنامه‌های سال 93 را طبق برنامه‌ریزی‌های موزه‌داری نوشتیم که ویژه باغ موزه قصر هست. برنامه هایی که تاکنون اجرا کردیم برنامه‌هایی ملی و بین المللی بوده که هرکدام با استقبال مواجه شده، برای مثال سمپوزیوم نقاشی که در موضوع آزادی و شهر تهران در سطح ملی برگزار شد، همچنین برنامه دیگری که در سطح بین المللی برگزار شد تا بتوانیم بهتر باغ موزه را معرفی کنیم، زیرا تاسیس این باغ موزه یک اتفاق مهم بود که از سوی شهرداری صورت گرفته است که مکانی با سابقه زندان را به یک محیط فرهنگی تبدیل کرده است، برنامه «آرت وی» بود که بتوانیم این مجموعه را بهتر معرفی کنیم.

وی افزود: از برنامه‌های پیش رو برای این مجموعه برنامه‌های ویژه دهه فجر است زیرا این مجموعه در دوران انقلاب یک زندان سیاسی بوده و مبارزان انقلاب در آن حضور داشته‌اند از همین رو یکی از برنامه‌های شهرداری در دهه فجر با محوریت باغ موزه انجام خواهد شد. قطعا بخش زیادی از زندانیان سیاسی پیش از انقلاب کمتر شناخته شده هستند و در حقیقت به نوعی مغفول مانده‌اند، پس در ایام دهه فجر در نظر داریم که از این زندانیان تجلیل کرده باشیم. برای این برنامه مکاتبه‌ای با «کانون زندانیان سیاسی» پیش از انقلاب داشته‌ایم تا بتوانیم با کمک آنها از زندانیان تجلیل به عمل آوریم. این برنامه در سطح ملی است زیرا این کانون در سطح کشور مشغول است و  محدود به یک منطقه نمی شود.

سعیدی ادامه داد: ارتباط‌هایی با مجموعه‌های مشابه در خارج از ایران به صورت مجازی برقرار کرده‌ایم تا بتوانیم مناسبات خود را با آن‌ها افزایش دهیم ولی به خاطر ساختارهای فرهنگی کشورها کمی با مشکل روبرو هستیم ولی در حال حاضر در صدد راه‌اندازی هتل زندان هستیم که بتوانیم علاوه بر توجه به این موضوع بتوانیم میراث مبارزاتی پیش از انقلاب را نیز حفظ کرده باشیم. علاوه بر این باید این موضوع را نیز اضافه کنیم که شهرداری کمی در این موضوع پیشرو نیز بوده و توانسته علاوه بر موضوعاتی که ذکر شد مسئله باغ ایرانی را نیز در این مجموعه لحاظ کند که این نقطه قوت این مجموعه است.

رئیس باغ موزه قصر گفت: در حال حاضر گروهی برای احداث کتاب‌فروشی و کتابخانه وارد کار شده‌اند ولی به خاطر برخی مسائل نتوانسته‌اند آنطور که می‌خواستند کار کنند. فضاسازی‌ها و چیدمان کتاب‌ها انجام شده ولی در حال برنامه‌ریزی هستیم تا بتوانیم که قوی‌تر ظاهر شویم.

وی در پایان گفت: یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های ما به منظور معرفی باغ موزه خانواده‌ها هستند و روزهای پنجشنبه و جمعه را برای این گروه در نظر گرفته‌ایم تا بتوانند از این مجموعه استفاده کنند.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها