امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۰:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125182
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله سیدمحمدعلی علوی گرگانی ظهر امروز در دیدار با دبیر علمی همایش علمی و فرهنگی آسیب‌های غنا و

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله سیدمحمدعلی علوی گرگانی ظهر امروز در دیدار با دبیر علمی همایش علمی و فرهنگی آسیب‌های غنا و موسیقی با اشاره به اینکه متخصصین دینی باید در راستای اصلاح جامعه تلاش کنند، اظهار کرد: بخشی از وظیفه علما فردی و بخشی اجتماعی است.

وی افزود: یکی از مهمترین وظایف و مسئولیت دانشمندان دینی تلاش و هدایت جامعه به سمت رستگاری است که در این راستا مسئولیت‌های بسیاری را بر عهده دارند.

استاد حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه نجات جامعه از گمراهی وظیفه اصلی علما و مراجع است، گفت: پس از اینکه علما مسیر حق و باطل را برای مردم مشخص کردند دیگر وظیفه‌ای در قبال مردم ندارند زیرا که علما به وظایف خود عمل کردند و مردم با توجه به قوه عقل و انتخاب، مسیر زندگی خود را باید مشخص ‌کنند.

آیت‌الله علوی‌گرگانی تصریح کرد: متاسفانه در جامعه امروزی شاهد برخی از اقدامات رسانه‌ها هستیم که در شأن جمهوری اسلامی ایران نیست که این فعالیت رسانه‌ها سبب نارضایتی برخی از مردم می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مسیرهای اصلاح جامعه باید به درستی شناسایی و تبیین شود، گفت: در بسیاری از روایت و آیات قرآن کریم مسیر رستگاری و سعادت انسان‌ها مشخص شده است اما متاسفانه برخی از مردم به این نشانه‌ها بی‌توجه هستند.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: در زمان امام محمد باقر (ع) فردی در خصوص حکم غنا و موسیقی از ایشان سئوال پرسید که ایشان معتقد بودند که خداوند مرز میان حق و باطل را به وسیله قرآن کریم و پیامبر اکرم (ص) مشخص کرده است و از همین رو غنا را باطل معرفی کردند.

آیت‌الله علوی گرگانی با اشاره به اجرای موسیقی و غنا در جامعه امروزی گفت: متاسفانه در جامعه امروز شاهد این هستیم که برخی از افراد در تلاش هستند تا غنا و موسیقی به صورت آزادانه اجرا شود در حالی که این امر از نظر ائمه اطهار (ع) باطل شناخته شده است.

وی بیان کرد: فردی که مومن است از نظر آیات قرآن کریم نباید در مکان‌هایی که غنا و موسیقی پخش می‌شود حضور داشته باشد اما در جامعه امروز با توجه به حضور تلویزیون و رادیو در میان خانواده شاهد پخش آثار موسیقی از این رسانه‌ها هستیم.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه غنا و موسیقی باید از دو جنبه خوانندگی و محتوا مورد بررسی قرار گیرد، گفت: برخی از موسیقی‌ها سبب گمراهی جوانان می‌شود از همین رو برخی از مراجع تقلید نفس خوانندگی را باطل اعلام کرده‌اند.

آیت‌الله علوی گرگانی تصریح کرد: در بسیاری از مواقع شاهد این هستیم که برخی از آثاری که از خواننده‌ها پخش می‌شود به تعریف و تمجید از یکی از اعضای بدن می‌پردازد که این امر سبب آلوده شدن جوانان به گناه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: برخی از مراجع بر این عقیده هستند که خوانندگی اشکالی ندارد اما باید به محتوای موسیقی توجه داشته باشند.

انتهای پیام/78019/ک30/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها