امروز : سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 23
۰۲:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125195
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 50
حجت‌الاسلام کلانتری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;

حجت‌الاسلام کلانتری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پیرامون معرفی وزیر پیشنهادی علوم به مجلس توسط دولت گفت: وزیر علومی که از طرف دولت به مجلس پیشنهاد می‌شود باید فردی دانشگاهی، قابل قبول برای دانشگاهیان، مومن، متعهد به اصول نظام و انقلاب و همچنین متعهد به بیانات مقام معظم رهبری مخصوصا در حوزه علم، دانش و فناوری باشد.

عضو شورای مرکزی کانون دانشگاهیان با بیان اینکه وزیر علوم نباید هیچ‌گونه حاشیه سیاسی داشته باشد، افزود: فردی که قرار است هدایت وزارت علوم را بر عهده بگیرد باید خطوط قرمز جمهوری اسلامی را رعایت کرده و از فتنه که یکی از مهم‌ترین خطوط قرمز در نظام است، مبرا باشد.

حجت‌الاسلام کلانتری با بیان اینکه دولت بهتر است برای معرفی وزیر پیشنهادی به پیام مجلس توجه کند، خاطرنشان کرد: مجلس پیام خود را در رابطه با خصوصیات وزیر پیشنهادی بارها اعلام کرده‌ است. پیام مجلس مشخص است و از لحاظ قانونی مجلس حق و تکلیف دارد که به وزیر پیشنهادی رای اعتماد بدهد یا ندهد.

وی تصریح کرد: مجلس می‌خواهد وزارت علوم در چنگال یک جناح سیاسی نباشد تا برای بازی‌های سیاسی و تخریب‌های سیاسی از آن سوء استفاده کند. به نظر من این یک خواسته و مطالبه کاملا منطقی است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: ما در یک شتاب همه جانبه برای فتح قله‌های دانش هستیم و دانشگاه‌ها در خط مقدم این شتاب قرار دارند پس هرگونه حاشیه و مانعی که در وزارت علوم ایجاد شود می‌تواند به شتاب علمی ضربه بزند و این ظلم نابخشیدنی به نظام، مردم ایران، میهن اسلامی و انقلاب است.

وی گفت: فضای دانشگاه‌ها به هیچ وجه سیاسی بازی در این محیط را برنمی‌تابد، این فضا یک فضای حرکت همه جانبه علمی است. البته برخی‌ها می‌خواهند طوری نشان دهند که فضای دانشگاه‌ها نیازمند این است که یک جریان سیاسی خاص در راس وزارت علوم قرار گیرد که مسلما فضا این‌گونه نیست.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران با بیان اینکه دولت باید فردی را برای وزارت علوم معرفی کند که مورد اعتماد نمایندگان باشد، گفت: قانون اساسی برای این مسئله فصل‌الخطاب ما است و همه باید به آن احترام بگذاریم و آن را قبول داشته باشیم. به نظر می‌رسد نوعی لجبازی در حال بوجود آمدن است که این لجبازی قطعا هزینه‌های هم دولت و هم نظام را بالا می‌برد که باید به شدت از آن پرهیز شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها