امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۱۸:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125096
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۴۳
تعداد بازدید: 42
محمدرضا محسنی‌ثانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سبزوار با اشاره به روند مذاکرات هسته‌ای و جلسات تشکیل شده در مسقط عمان و اظهارات اخیر رئیس‌ جمهور ...

محمدرضا محسنی‌ثانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سبزوار با اشاره به روند مذاکرات هسته‌ای و جلسات تشکیل شده در مسقط عمان و اظهارات اخیر رئیس‌ جمهور آمریکا با بیان اینکه فکر نمی‌کنیم که این مذاکرات به نتیجه مشخصی برسد، اظهار داشت: حداقل انتظار ما از این مذاکرات برهم خوردن اجماع کشورهای 1+5 و اجماع جهانی کشورهای خارج از 1+5 در تحریم و یا اجرای این تحریم‌ها نسبت به ملت ایران است.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی تصریح کرد: ملت ایران در طول مدت روند مذاکرات همواره حقانیت خود را به جهانیان نشان داده است و به برکت شفاف‌سازی‌های صورت گرفته از سوی ایران، اجماع جهانی و اجماع منطقه‌ای که علیه آن در گذشته وجود داشت از بین رفته است، حتی اگر این مذاکرات به نتیجه قطعی و مورد نظر ملت ایران نرسد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امروز افکار عمومی جهان و بسیاری از دولت‌های آنان به استفاده ایران از انرژی صلح آمیز هسته‌ای اذعان دارند و آن را از حقوق ملت ایران می‌دانند، افزود: آنچه که دنیا تا امروز از ملت ایران دیده حقانیت، راست‌گویی، حضور فعال در روند مذاکرات بوده و هرکه از آمریکا و غرب دیده سنگ‌اندازی و کارشکنی در این روند بوده است و امروز دولت‌ها و ملت‌ها به این مهم اذعان دارند که ایران از حق داشتن انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای برخوردار است.

وی با اشاره به تحریم‌های اتحادیه اروپا با بی‌اساس خواندن این تحریم‌ها نیز گفت: تحریم‌های اخیر اتحادیه اروپا تاثیر آنچنانی در روند مذاکرات ندارد.

انتهای پیام/70005/صا20

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها