امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۰۱:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125196
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرنگار حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; پرویز اسماعیلی معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور دقایقی قبل از غرفه

به گزارش خبرنگار حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; پرویز اسماعیلی معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور دقایقی قبل از غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها بازدید کرد.

وی در این بازدید، ضمن تقدیر از عملکرد این خبرگزاری گفت: پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; یکی از رسانه‌های پر نفوذ و مؤثر در نقش‌دهی به افکار عمومی و ایجاد تحرک در فرآیند اداره کشور است.

وی در تشریح شعار مطبوعات امسال مبنی بر شعار آزادی مسئولانه اظهارداشت: این شعار برای اولین بار توسط رئیس‌جمهور در جشنواره مطبوعات سال گذشته مطرح شد چراکه انتظار داریم رسانه‌ها به این امر توجه کنند و رویکرد دولت نیز مبتنی بر آزادی مسئولانه است.

وی ادامه داد: این یک شعار مبتنی بر انگاره‌های حرفه‌ای در فضای رسانه‌ای است و الزامات قانونی و اخلاقی در چارچوب کشوردارا است چرا که رسانه یکی از ارکان کشورهای دموکراتیک هستند و در فضای ارتباط بین دولت‌ها رسانه‌ها می‌توانند نقش اساسی را ایفا کنند.

اسماعیلی خاطر نشان کرد: یک نهاد دموکراتیک می‌تواند روابط را تسهیل و تعمیق کند و از طرف دیگر با توجه به اینکه مطالبات مردم را به مسئولین به طور شفاف نشان می‌دهد می‌تواند به اعتماد دولت و ملت کمک کند.

معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور اظهار داشت: ما در قانون مطبوعات حدود و حقوق مطبوعات را داریم که من فکر می‌کنم آزادی مسئولانه به این معناست که همه به این امر پایبند باشیم که در بخش حقوق مطبوعات و رسانه‌ها بالاترین سقف فعالیت را برای رسانه‌ها در نظر بگیریم و در بخش حدود مطبوعات اگر اشکالی یا اشتباهی پیش بیاید بتوانیم کف مکانیزم را برای برخوردهای قانونی مد نظر قرار دهیم که اگر این در کارکرد رسانه‌ها تنظیم شود همان آزادی مسولانه شکل می‌گیرد.

وی ادامه داد: آزادی مسئولانه آزادی مطابق با قانون اساسی است، قانونی که میثاق جامعه و رسانه است و می‌تواند تضمین‌کننده صلاح و رستگاری جامعه باشد.

اسماعیلی با اشاره به سفر رئیس‌جمهور به کشور آذربایجان گفت: سفر یک روزه رئیس‌جمهور به دعوت رئیس‌جمهور این کشور صورت گرفته که بخش‌های مختلفی در این سفر تنظیم شده است که زمینه‌ها و فرصت‌ها را برای ارتباط بیشتر بخش‌های غیردولتی و خصوص دو کشور فراهم می‌کند.

معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌‌جمهور با اشاره به سفرهای منطقه‌ای که تاکنون انجام شده است، تصریح کرد: هدف از این سفر تقویت بخش‌های خصوصی دو کشور در زمینه‌های مختلف است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها