امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۱۰:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125186
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کمیته صیانت از منافع ایران با صدور نامه‌ای خطاب به محمد سرافراز رئیس جدید رسانه ملی اعلام ...

به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کمیته صیانت از منافع ایران با صدور نامه‌ای خطاب به محمد سرافراز رئیس جدید رسانه ملی اعلام کرد: حداقل انتظار در این روزها، بررسی واقعیت‌های توافق ژنو و گام نهایی، ارائه تریبون به منتقدین یا برگزاری مناظره است تا مردم در فضایی باز و آزاد بتوانند درست و غلط آنچه زندگی، امنیت و استقلال آنان و نسل‌های آتی‌شان را دستخوش تغییرات برگشت‌ناپذیر قرار می‌دهد، بشناسند.
متن این نامه بدین شرح است:
« جناب آقای سرافراز

ریاست محترم سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران
سلام‌علیکم

ضمن تبریک به حضرتعالی به مناسبت فرارسیدن فرصت خدمت‌گزاری در سنگر ریاست سازمان صدا و سیما، نظر به آنکه رهبر انقلاب در حکم حضرتعالی به مأموریت خطیر «هدایت و مدیریت فرهنگ و افکار عمومی جامعه» و مسئولیت تاریخی «حفظ و ارتقای استقلال فرهنگی و هویت انقلاب ایران اسلامی» در مقطع کنونی اشاره کردند و نظر به سابقه جنابعالی در مدیریت معاونت برون‌مرزی سیما و شبکه‌های پرس ‌تی‌وی، العالم و هیسپان‌ تی‌وی که تصویری مبتنی بر پرورش افکار، آزاداندیشی، عدم تنگ‌نظری و برخورد جناحی از آن در اذهان وجود دارد، نیاز ضروری به تغییر رویکرد سریع صدا و سیما در دوره جنابعالی بیش‌ از پیش احساس می‌شود.

فوری‌ترین و مهم‌ترین مسئله در شرایط فعلی کشور که در نقطه حساس قرار داشته و سرنوشت کشور در پیچ تاریخی و چند دهه آینده به سرنوشت و نوع تعامل در آن بستگی دارد، مذاکرات هسته‌ای و تعامل کشور با کشورهای مستکبر در این پرونده است.

در دوره گذشته و بر اساس تفکر حاکم بر مدیران صدا و سیما، رسانه‌ی ملی به بهانه آن‌که وظیفه‌اش حمایت از دولت است و با انفعال در برابر فشار گسترده رسانه‌ای مسئولین دولت و رسانه‌های زنجیره‌ای حامی آن، به انعکاس گسترده و یک‌طرفه‌ نظرات مذاکره‌کنندگان و موافقین توافق ژنو پرداخت، و جالب آن‌که علی‌رغم این همه حمایت از دولت یازدهم، باز هم با فوج نقد و مطالبه آنان روبه‌رو شد!

با توجه به خطری که در برهه کنونی متوجه امنیت ملی، استقلال کشور، منافع ملت و مسائل کلان نظام است، وظیفه صدا و سیما به‌ مثابه ابزار رسانه‌ای نظام -نه بوق تبلیغاتی جناح‌های حاکم-، پرورش درست افکار، دفاع از امنیت و استقلال و منافع کشور، حداقل فراهم آوردن فرصت انتخاب آگاهانه برای مردم است.

چنان‌که رهبر انقلاب در دوره‌های پیش به صدا و سیما وظایفی را نظیر دادن قدرت تحلیل و قدرت اندیشیدن به مردم در عرصه‌های سیاسی، اجتماعی و مسائل روز زندگی (1375/5/9)، حساس کردن مردم به مقوله‌ی امنیت ملی (1383/9/11)، طرح اندیشه‌های صحیح و هدایت افکار عمومی (1371/2/22)، جمع‌بندی و هدایت فکرها به درک صحیح (1370/11/15)، واداشتن مردم به فکر و عقل و گذاشتن جهت درست راه در اختیار مردم (1359/11/10) متذکر شدند و نسبت به در دست گرفته شدن سررشته‌ی برنامه‌ها به‌وسیله‌ی جناح‌ها، جریان‌ها و باندها (1364/9/29)، سیاسی‌کاری و خطی عمل کردن (1380/5/1 و 1370/5/11) در رسانه ملی تحذیر داده‌اند.
جناب آقای سرافراز!

در دوره پیشین، مدیریت صدا و سیما با هر محاسبه‌ای که داشت، حاضر نشد جز روایت دولت و تیم مذاکره کننده، اطلاعی از واقعیات و آثار برگشت‌ناپذیر توافق ژنو بر استقلال و امنیت کشور به مردم داده شود و امروز در حالی به سالگرد انعقاد توافق ژنو نزدیک می‌شویم که در این یکسال، در سیمای جمهوری اسلامی حتی یک دقیقه به خیل کثیر اساتید دانشگاه، دیپلمات‌های سابق کشور، نمایندگان مجلس، فعالان سیاسی، رسانه‌ای، دانشجویی منتقد توافقنامه ژنو تریبون داده نشد، یا حداقل فرصتی برای مناظره فراهم نگشت، تا مشخص شود کدام طرف دست پرتری در استدلال دارد.

امری که با «ایجاد رشد فکری» و «دادن قدرت تحلیل به مردم»، یعنی وظایف مطالبه شده رهبری از صدا و سیما و از همه مهم‌تر «توجه به عوامل مؤثر بر استقلال کشور» در تعارض است.

این همه مقاومت در برابر برگزاری تنها یک جلسه مناظره در سیمای جمهوری اسلامی درباره‌ی مهم‌ترین مسئله‌ی کشور در حالی صورت گرفت که تا کنون درخواست‌های فراوانی در این زمینه، از جمله نامه 111 نفر از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، و نامه بیش از 12 هزار نفر از نخبگان حوزوی و دانشگاهی به صورت رسمی به رئیس سازمان صدا و سیما تقدیم و نسبت به کوتاهی در انجام چنین وظیفه‌ای هشدار داده شده است.

لذا نظر به وظایف مطالبه شده از شما و مدیران قبلی سازمان از جانب رهبر عزیز انقلاب، و تصویری که از سابقه مدیریتی شما در اذهان هست، حداقل انتظار در این روزها، بررسی واقعیت‌های توافق ژنو و گام نهایی، ارائه تریبون به منتقدین یا برگزاری مناظره است تا مردم در فضایی باز و آزاد بتوانند درست و غلط آنچه زندگی، امنیت و استقلال آنان و نسل‌های آتی‌شان را دستخوش تغییرات برگشت‌ناپذیر قرار می‌دهد، بشناسند.

امید است حضرت‌عالی به ادای حق مردم در دانستن آزادانه عمل کنید و بی‌شک در صورت ایجاد مخاطره برای کشور با تداوم روند فعلی و عدم تحقق حق مردم برای اطلاع از مهم‌ترین مسئله مؤثر بر امنیت ملی و استقلال برای نسل‌های فعلی و آینده کشور، حضرت‌عالی همچون باقی مسئولین در محضر خداوند متعال، آحاد ملت و نسل‌های آتی مسئول خواهید بود.»
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها