امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۶:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125055
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
سید مرتضی حسینی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با حضور در غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی در خصوص نقش ...

سید مرتضی حسینی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با حضور در غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی در خصوص نقش موسیقی در مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن، اظهار داشت: موسیقی یک هنر برجسته است که خیلی‌ها را به خودش جذب و جلب می‌کند. ما از این هنر نباید غافل بشویم اما در کشور کار اساسی در این بخش انجام نشده است.

وی ضمن انتقاد از حوزه‌های علمیه گفت: در این بحث اول به حوزه علمیه انتقاد می‌کنم. حوزه با سرمایه‌گذاری در این بخش، باید نیروهایی را تربیت می‌کرد که اینها موسیقی را بشناسند بعد با مسائل فقهی هم تطبیق بدهند که موسیقی مطرب و موسیقی غیر مطرب کدام است.

وی ادامه داد: به طور کلی فقه می‌گوید موسیقی مطرب حرام است حال کدام موسیقی مطرب است یا کدام موسیقی غیر مطرب است را باید تشخیص داد. به طور مثال رادیو و تلویزیون موسیقی‌هایی را پخش می‌کند که خیلی از فقها و علمای ما می‌گویند حرام است. رسانه‌ها می‌گویند ما یک ملاکی برای خودمان داریم که این موسیقی حرام است. حوزه باید برای کارشناسی این بخش ورود پیدا کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس بیان داشت: همچنین در وزارت ارشاد باید یک سرمایه‌گذاری عظیمی برای موسیقی اسلامی و موسیقی سنتی ایرانی ایجاد کند. ضمن اینکه موسیقی‌های مطرب و غیر مطرب در این سرمایه‌گذاری مورد توجه قرار گیرد.

وی اضافه کرد: در این بخش واقعاً سرمایه‌گذاری نشده چون از این کار غفلت شده است موسیقی زیرزمینی به شدت در حال ترویج است. در خارج از کشور هم دارند برای مردم ما موسیقی تولید می‌کنند. الآن هم مردم از طریق اینترنت به راحتی می‌توانند به همه موسیقی‌ها دسترسی پیدا کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در این بخش گفت: رهبری در این زمینه نظراتی دارند و تذکراتی داده‌اند. اگر مسئولان تذکر رهبری را اجرا می‌کردند خیلی از مسائل کنونی را نداشتیم که باعث نگرانی بشود.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها