امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۶:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125077
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 74
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پس از مطالبه مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت 10 میلیون حافظ قرآن و ترویج ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پس از مطالبه مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت 10 میلیون حافظ قرآن و ترویج تلاوت‌های معناگرا، سازمان دارالقرآن از سال گذشته اقدام به برگزاری مسابقات «تلاوت» با رویکرد توسعه تلاوت‌های مفهومی و تشویق قاریان به حفظ قرآن کریم کرد.

ثبت‌نام در دومین دوره مسابقات قرآنی «تلاوت» امسال همزمان با آغاز ثبت‌نام سومین دوره مسابقات قرآنی «تسنیم» از دهم شهریورماه در رشته‌های قرائت به روش تحقیق، حفظ کل و حفظ 15 جزء قرآن کریم در دو رده سنی زیر 16 سال و بالای 16 سال آغاز شد و اواسط مهرماه به پایان رسید.

بر اساس آیین‌نامه تدوین‌ شده برای شرکت در مسابقات بزرگ قرآنی «تلاوت» کسانی که در رشته قرائت تحقیق شرکت می‌کنند باید قطعات مورد نظر خود را از حفظ تلاوت کنند.

«مسعود وادی‌پور» سرپرست اداره ارتباطات سازمان دارالقرآن الکریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به تعداد متقاضیان شرکت در دومین دوره مسابقات «تلاوت» گفت: در این دوره از مسابقات «تلاوت» 4 هزار و 836 نفر در زمان تعیین شده از طریق سایت تلاوت اقدام به ثبت‌نام کردند.

وی با بیان اینکه دومین دوره مسابقات تلاوت در رشته‌های حفظ کل، حفظ 15 جزء، تلاوت تحقیق برگزار می‌شود، ادامه داد: در این دوره از مسابقات «تلاوت» رشته حفظ 15 جزء قرآن کریم نیز افزوده شده است تا از این طریق تنوع مسابقات قرآنی بیشتر شود.

وادی‌پور با اشاره به تعداد متقاضیان شرکت در مسابقات «تلاوت» به تفکیک رشته، گفت: در رشته‌های قرائت 2 هزار و 282 نفر، حفظ کل 845 نفر، حفظ 15 جزء یک‌هزار و 709 نفر ثبت‌نام کردند.

سرپرست اداره ارتباطات سازمان دارالقرآن به هدف برگزاری و طرح‌ریزی این مسابقات اشاره کرد و افزود: تحقق مطالبات رهبری مبنی بر درک معانی آیات و القای آن با استفاده از الحان مناسب به مخاطب مهم‌ترین هدف مسابقات «تلاوت» است که امیدواریم با تشویق قاریان به ارائه تلاوت‌های معناگرا گامی در جهت تحقق این مطالبه رهبری برداشته باشیم.

به گزارش فارس، مسابقات «تلاوت» در دو مرحله استانی و کشوری برگزار می‌شود که مرحله استانی آن هم‌زمان با مرحله استانی مسابقات «تسنیم» چهارم و پنجم دی‌ماه و مرحله کشوری آن اواخر بهمن‌ماه برگزار می‌شود.

انتهای پیام/م.خ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها