امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۴:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125092
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۴۳
تعداد بازدید: 38
سرویس سیاسی- پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ؛ گمانه‌زنی‌ها در آخرین روزهای مذاکرات، احیای سازمان منحل شده مدیریت و برنامه ریزی، تجلیل رهبر انقلاب ...

سرویس سیاسی- پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ؛ گمانه‌زنی‌ها در آخرین روزهای مذاکرات، احیای سازمان منحل شده مدیریت و برنامه ریزی، تجلیل رهبر انقلاب از نوری مالکی و تشدید مجازات اسید پاشی مهمترین سرخط‌های خبری روزنامه‌های اصلاح طلب و اصولگرای امروز بود.

*وطن امروز

روزنامه وطن امروز تیتر یک خود را به حادثه‌ای که دیروز رخ داد اتفاق داد و نوشت:« خودکشی برادر آمنه بهرامی»

« آری 80 درصدی کاتلان‌ها به استقلال» تیتر دوم این روزنامه است که به بررسی برآشفتگی حکومت اسپانیا از حرکت نمادین مردم پرداخته است.. در رای گیری نمادینی که در منطقه کاتولینای اسپانیا بر سر استقلال این منطقه برگزار شد  بیش از 80 درصد از شرکت کنندگان خواستار استقلال این منطقه شدند.

«تجلیل از خدمات بزرگ مالکی» تیتری بود که این روزنامه برای انعکاس دیدار دیروز معاون رئیس‌جمهور عراق با رهبر معظم انقلاب انتخاب کرده بود.

اعتماد سخنان دیروز سردار حاجی زاده را در حاشیه مراسم گرامیداشت سومین سالگرد شهادت شهید احمدی مقدم با تیتر

«آرکیو 170 تبعه ایران شد پوشش داد.

«تشییع جنازه یک شایعه» عنوان یادداشت روز این روزنامه به قلم مهدی جابری است که به موضوع شایعات پیرامون سونامی سرطان به دلیل آلودگی بنزین پرداخته است.

جابری در این یادداشت می نویسد:  ‌یک سال قبل در چنین روزهایی بود که شایعات مربوط به «سونامی سرطان» به بهانه آلودگی بنزین تولید داخل از ساختمانی واقع در  پارک طبیعت پردیسان به رسانه‌های داخلی و خارجی مخابره ‌شد؛ شایعه‌ای که به ابتکار یک سرکار خانم متولد شد اما حتی نتوانست یک‌سالگی خود را جشن بگیرد(!) و چند ماه بعد از تولد به خاطر افشای حقایق پشت پرده، خاموش شد. یک‌سال گذشت! با تلاش‌های مرموز برای خوانده شدن فاتحه بنزین تولید داخل فرصتی فراهم شد تا پای بنزین خارجی با لابی داخلی به کشورمان باز شود؛ بنزینی که بنا به نتایج آنالیز دو محموله از آن که از فجیره امارات عربی متحده وارد ایران شده، حاوی ترکیبات الکلی خطرناک، یک نوع حلال عالی سرطانزا، ام‌ام‌تی (معروف به بنزین چینی) و فروسین بوده است؛ یعنی همان ترکیبات و موادی که ده‌ها سال پیش استفاده از آنها در جهان ممنوع شده بود چراکه ارمغانی جز بیماری‌هایی مانند امراض تنفسی، کلیوی و  پارکینسون ندارد.

در ادامه این یادداشت آمده است: این میان آنچه صداقت شایعه‌پراکنان را زیر سوال می‌برد این است که حداقل یک‌میلیارد لیتر بنزین با شرایط و مشخصاتی که گفته شد، از دی‌ماه 1392 تا اردیبهشت 1393 وارد کشور شد و نه‌تنها صدای اعتراض     آنان بلند نشد بلکه مطابق اظهارات سیدمهدی موسوی‌نژاد عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی مشخص شد برخی مدعیان آلودگی بنزین تولید داخل پس از انتشار شایعات، دست به واردات بنزین «فوق آلوده» به ایران زده‌اند. این نماینده مجلس گفته بود: «همسر یک خانم در دولت یازدهم، یک شرکت واردات و صادرات دارد که در کشور امارات ثبت شده و در این شرکت با یک فرد آلمانی شریک است. آنها نفتای سبک و سنگین ایران را به امارات می‌برند و ترکیب می‌کنند و دوباره وارد کشور می‌کنند! دقیقا همان روندی که قبلا در کشور خودمان انجام می‌دادیم را الان در امارات انجام می‌دهند.»

اکنون اما یک‌سال از طرح شایعه گذشته است. در طول این مدت جنازه شایعه و پرونده آن بارها از این دست به آن دست گشته است تا با کالبدشکافی، حقایق آشکار شود. کمیسیون‌های مختلف مجلس شورای اسلامی، وزارت بهداشت، ریاست‌جمهوری، سازمان محیط زیست، سازمان استاندارد، وزارت نفت و شرکت‌های زیرمجموعه آن، سازمان بازرسی و نهادهای دیگر به جز پزشکی قانونی‌(!) در روند کالبدشکافی این شایعه حضور داشته‌اند. به عبارتی انرژی و زمان زیادی صرف شد تا حقیقت آشکار شود.

نویسنده در انتها این یادداشت نتیجه می‌گیرد: این روایت زمانی تلخ‌تر می‌شود که بدانیم «هوای تهران ناسالم شد»؛ این هشداری بود که این روزها بارها از سوی مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران به بیماران و گروه‌های حساس شهر داده شده است.  ما اما در روزهای تشییع جنازه یک شایعه، نمی‌خواهیم بگوییم «سونامی سرطان» به خاطر واردات بنزین خارجی در کشور به راه افتاده است؛ هرچند با این ادعا می‌توانیم وارد یک بازی سیاسی به نفع خود شویم ولی می‌دانیم که بازی کردن با روح و روان مردم یک گناه بزرگ سیاسی و رسانه‌ای است.

سجاد حق گو نیز در یادداشتی در این روزنامه با عنوان « انقلاب اسلامی یا هرچه باداباد؟!» به انتقاد از سیاست های فرهنگی دولت در عرصه سینما پرداخته و با اشاره به برخی فیلم‌های ساخته شده در یک سال گذشته همچون فیلم عصبانی نیستم و قصه‌ها می‌نویسد: این سوال پیش می‌آید که دستگاه‌های فرهنگی ایران به دنبال چه هدفی در خارج از کشور و چه‌بسا در داخل کشور هستند؟   آیا آنها به دنبال ارائه تصویر و پیام فتنه 88 به جهانیان هستند و می‌خواهند بگویند آنچنان که فتنه‌گران می‌گویند «جمهوری اسلامی به آنها ظلم کرده است؟!» یا می‌خواهند نشان دهند آنچه به نام «حوادث پس از انتخابات سال 2009» نزد غربی‌ها شناخته می‌شود، چیزی جز دخالت دستگاه‌های اطلاعاتی قدرت‌های مداخله‌گری چون انگلستان و آمریکا در ایران نبوده است؟

در ادامه این یادداشت آمده : آیا آنها می‌خواهند تصویری نشان دهند که مدعی شود ایران پس از بیش از 3 دهه همچنان در وضعیتی چون پیش از انقلاب اسلامی است و پیشرفتی در عرصه‌های مختلف نداشته است؟ یا می‌خواهند نشان دهند جمهوری اسلامی که در بسیاری از عرصه‌های علمی و فناوری به موفقیت رسیده است، چیزی جز حرکت اسلامی، آن را به چنین جایی نرسانده است؟

حقگو در انتهای این مطلب به انعکاس نقل قولی از مقام معظم رهبری پرداخت و نوشت:‌ «ما خبر داریم که همین مجموعه‏های جهانی، از جمله کَن - حالا که اسمش را آوردید - و بعضی از جشنواره‏های دیگر، واقعاً دارند کار می‏کنند؛ اینها هدف دارند. اینها دوست دارند از حضور هنرمند برجسته ایرانی در آنجا، در جهت سیاسی، یک استفاده‏ای ببرند. حالا من نمی‏دانم فیلم آقای مجیدی را چقدر اکران می‏کنند، چقدر در جلو چشم مردم می‏گذارند. بله! در جشنواره احترام می‏کنند. من آن وقتی علاقه آنها را به هنرمند خودمان باور می‏کنم که این فیلم را ترویج کنند؛ جلو چشم مردم‌شان بگذارند و در تلویزیون‌شان نشان بدهند، در سینماهای‌شان نمایش بدهند؛ این کارها را یا نمی‏کنند یا خیلی کم می‏کنند. لذا وقتی تشویق و تقدیر فقط به سالن جشنواره و سکوی جایزه جشنواره منحصر است، آدم خیلی باورش نمی‏آید که نیت‌شان. - به قول ماها - زیاد خدایی باشد. بالاخره نیات سیاسی هست. عجیب هم نیست».

*آرمان امروز

« مذاکرات محرمانه در شب روشن هسته‌ای» عنوان تیتر یک روزنامه اعتماد است که مذاکرات هسته‌ای در عمان را مثبت ارزیابی کرده و نوشته : مذاکرات سخت، فشرده و طولانی، ساعت‌ها چانه‌زنی و چکش کاری، همه و همه پشت درهای بسته. نگاه میلیون‌ها ایرانی به هتل شیک البوستان در مسقط عمان دوخته شده و سیاستمداران منطقه‌ای و بین‌المللی، طرفداران صلح جهانی و آنان که نیک به عواقب و عواید شکست و پیروزی مذاکرات هسته‌ای واقف هستند، با حساسیت فراوان و دو چندان مذاکرات عمان را پیگیری می‌کنند. دوهفته بیشتر تا مهلت ضرب الاجل 24نوامبر باقی نمانده و همگان می‌دانند اگر قرار به حل اختلافات اندک اما مهم باقی مانده است، بهترین معبر و مفر همین مذاکرات عمان است و دیگر بدیل و جایگزینی چنین خطیر و حیاتی وجود نخواهد داشت، قرار نیست مذاکرات این دوره پایان بخش و تمام کننده باشد اما قرار است و البته مهم و لازم است که در گرانیگاه عمان راهی برای رسیدن به دروازه توافق نهایی گشوده شود.
محمد خوش‌چهره نیز در گفتگویی با این روزنامه مدعی شد:

«احمدی‌نژاد بازی خطرناکی با اقتصاد ایران کرد».

خوش چهره در این گفتگو در پاسخ به این سوال که برخی نسبت به دولت آقای روحانی انتقاد دارند و عنوان می‌کنند به‌رغم وجود شخصیت‌های صاحب‌نظر تأثیرگذار، فقدان یک فرمانده، ژنرال و تصمیم‌گیر نهایی اقتصادی در دولت تدبیر و امید مشهود است. شما با این نظر موافقید؟ می گوید: بله؛ دولت آقای روحانی هم با این مشکل مواجه شده است. این معضل در اغلب دولت‌ها وجود داشته است. در دولت‌های نهم و دهم که به‌صورت وحشتناکی این مساله وجود داشت. در دولت‌های نهم و دهم شخص رئیس‌جمهور بسیاری از تصمیم‌ها را به تنهایی اتخاذ می‌کرد. تصمیم گیرنده نهایی مانند رهبر یک ارکستر است که با حرکت دست خود به ارکستر‌ هارمونی و هماهنگی می‌بخشد. وجود تصمیم‌گیرنده نهایی در دولت یک بحث است اما بحث مهم تر این است که اگر این رهبر و تصمیم‌گیرنده شخصیت ضعیفی داشته باشد یا تصمیمات ضعیفی اتخاذ کند در آن صورت مشکل چند برابر خواهد شد. صلاحیت این تصمیم‌گیرنده در منافع ملی و بازتاب بیرونی آن تاثیرگذار است.این شخص باید مشکلات داخلی و تنگناها را درک کرده باشد، تحریم‌ها را درک کرده باشد و همچنین نگاه آینده‌نگر و دوراندیشانه نسبت به مسائل اقتصادی و حتی سیاسی داشته باشد.اگر رهبر ارکستری بیاید و صرفا توجهش به مسائل بیرونی باشد و به درون توجه نکند یاحالت عکس این قضیه رخ بدهد و مسائل داخلی مهم‌تر از مشکلات بیرونی تلقی شود، در هر دوحالت ارکستر به موفقیت نخواهد‌رسید.

علی یونسی نیز در گفتگویی با این روزنامه که با تیتر « هاشمی به دنبال تکلیف است نه ریاست» در خصوص حضور هاشمی در انتخابات ریاست مجلس خبرگان می‌گوید: دوره قبل هم آیت‌ا... هاشمی نمی‌خواست و این دوره هم نمی‌خواهد رئیس باشد. مجلس خبرگان جای رقابت نیست بلکه رقابت در اینجا معکوس است. آن ‌چیزی که توسط برخی گفته می‌شود ملاک نیست. اکثر اعضای خبرگان گریزان از ریاست و حتی جو تند سیاسی هستند و کسی نمی‌خواهد رئیس شود. اعضای خبرگان دنبال انجام تکلیف هستند.

آرمان با استناد به سخنان دیروز محمد رضا باهنر در گزارشی با عنوان « اصولگرایان در حال عقبگرد مثبت!» مدعی می‌شود: اصولگرایان در حال حرکت هستند اما نه رو به جلو بلکه عقبگرد دارند. واژه عقبگرد در ادبیات سیاسی واژه مثبتی تلقی نمی‌شود و بیشتر دارای بار منفی است اما این بار در ادبیات سیاسی باید تغییر ایجاد و این عقبگرد را مثبت معنا کرد. اصولگرایان به عقب می‌روند تا بار دیگر شروعی جدید داشته باشند. در این مسیر البته موانعی هم وجود دارد که باید برای شروع مجدد آنها را از میان برداشت. این موانع یکباره ایجاد نشده بلکه بر اثر بی‌تدبیری‌ها شکل گرفته‌اند. یکی از این بی‌تدبیری‌ها به نگاه برخی اصولگرایان به افراد باتجربه اردوگاهشان باز می‌گردد که سبب شد فاصله زیادی میان آنها و بزرگان ایجاد شود و حالا در مسیر بازگشت، تصمیم دارند به ترمیم رابطه خود با بزرگان بپردازند.

*کیهان

تیتر یک روزنامه کیهان با عنوان « تجلیل از نقش برجسته نوری مالکی در حفظ ثبات و استقلال عراق» به دیدار معاون رئیس‌جمهورعراق با رهبر معظم انقلاب اختصاص داشت .

محمدصادق فقفوری در یادداشت روز این روزنامه با عنوان«کدام جرم سیاسی؟!» می نویسد: اصل یکصد و شصت و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به «جرایم سیاسی» در کنار جرایم مطبوعاتی اشاره کرده و مقرر داشته است: «رسیدگی به جرایم سیاسی و مطبوعاتی علنی است و با حضور هیئت منصفه در محاکم دادگستری صورت می‌گیرد. نحوه انتخاب، شرایط و اختیارات هیئت منصفه و تعریف جرم سیاسی را قانون بر اساس موازین اسلامی معین می‌کند». همانگونه که از این اصل برمی‌آید، قانونگذار اساسی تعریف جرم سیاسی را بر عهده قانونگذار عادی گذاشته است. چندی پیش دولت محترم درصدد برآمد که لایحه جرم سیاسی را تقدیم مجلس کند، اما بنا بر دلایلی از ارائه و پیگیری آن منصرف شد. اما اخیراً طرح موسوم به «جرم سیاسی» در کمیسیون حقوقی مجلس شورای اسلامی تهیه گردیده و برای بررسی بیشتر و تصویب نهایی در دستور کار صحن علنی قرار گرفته است.

نویسنده ادامه می دهد: مفهوم مصطلح جرم سیاسی، برآمده و مختص نظام‌های حقوقی غربی است. مطابق آنچه که در این سیستم‌های حقوقی مطرح است، «جرم سیاسی» (Crime Politique) از این حیث از سایر جرایم متفاوت بوده و عنوان ویژه‌ای را به خود اختصاص داده است که مجرم سیاسی بنابر آنچه که گفته می‌شود، از ارتکاب جرم، منفعت شخصی نبرده و نتایج حاصل از ارتکاب جرم سیاسی، شامل عموم مردم می‌شود. به بیان دیگر، از آنجا که انگیزه (motivation) مجرم سیاسی از ارتکاب فعل مجرمانه (élément  materiel)، منفعت شخصی نبوده، مجرمی شریف‌(!) تلقی شده و لذا مستحق تخفیف در اِعمال مجازات است.

در ادامه این یادداشت می‌خوانیم: این مفهوم مصطلح از جرم سیاسی در میان حقوقدانان، مختص اروپای قرن نوزدهمی است که تازه از دل آشوب‌ها و انقلاب‌های عصر بربریت سربرآورده بود و اکنون خود حقوقدانان غربی هم دیگر به چنین مفهومی پایبند نبوده و اقدام علیه امنیت کشور را- به هر شکل و صورت- از جرم سیاسی متفاوت می‌دانند و سخت‌ترین مجازات‌ها نظیر اعدام را برای کسانی در نظر می‌گیرند که علیه تمامیت نظامشان به پاخاسته و دست به شورش و اغتشاش زده‌اند، گذشته از دست کشیدن حقوقدانان غربی از چنین مفهومی، بیان این نکته نیز خالی از لطف نیست که حتی در اروپای رها شده از بربریت، «مجرم سیاسی»، به هر حال «مجرم» شناخته می‌شده و اعمال ارتکابی‌اش ذیل عنوان یک «جرم» بررسی می‌شده است؛ اما گویی برخی از حقوق‌خواندگان وطنی، کاتولیک‌تر از پاپ شده و مفهوم وارداتی جرم سیاسی را به نحوی تبیین و تفسیر می‌کنند که حتی در اروپای قرن نوزدهمی هم نمی‌توان نظیری برای آن یافت!
فقفوری ادامه می‌دهد: پاسخ کوتاه شهید بهشتی مشخص می‌کند که تنظیم‌کنندگان قانون اساسی، جرایم امنیتی را جرم سیاسی به شمار نمی‌آورده‌اند که در ادامه بخواهند همانند مفهوم غربی این عبارت، مجرم سیاسی را مستوجب تخفیف در مجازات بدانند. علاوه بر اظهارات شهید بهشتی، نظرات رهبر انقلاب و برخی دیگر از افرادی که در رابطه با اصل 168 در جلسه شصت و یکم بررسی قانون اساسی اظهار نظر کرده‌اند، به خوبی مشخص می‌کند که در وضع جرم سیاسی، مفهوم غربی و رویکرد تخفیفی آن، مورد نظر خبرگان قانون اساسی نبوده است.

کیهان در گزارش با عنوان « صدا و سیما زیر تیغ منتقدان دولتی تا فتنه گران طلبکار!» به بررسی مدیریت 10 ساله ضرغامی  پرداخته است.

«وقتی افراطیون مدعی اصلاحات برای جامعه روحانیت دبیر تعیین می‌کنند» عنوان یکی از اخبار ویژه این روزنامه است که می‌نویسد: در حالی که چند سالی است هاشمی، ناطق و روحانی به دلایل مختلف از جامعه روحانیت کناره‌گیری کرده و در جلسات این جامعه حضور نداشته اند روزنامه‌های اصلاح‌طلب با فضاسازی و تبدیل آرزو به خبر، سعی می‌کنند از جانب خود جایگزینی آیت‌الله مهدوی‌کنی را که با فتنه‌گران مرزبندی قاطع و صریح داشت، به این گروه واگذار کنند.

در ادامه این مطلب آمده است: در این زمینه روزنامه اعتماد احتمال دبیرکلی ناطق را که سالهاست در جامعه روحانیت حضور ندارد پیش کشیده است. همین طیف نشریات زنجیره‌ای مدتهاست از ائتلاف افراطیون مدعی اصلاحات و افرادی چون ناطق در انتخابات مجلس آینده سخن می‌گویند هر چند که به نظر می‌رسد این فضاسازی‌ها بیشتر برای ایجاد انشقاق در میان اصولگرایان است. افراطیون مدعی اصلاحات در جریان ریاست ناطق‌نوری بر مجلس پنجم در تجمعات ضد مجلس خود شعار می‌دادند «ناطق نوری نمی‌خوایم- مجلس زوری نمی‌خوایم.»

کیهان اضافه می کند: در هر صورت با عنایت به مرزبندی صریح اکثریت قریب به اتفاق اعضای جامعه روحانیت با فتنه‌گران منطقاً به چهره‌ای در رأس این تشکیلات مهم قرار می‌گیرد که مانند آیت‌الله مهدوی کنی (ره) بر سر صیانت از اصول انقلاب و نظام در مقابل ساختارشکنان، مصمم و ثابت قدم باشد. هم‌اکنون آیت‌الله موحدی‌کرمانی جامعه روحانیت را به عنوان سرپرست اداره می‌کند.

یادآور می‌شود طیف افراطی مدعی اصلاحات تلاش مشابهی را نیز برای ریاست مجلس خبرگان کلید زدند که با واکنش قاطع اعضای این مجلس مواجه شد.
*شرق
روزنامه شرق تیتر یک امروز خود را به انعکاس نشست هبری دیروز سخنگوی قوه قضاییه اختصاص داد و نوشت:‌« تشدید مجازات اسیدپاشی»
محسن رهامی در گفتگویی که با این روزنامه که با عنوان « انتخابی شدن رؤسای دانشگاه‌ها، مانع نفوذ سیاسی‌هاست» در پاسخ به این سوال که در دوران اصلاحات، جریان اصولگرا دولت را متهم می‌کرد که دانشگاه را سیاسی و به باشگاه احزاب بدل کرده است. به‌ویژه معتقد بودند که حزب مشارکت در انجمن‌های اسلامی نفوذ کرده است و دانشگاه پاتوق جریان‌های سیاسی اصلاح‌طلب شده است. این درحالی ‌است که در دوران اصلاحات یکسری سیاست‌هایی در دانشگاه درپیش‌گرفته شد که لزوما یا به عبارت بهتر اصلا برنده آن جریان‌های سیاسی نبودند. مثل ایجاد نهادهای صنفی دانشجویی، انتخابی‌کردن روسای دانشگاه‌ها یا بازگرداندن استادانی که در سال‌های قبل، بازنشسته یا اخراج شده بودند. این روند اگر در پیش گرفته و ادامه پیدا می‌کرد، امکان ورود و کنترل نهاد دانشگاه توسط هرجریان و گروهی گرفته‌ می‌شد. به‌نظر شما آیا ادعای اصولگرایان چیزی جز مغالطه نیست؟ مدعی می شود:   اتفاقا آنها خوب می‌دانند و می‌فهمند ولی با هیاهو می‌خواهند صورت‌مساله را پاک کنند. یکی از دلایل عمده‌ای که من شنیدم در مجلس و شورایعالی انقلاب فرهنگی با شیوه‌های آقای‌فرجی‌دانا مخالفت شده‌، این شیوه انتخابی‌بودن روسای دانشگاه‌هاست. اگر ما رییس دانشگاه را به انتخاب اعضای هیات‌علمی بگذاریم، امکان اعمال سیاسی‌کاری بیشتر است یا اگر انتصابی از بالا حکم بزنیم. قطعا اگر قرار بود فردی منصوب یا نزدیک به جریان یا نهادی خاص و با بضاعت علمی اندک به رای گذاشته شود، قطعا رای نمی‌آورد. در دانشکده‌های دانشگاه‌تهران یا خود دانشگاه‌تهران اگر انتخابات برگزار می‌شد و نه حتی استادان دانشگاه، بلکه حتی دانشجویان و کارمندان را در انتخاب رییس دانشگاه دخالت می‌دادیم قطعا 90درصد روسای دانشگاه‌های منصوب شده از سوی آقای‌احمدی‌نژاد رای نمی‌آوردند. من این را قطعا اعلام می‌کنم. ولی آقای‌فرجی‌دانا آمد و گفت همه روسای دانشکده‌ها رای دهند. بعد بحث شد که فقط اعضای هیات‌علمی یا پیمانی‌ها هم رای بدهند؟ چون تعدادی از این پیمانی‌ها در دوران احمدی‌نژاد وارد شده بودند. حدود 40درصد از استادان دانشکده‌های دانشگاه‌تهران از طریق همین «امریه» یا ورود بی‌ظابطه در دوران احمدی‌نژاد وارد دانشگاه شده بودند. با همه اینها ایشان قبول کرد که این افراد هم رای دهند و خروجی آن موردقبول من است. این در حالی بود که انتخاب رییس دانشگاه از حقوق وزیر بود ولی به‌نحوی، ایشان اختیارات خود را تفویض کرده ‌بودند. خروجی این تفویض‌اختیار هم بد نبود. اتفاقا راه پیشگیری از نفوذ جریان‌های سیاسی از هرطیف و گروه، انتخابی‌شدن روسای دانشگاه‌هاست. استادان دانشگاه، عموما غیرسیاسی‌اند و در شرایط عادی به افرادی رای می‌دهند که سابقه علمی بیشتر و سیاسی کمتری داشته باشند.
«دانشگاه آزاد جمع اضداد است» عنوان گفتگوی این روزنامه با حمید میرزاده است.
میرزاده در این گفتگو ادعا می کند:‌آن جناح فکری و سیاسی مخالف افزایش تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد هستند که معتقد به تعامل علمی و فرهنگی ایران با خارج از کشور هم نیستند. وقتی این دانشجو از کشور خارج می شود، چون اقتصاد ایران طی هشت سال اخیر بسیار آسیب دید و ریال افت کرد، دیگر دانشجویان ایرانی به کشورهای توسعه یافته نمی‌توانند بروند و به  کشورهای درجه دو و سه می روند

بررسی دیگر روزنامه‌های صبح امروز در همین خبر بروزرسانی می شود

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار