امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۰:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125058
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 76
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم رونمایی از ارج‌نامه آیت‌الله تسخیری با حضور وی، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم رونمایی از ارج‌نامه آیت‌الله تسخیری با حضور وی، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ابوذر ابراهیمی ترکمان رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، محمد نهاوندیان رئیس دفتر ریاست‌جمهوری و حسام‌الدین آشنا مشاور فرهنگی رئیس‌جمهور صبح امروز (19 آبان) در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد.

در ادامه این مراسم حسام الدین آشنا، مشاور فرهنگی رئیس جمهور طی سخنانی عنوان کرد: حضرت آیت‌الله تسخیری با خلق محمدی، سیره علوی، روح و جان بسیاری از ما را تسخیر کرد سال‌ها پیش افتخار شاگردی درس اصول فقه مقارن ایشان را داشتم، از آن سال تا امروز سخنان ناگفته‌ای درباره شخصیت ایشان برایم ماند که شاید این چند دقیقه بهانه‌ای برای تعریف بخشی از آن باشد.

وی در ادامه افزود: ‌برخی اساتید برای سخنرانی از روی متن می‌خوانند برخی از متن خارج می‌شوند و تطبیقی می‌دهند و کسانی هم احتیاج به متن ندارند وقتی صحبت می‌کنند برای طلبه‌هایشان نوعی تفکر است. ایشان متکلم طراز جامعه جهانی هستند، متکلم بودن بسیار دشوار است مخصوصاً در جهانی که دیده‌ها فراوان و رقابت بسیار زیاد است.

آشنا با اشاره به اینکه آیت‌الله تسخیری در دوره طولانی ایفای نقش به عنوان متکلم شیعی در جهان بسیار آموخته و عمیق تر شده است، گفت: او به ما مدارا را آموخت ، گوش کردن به سخنان دیگران و احترام به حقوق دیگران گذاشتن را آموخت.جامعه جهانی و متکلمان ادیان بسیار برای ایشان احترام قائل است ای کاش در جامعه امروز ما هم این سنت ترویج شود و همگان به ارزش این اخلاق‌مدارانه زندگی کردن، اذعان کنند.

وی در پایان گفت: امیدواریم این رونمایی‌ها تنها به یک سمینار و کنفرانس محدود نشود و بلکه رونمایی از راه و خط و مشی افراد و مکاتب را جامعه ایرانی و شیعی را آموزش دهیم.

*«اعتدال» نقطه عطف شخصیت آیت‌الله تسخیری است

همچنین در این مراسم محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس‌جمهور با تجلیل از کسانی که در جامعه ما سنت تقدیر را نهادینه کردند،‌ گفت: اینکه ما در زمان حیات یک شخصیت نمونه علم و عمل به تجلیل و گرامیداشت و رونمایی آثارش اقدام کنیم، فایده بسیار دارد که به نسل جوان الگوهای زنده از تلاش مؤمنانه و زندگی خداجویانه ارائه کنیم که پیمودن راه برای جوانان آسانتر شود.

وی در ادامه افزود: سال‌های اوایل انقلاب به حج مشرف شده بودم که در گروهمان افراد سخنان تندی می‌گفتند حتی درباره آیت‌الله تسخیری و او را انقلابی نمی‌دانستند همین افراد از کاروان انقلاب رانده شدند و آیت‌الله تسخیری همچنان استوار در خدمت انقلاب رکاب می‌زنند.

نهاوندیان با بیان اینکه لازمه استقامت و ماندگاری، رعایت اعتدال است، اظهار داشت: کلمه اعتدال برازنده آیت‌الله تسخیری است با اعتدال می‌توان به جامع نگری رسید در عین توجه به معنویت اهتمام ایشان به مسائل اقتصادی،‌ حفظ اصالت شیعی و عملکرد تقریبی تؤأمان بود.

وی در ادامه یادآور شد: رویکردهای افراطی متأسفانه دامنه‌های بسیار بیشتری از جاذبه ایجاد می‌کند، ما در همین سفر اخیر به آمریکا و جلسه با بزرگان شخصیت‌های اسلامی حضور داشتیم،‌ یک خانمی به دکتر روحانی گفتند که به سبب این کارهای افراطی‌ها در دنیا، بچه‌هایمان تقاضای تغییر نام کرده‌اند، به دلیل اینکه آنها را در مدرسه «تروریست» می‌خوانند! باطل السحر این مسائل عقلانیت و اعتدال و شناساندن اسلام واقعی است.

در پایان این مراسم از سه مجلد آثار آیت‌الله تسخیری با حضور اساتید و علمای حاضر در مراسم رونمایی شد.
انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها